Pohovor - dovolenka

2. jan 2024

Pekný deň. Od novembra si hľadám prácu, doteraz bez úspechu - ani zavolanie na pohovor.
Teraz ma konečne zavolali na pohovor (čo viem, ešte nič neznamená) a nástup by bol od prvého februára. Ja som dostala od manžela výlet na 10 dní vo februári, čo je už zaplatené a bez vrátenia peňazí. Čo by ste robili na mojom mieste? V prípade, ak ma zoberú tak zrušili výlet? Mám povedať už na pohovore úprimne, že čo je vo veci?

lubica088
2. jan 2024

jasne, nic nerus, normalne im vysvetli situaciu, kazdy normalny zamestnavatel povhopi

natall113
2. jan 2024

Normálne choď na pohovor a vysvetlí to, ja som tiež raz išla na pohovor a chceli aby som nastúpila hneď od ďalšieho týždňa, ale v ten týždeň som mala odísť piatok na dovolenku, nebol problém išla som tie 4 dní do roboty na okukanie a potom na dovolenku

barborachors
2. jan 2024

urcite by som na pohovore nic nespominala, budu to brat ako minus. Tuto temu by som otvorila az po tom, keby mi oznamili ze som prijata, pripadne na druhom kole pohovoru.

bucko555
2. jan 2024

Normálne oivedz že máš zaplatené a nástup by si vedela od pol februára

vanilkovazmrzka
2. jan 2024

Na pohovore upresnis, ze nastupit mozes az v polovici feb resp od marca, ak je vylet na konci mesiaca

zuzanka.zuzu
2. jan 2024

jasne, toto je normálna vec. moja mamka išla dokonca na 3 týždne do kúpeľov 😀 a aj tak jej nepovedali aby nastupila až od ďalšieho mesiaca, normálne ju zobrali od toho. môj šéf v bývalej robote nastúpil, predstavil sa a utekal na letisko 🙂

autor
2. jan 2024

Nerada by som klamala alebo zatajovala. Tak či tak to zistia a budú ma mať za neférovú + kľudne ma môžu vyhodiť ešte v skúšobnej dobe kvôli tomu a prídem aj o aktuálnu robotu. Asi normálne im situáciu vysvetlím na pohovore, ak som im sympatická a chcú ma zobrať, pochopia to 🙂

ibrunova
2. jan 2024

aj ja som tak nastupovala, pochopili to

katkaseiner
2. jan 2024

Bud sa dohodni ze od marca alebo im povedz ze x dni mas uz planovanu dovolenku.
Ja som necakane stratila pracu v maji, v juli sme ale mali booknute 2tyzdne dovolenky - nastupila som od juna a v juli som si brala 2 tydne - obaja zamestnavatelia ktory ma planovali zamestnat s tym boli ok.
Len som povedala ze u predosleho zamestnavatela sme si vzdy planovali dovolenky popredu, výpoveď prisla necakane (hromadne prepustanie)

petamich
2. jan 2024

ak ma firma viac kol pohovorov nie je nevyhnutne to spominat vopred, ak sa spytaju, kedy by bol mozny nastup z tvojej strany povedz, ze vec sa ma takto 🙂 a ak sa nespytaju, tak napr. na dalsom kole pohovoru by som to uz urcite spomenula, za mna je to korektny pristup informovat zamestnavatela a zaroven aj ty budes kludna, ze dovolenka neprepadne

mogaa
2. jan 2024

treba na pohovore otvorene povedať že už máš vo februári zaplatenú dovolenku a nástup je možný od nasledujúceho dňa po návrate....