Pohovory z úradu práce

bsrbi666
22. nov 2022

Ahojte. Chcem sa opýtať, ako často sa chodíte hlasite teraz ak ste na úrade práce ? .. prišiel mi papier že mám ísť na pohovor ale ja nemám záujem o ich prácu.. dokonca ma zapísali na nejaký projekt kde nesmiem pracovať.. stretli ste sa s tým niekto ?

petulda333
22. nov 2022

Tak ja som sa bola hlasit 15.11 a dalsi termin mam 25.1.2023 co dufam,ze uz nepojdem. Vo stvrtok mam pohovor. Pozri,na pohovor chod a vysvetli o co ide. Vzdy sa da dohodnut

matullienka
22. nov 2022

@bsrbi666 osobne nie ale keď na ten pohovor nepôjdeš tak ťa automaticky vyradia z evidencie

aaadkaaa
22. nov 2022

Evidencia na urade prace je pre ludi, ktori maju zaujem pracovat a teda im tu pracu uradnicky hladaju...kto nema zaujem pracovat, na urade byt evidovany nemusi, staci, ked si plati odvody do zp... viem, ze casto nevyhovuje zenam pracovna doba kvoli detom, ale zial, je to tak nastavene, ze ked sa najde praca, tak ju ponuknu...

caroline_
22. nov 2022

@bsrbi666 mam skusenost,ze na tom pohovore sa dopredu opytaju ze kto ma naozaj zaujem pracovat a kto je tam lebo musi :D tí rovno odidu,samozrejme potvrdenie im daju.

janka2501
22. nov 2022

Ja som sa nahlasila na urad orave 3.10.22 a 1.termin mi dala na 13.12.22,ale ja som si nasla sama pracu, a poslala som jej akurat prac.zmluvu,nech ma vyradi

sashabb
22. nov 2022

@bsrbi666 na pohovor ísť musíš, inak ťa vyradia. To, ako ten pohovor dopadne, je ale iba na tebe.
Zaujímal by ma ale daný projekt. Prečo tam nesmieš pracovať?

bsrbi666
autor
22. nov 2022

Jak som sa bola hlásiť, tak ma pani dala na projekt kde by som nešla len ak by som si našla prácu/dohodu. Inak tam musím ísť,pretože za ro dostanem aj zaplatenú čiastku. Avšak nie je to absolvenstka prax.

sashabb
22. nov 2022

@bsrbi666 viem o čo sa jedná, len nerozumiem tomu prečo tam nesmieš pracovať?

bsrbi666
autor
22. nov 2022

Práveže len mi to bolo povedané, neviem o čo sa jedna ..

sashabb
22. nov 2022

Akosi ti nerozumiem. Čiže ty tam ísť nechceš alebo chceš? či kde je problém? Ak sa nechceš rozpisovať tak mi kľudne napíš súkromne do IP.

marrynka112
22. nov 2022

@bsrbi666 ja som takto asi pred 5 rokmi bola tiež na úrade práce a tiež má prihlásili na projekt chodili sme tam tuším len 1-2 krát za týždeň a bolo to celkom fajn pani ktorá nás mala na starosti bola veľmi milá a konalo sa to priamo na úrade práce v zasadačke a trvalo to asi tak hodinku vždy,neviem možno ty ideš už na niečo iné ale my sme to mali vtedy tak 🙂 no a pohovory tam ísť musíš ak nepôjdeš vyradia ťa a ak ti napíšu že si prácu odmietla ty tak ťa vyradia tiež jednoducho musí ti napísať zamestnávateľ že ťa neprijíma ale väčšinou nerobia problémy keď im povieš že nemôžeš z nejakého vážneho dôvodu lebo na čo by brali človeka ktorý im hneď dá výpoveď 🙂

avamal
23. nov 2022

Ahoj, myslím, že ťa zapojili do projektu "Prax pre mladých" kde musíš každý deň odpracovať 4hodiny a za mesiac ti pošlú cca 230€ a je to na dobu 6 mesiacov Jednou z podmienok je že nemôžeš mať podpísanú prac.zmluvu ani dohodu. Pokojne si však môžeš (vlastne si aj musíš keďže tvojou prioritou je stále aby si prácu našla a musíš to vykazovať aj na ÚP) hľadať prácu. Ak si prácu nájdeš a na ÚP odovzdáš prac.zmluvu alebo dohodu si z tohto projektu vyradená nakoľko už nespĺňaš podmienku. Odmietnuť to nevieš, pretože ťa automaticky vyradia z evidencie. Ja som v tom projekte od októbra a nie je to zas až také zlé. Kým nemám prácu aspoň si trochu prilepším, nezabijem tam celý deň, + je to len administratívna práca čiže sa ani nenadrieš a prípadne sa môžeš ešte niečo priučiť. A ak sa ukážeš v dobrom svetle máš šancu, že ti po 6 mesiacoch inštitúcia v ktorej budeš zaradená ponúkne pracovné miesto. A k otázke ako často sa hlásime na úrade práce, tak aj počas projektu aj mimo neho mám každý mesiac termín.

bsrbi666
autor
24. nov 2022

@avamal chodí sa tam 5 dni v týždni alebo je to nepravidelne ?

sashabb
24. nov 2022

@avamal napríklad u nás toto povinné nieje. Vždy zisťujú záujem, či ten človek tam chce ísť. Kľudne to môže odmietnuť. Ak to ale človek vezme, nemusí chodiť každý mesiac na úp, majú to poznačené a vtedy človeka neriešia. Samozrejme ak by si našli prácu, tak to vedia prerušiť/zrušiť. A ohľadne pracovného miesta, u nás teda nehrozí, žeby si tam týchto ľudí nechali. Nemajú rozpočet na ďalšie miesta, je to opakované, vždy tam takto dajú niekoho len na výpomoc za tých pár eur.🙈 Takže všade sa to asi posudzuje inak.

avamal
24. nov 2022

@bsrbi666 u nás konkrétne je to 5 dní po 4 hodiny, ale samozrejme hovorili nám, že ak sa tam dohodneme na inom prac.case ktorý vykryje 20hod týždenne tak s tým nemajú problém. Čiže napr. 8hod/8hod/4 hod =20hod. Rovnako my máme dohodnuté, že od 8 do 12 ale aj tento čas si potom môžeš dohodnúť s tým kto ťa bude mať na starosť priamo v inštitúcii. Aspoň takto je to u nás.

avamal
24. nov 2022

@sashabb môže byť. U nás keď sa na to pýtali či tam musia ísť tak vraj nemusia len v prípade ak majú nejaký relevantný dôvod, inak je to dôvod na vyradenie z evidencie. Takže je možné, že sa každý k tomu stavia inak. Aj keď podľa mňa ak je to eú projekt tak by mal mať stanovené rovnaké pravidlá pre všetkých 🙈

adii1
25. mar 2023

Ahoj,
@avamal, tiež som v tom projekte "Prax pre mladých" a zrovna včera mi prišla pošta, že sa mám zúčastniť na skupinovom stretnutí - burza práce. Rovno mi zaslali aj dve tlačivá - potvrdenie pre úrad a potvrdenie o absolvovaní pohovoru priamo tam na burze práce. Dostala si už niekedy takéto oznámenie?

avamal
1. apr 2023

@adii1 ahoj, nie kým som bola na praxi zrejme žiadna burza práce v okolí nebola 🤷🏼‍♀️ momentálne už som zamestnaná takže sa neviem vyjadriť