Pohovor na úrade práce

domiii99
16. okt 2023

Ahojte, chcem sa opýtať či mal niekto podobnú skúsenosť.
Bola som na pohovore z úradu prace na pozíciu čašníčka no odmietla som prijať ponuku pretože nemôžem vykonávať takúto pracovnú pozíciu kvôli vážnym problémom s chrbticou. Chcem sa opýtať či ma úrad aj v takomto prípade právo ma vyradiť z evidencie.

rachel36a
16. okt 2023

@domiii99 pokial nemas od lekara ze taku pracu nemozes vykonavat, tak ano, je to dovod na vyradenie

kornelies
16. okt 2023

@domiii99 Slusne popros zamestnavatela, aby ti napisal, ze nesplnas kriteria. Nemusis to hrat na chrbticu. (Prepac, ale to vacsina ludi hovori, ked sa im nechce chodit do prace.)

domiii99
autor
16. okt 2023

@kornelies ďakujem za radu, áno ale netreba hádzať do jedného vreca všetkých. Ja chcem ale nemôžem kvôli komplikovanej operacii atd 🙂

katikx
17. okt 2023

@domiii99 ahoj ak máš zdravotné problémy nech ti doktora dá papier ze nemôžem túto prácu robiť, môj manžel tiež odmietol prácu a pani ho vyradila z evidencie, dôvod uviedol ze chce ísť do zahraničia, odpoveď bola ze to nieje vážny dôvod ale myslím keď zo zdravotných dôvodov tak ta nevyradia

luccija
17. okt 2023

@domiii99 keď si sa evidovala v dotazníku si to mala napísať, alebo povedať úradnícke.Co Ti napisal zamestnávateľ nevyhovuje, odmietla prac.ponuku?vyradiť Tá môžu...daj si od lekára napísať správu nech máš niečo v ruke.Ked Tá vyradia odvolas sa s tým papierom od lekara