Podvod ohľadom práce - Rakúsko

karolinakr
7. máj 2023

Volal mi pán po zaslaní cv, že v pondelok mam nastupiť, len teraz rychlo potrebuje ludi, nech mu zašlem prefoteny občiansky a čislo účtu. Že v sms mi zašle, kam mam prísť ! 🤣 Inak bol velmi presvedčivy, odriekal to ako skuseny personalista, podmienky prac atď.. že učtovnička odchadza o 13.00 rýchlo nech pošlem ofoteny OP..Študenky, davajte si pozor, ak si zhaňate brigadu.Nenaleťte a ked sa vam zda inzerat podozrivý, tak väčšinou aj je !!

karolinakr
autor
7. máj 2023

Ja som už bola nasratá🙄, lebo vedela som kolká bije, ale hrala som svoju rolu dokonca, mohla by som dostať Oskara.Len mi napadlo, že možno si teraz bude viac ĺudi hladať brigady na leto, tak treba varovať.Lebo načo robit život podvodníkom jednoduchší..A volal z rakúsekeho čísla !!🤣

svetlonos
7. máj 2023

@karolinakr
tento prispevok by bol napomocny, pokial by si dala aj meno konkretneho pana, mesta a pracovnej pozicie.
Inak tiez som op davala priamo na mieste a ziadne ze poslat a podobne dristy ako to hovoril 🙂

karolinakr
autor
7. máj 2023

@svetlonos ano, len som chcela zdôraznit princip tychto inzeratov, lebo toto určite nebol jediny
- nema čas sa stretnut
- vyvija tlak na rychle zaslanie sukromnych udajov
- ma vyhovorky, prečo pohovor neprebehne osobne
- čislo učtu chcel doknca prefotene z bankoveho vypisu ( nie ručne)
- v inzerate neudava adresu-mail ani telefon
To teraz všeobecne vravim, nie že idem teba poučovat
Raz sa mi stalo, ze dokonca agentura chcela zaplatit poplatky, ludia sa tam nahlasili vo velkom množstve, po nejakom čase zmizla stranka z internetu aj z kancelarie oficu v centre Bratislavy
- dopredu pytaju peniaze, osobne udaje
A raz som sa dala nachytať, že uradne overeny životopis asi 15r dozadu - alebo zaplatit poplatok a ja som sa stretla fakt s tlmočničkou..a potom ma napadlo, že načo by bol zamestnavatelovi taky životopis
Všetko vyzera hodnoverne ako naozaj, ale je to len podvod

daniela2202
7. máj 2023

@karolinakr si šikulka, že si sa nelapla 😁👍👍👍

karolinakr
autor
7. máj 2023

@daniela2202 🤣
Dám jeho čislo, nech ho niekto zavolá na rande a ked pride do Bratislavy, pošle mu sms, kam má prisť:

Špitálska 14
U dvoch levov
🤣

maranco
7. máj 2023

@karolinakr nechcel okrem občianskeho ešte fotky ďalšieho dokladu?
výpis z osobného účtu za posledný kalendárny mesiac, na ktorý je klientovi poukazovaná mzda sa používa pri zriadení splátkového predaja, alebo pôžičiek

karolinakr
autor
7. máj 2023

@maranco ano, niečo take tam bĺabotal
Čiže on si chcel zobrat požičku na mňa?

mamina7070
7. máj 2023

@karolinakr najskor si chcel na teba vziat pozicku mobil a pod

barborachors
8. máj 2023

Preco si nevolala policiu?