Pohovor v štátnej správe

27. júl 2024

Zienky, pracujem v docaske v statnej ako zastup pani na RD ktora sa vracia 1.12. Kedze mi ziadne miesto neponukli ani so mnou nikto nehovoril o nejakom dalsom posobeni zacala som si uz proaktivne hladat novu pracu.bola som na pohovore na jednom urade v statnej sprave a zrejme som sa im aj pacila kedze ako som sa dozvedela volali odtial a pytali si na mna referencie...tu nastava problem...sef osobneho mi vynadal ze som si nemala dovolit takto si hladat pracu ze oni by ma niekde posunuli resp ze by som mohla niekde prestupit...ja si nemyslim ze som urobila nic zle, iba si snazim najst pracu na tpp, ked som sa snazila nejak otvorit tuto temu s nadriadenim ci by bola nejaka moznost ze by si ma nechali povedal iba ze je skoro to otvarat...

thirstymonk
27. júl 2024

No však aj je skoro. Ale chápem, že chceš radšej skôr mať niečo isté, ako sa potom zbytočne plašiť.

Takže treba sa so šefom porozpravať, podľa mňa si tiež nespravila nič zle. Máš predsa právo ísť pracovať kde chceš a kedy chceš. Nie si šefovym majetkom. Normalne mu povedz, že je čas to riešiť, ale ty potrebuješ istotu a nie týždeň pred koncom zmluvy sa plašiť. Ak nie je debil, tak to pochopí. Zostáva ti ešte skoro pol roka, takže fakt je čas... ale radšej skôr ako neskoro.

henikap123
27. júl 2024

Väčšinou to tak býva, pracujem v štátnej správe a tiež mi povedali keď som sa zaujímala o dočasne miesto, že sa nemusíme báť, že keď skončí, že mi nájdu niekde miesto, že pre nich je lepšie mna niekde umiestniť ako úplne nového zaucat a vybavovat všetky záležitosti okolo. Na tvojom mieste by som pockala, ak sa ti páči tá organizácia, má dobrú polohu atd…

nelca84
27. júl 2024

Nie, neurobila si nic zle. Aj keby si bola v stalej sluzbe, mas pravo ist na hocijake vyberove konanie, o ktore mas zaujem...

autor
27. júl 2024

@thirstymonk zase tak skoro nie je...to miesto je volne od 1.9 a pani pride 1.12...to su 3 mesiace...zaujalo ma tak preto som sa prihlasila, o 3 mesuace uz by som take nemusela najst

petronela1985
28. júl 2024

Nespravila si nič zlé. Aj v služobnej zmluve (aspoň u nás) sa uvádza, že služobný pomer trvá, pokiaľ trvá dôvod na zastupovanie. Čiže podľa toho si sa zariadila. A keby ti aj ponúknu miesto, neznamená, že ti bude vyhovovať. Napríklad ja by som z nášho úseku neodišla na iný ani omylom. Šla by som na tvojom mieste za vedúcim oddelenia a opýtala sa na možnosti. Nech on zisťuje na osobnom úrade.

petronela1985
28. júl 2024

A ďalšia vec, môžu ti na súčasnom mieste znovu ponúknuť zastupovanie. To nie je terno. Sú ženy, ktoré neplánujú byť tri roky doma. Ja sa napríklad chystám do práce (za ideálnych okolností) za rok. Ten človek, ktorý ma bude zastupovať skôr odíde, ako sa zaučí. Radšej mať miesto v stálej štátnej službe ako na zastupovanie. A to som predtým zastupovala dve kolegyne a do prípravnej štátnej služby som šla po 2,5 roku. Držím palce ✊

autor
28. júl 2024

@petronela1985 dalsie zastupovanie uz u mna neprichadza do uvahy..chceme brat hypo a v banke sme to boli konzultovat a vraj je to problem...skratka potrebujem to tpp preto sa obzeram po niecom uz a necakam