Pohovor - angličtina B1

29. jan 2023

Zajtra ma čaká pohovor a vyžadovaná je okrem iného aj angličtina, úroveň B1. Angličtinu veľmi nepoužívam, skoro vôbec... nerozprávam, nepíšem... rozumieť niečo rozumiem a ak si ju zopakujem, viem niečo aj povedať, napísať, len neviem, čo si také mám zopakovať, na čo sa môžu pýtať? nemáte prosím skúsenosti? Ďakujem.

kaktusik007
29. jan 2023

asi si si nemala poslat cv na poziciu, kde je B1, ked evidentne podla popisu mas horko-tazko A2...

xux
29. jan 2023

Predpokladam ze proste v jednom bode budu pokracovat v pohovore v anglictine

uhnakova
29. jan 2023

Obvykle sa pytaju na predchadzajucu pracu, alebo aj konicky. Pri leveli B1 by si mala vediet povedat par jednoduchych viet. Skus si to doma nacvicit, aspon sa trochu rozhovoris.

lelluska
29. jan 2023

Suhlasim zial s @kaktusik007 Ak to majú uvedené v podmienkach s jazykom do kontaktu budes prichádzať. Neda sa na to pripraviť, môžu Ti dať vlastný priestor na prezentáciu alebo sami položia take tie typické HR otazky v angličtine ako “čo bolo Tvojou motiváciou sa prihlásiť na tuto poziciu”. Odporucam Ti, keď na to prijde tema uprimne priznať, že jazyk si dlhšie nepoužívala a momentálne sa snažíš sa do toho trochu dostať. Zelam vela šťastia na pohovore🍀

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janagem
29. jan 2023

Pozri, minimálne to skús. Možno ich očaris.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uhnakova
29. jan 2023

Nenechaj sa tu zdeptat, poznam vela ludi, ktori mali anglictinu vselijaku a dotiahli to daleko, proste prevazili skusenosti a ostatne kvality na pohovore.

kaktusik007
29. jan 2023

rusit to je hlupost. mna doporucil kamarat na jednu poziciu - nemcina a anglictina slovom aj pismom. Reku toto nemam sancu, nesplnam... on ze posli si cv, potrebuju takych ludi ako ty........ Na pohovore - vedeli ze jaxyky plynulo nie a co sa stalo? ohurili ich moje ine kvality a nakoniec jazykove veci prerozdelili inak. nie vsade sa to tak da, ale ktovie 🤷🏼‍♀️
na pohovor chod a uvidis.

bluka2
29. jan 2023

Mňa asi na polovici pohovorov z jazyka ani neskúšali, proste mi verili. Nemáš čo stratiť

kaktusik007
29. jan 2023

pises ze nemecky vies --- to zase nevie vela ludi a prave tymto to vies vyvazit. Ludia sa skor doucia anglicky ako nemecky, aj ked nechapem preco je to tak 🤷🏼‍♀️

bluka2
29. jan 2023

Priprav si nejakú vetu v AJ typu: angličtinu práve aktívne nepoužívam, ale jazyky ma bavia a určite by som sa do toho dostala späť po krátkom tréningu. Preto ma aj tá pozícia zaujala, vidím možnosť osobného rastu

theabloom
29. jan 2023

Ahoj🙂 Skús si pripraviť povedať o sebe v angličtine: predstaviť sa im v eng. Nauč sa pozdraviť sa pri príchode a odchode v eng, ako popýtať aby zopakovali otázku ďalšie zdvorilostné frázy ako iným spôsobom povedať ďakujem, prepáčte. Ako by si napísala stručný email a tak

janagem
29. jan 2023

Isto skús. Ak chcú primárne nemčinu, nad angličtinou prizmuria oko. A nemáš čo stratiť, len získať

lavinis
29. jan 2023

Ak je hlavný jazyk nemčina, určite na pohovor choď.

bluka2
29. jan 2023

Som presvedčená, že sa to dá nejako dobre uhrať. Ja mám francúzštinu B1, nepoužila som ju poriadne tak 10 rokov. Natrafila som na online business konverzáciu francúzskeho inštitútu počas obedovej pauzy B2-C2 a že zo vyskúšam. Myslela som si, že ma vyhodia po prvej hodine, ale na moje prekvapenie to išlo… neviem ako, ale niečo ešte z úst vypadlo a dalo sa to. Myslím, že to bude podobne u teba

gemerka17
29. jan 2023

Ak chceli človeka s angličtinou B1, tak v praxi to viac menej znamená, že občas s pomocou Google prekladača odpíšeš na mail. Pripadne ak sa ťa niekto niečo spýta (neviem v alej sfére si), odpovieš jednoducho. Keby chceli niekoho, aby im tam rapotal, tak do inzerátu sa dava B2. Vôbec to neruš a kľudne choď. V angličtine sa nerobí pohovor, ak dali úroveň B1. Podľa mňa ťa ani z toho nebudu skúšať.

bluka2
29. jan 2023

@gemerka17 presne, to si super vystihla. Od b1 sa naozaj veľa neočakáva

zuzuliennka1
29. jan 2023

ak si reagovala na inzerat s nemeckym a anglickym jazykom, pricom nemcinu ovladas a anglicky aspon akotak - nerus nic prosim ta, chod.
hlavne sa skus upokojit, pozri si dnes nejaky oblubeny film v anglictine, skus si popozerat na nete nejake modelove konverzacie v anglictine.
primarna bude v praci asi nemcina nie? a tu ovladas, to je dolezite, anglictinu dobehnes a na pohovore to nebude pri b1 nic narocne

ankare
29. jan 2023

Určite to nerus. Ak neuspejes, budeš mať o skúsenost viac. Držím palce!

dzina007
29. jan 2023

Treba vyskusat. Ja som tak bola na pohovore kde primarne chceli anglictinu ale aj nemcinu pozadovali. V anglictine som bola doma odpovedala na vsetko ale ako sme presli na nemcinu uz to nebolo take super. Vzdy ako skm zacala odpovedat v nemcine sklzla som do anglictiny. Ale nejako mi to zakcepgovali a prijali ma.
Takze chod vyskusat a pripadne z anglictiny sklznes do nemciny. Nic sa nedeje. 🙂 ptinajhorsom ti povedia dakujem nepresli ste.

kiki68
29. jan 2023

Chod do toho, podla mna ked chcu dobru nemcinu, tak anglictina im bude jedno. Pohovor viac zameraju na nemcinu v tomto pripade. Anglictina je tam vedlajsi produkt, aby si rozumela co sa vobec toci. Pripravila by som si par viet zo zalohy. To iste z nemciny, mrkni si slova z toho, co to je za firmu.

tamara_234
29. jan 2023

Skús si zopakovat hlavne nejaké formálne frázy a vety z pracovného porstredia. Niektoré slovníky majú takéto kapitoly

sun_shine_2020
29. jan 2023

Na pohovor urcite chod, ved ak sa im zapacis a vezmu ta, tak sa mozes prihlasit na jazykovku alebo bude vo firme kurz. Povedz si v danom jazyku doma nahlas o sebe, kde si pracovala, ake boli tvoje pracovne ulohy, co robis vo volnom case... drzim palce, daj potom vediet ako si dopadla.

domiklik
29. jan 2023

Úplne prvá otázka, povedzte nám niečo o sebe