Podpísali by ste znovu zmluvu na dobu určitú?

21. dec 2021

V skratke, robim na kvázi manazerskej pozicii v obchodnej firme, jedna sa o relatívne etablovanú a silnú firmu na trhu.
Nastupovala som na jeseň 2020 a dostala som zmluvu na dobu určitú, ktorá vypršala tento rok na jar. Dali mi podpísať opäť dobu určitú do konca tohto roka. Bola som v tom, že už dostanem dobu neurčitú, ale dnes mi ponúkli zmluvu, kde je znovu len doba určitá, do júna budúceho roka.
Momentalne robim za troch, okrem svojej agendy robim aj za kolegu, ktory pred 3 mesiacmi odišiel a za ďalšiu kolegyňu, ktorá šla na matersku. Venujem sa klientom nielen aby som “predala” ale snažím sa poskytnúť aj odborný support a starostlivosť.
Velmi ma zaskočilo, že si ma firma vobec neváži. Na trhu je nedostatok schopných ľudí. Podpísali by ste znovu dobu určitú?
Mimochodom, bola som v tom, že doba určitá moze byt len dva krat, ale vraj je nejaka novela zákonníka prace, že počas covidoveho núdzového stavu to neplatí.

janynyna
21. dec 2021

Ahoj. Asi by som podpísala. Ale hľadala by som niečo druhé. Sama musíš vedieť, či si môžeš dovoliť zostať bez práce. Držím palce. 🙂🍀

loginexistuje
21. dec 2021

skus si pozriet nieco nove a uvidis mozno najdes rychlo ak nie haldaj s nastupom od juna /jula a im ani nic nehovor dopredu

kacena4
21. dec 2021

nejaka novela... ved nech ti zamestnavatel povie aka ci ta len nevodi za nos a ak tam chces ostat ostan ak sa ti.tam nepaci hladaj si inu a potom odit

dr_smajlik
21. dec 2021

A pýtala si sa prečo zase na určitú?

missviolet
21. dec 2021

a pytala si sa ich na to? ja som toto tiez riesila a nakoniec sa doriesilo k mojej spokojnosti

loginexistuje
21. dec 2021

@kacena4 nevodi bola taka uprava ZP

autor
21. dec 2021

@janynyna nemam zatial nič iné, ostala by som bez prace. A teraz cez covid sa robota ťažšie hlada. 😢

ivangeline
21. dec 2021

Ja by som sa spytala nardiadeneho,preco tak rozhodli a preco nie na dobru neurcitu..

marseillefan
21. dec 2021

Musíš to zamestnávateľovi povedať... že robíš pre firmu maximum, makáš za troch a že si sklamaná, že to neocenili natoľko, aby s tebou podpísali zmluvu na dobu určitú. Ak si taká dobrá ako píšeš, nemôžu si dovoliť ťa stratiť.. a každý zamestnávateľ by sa o teba bil.

loginexistuje
21. dec 2021

sak vyhod von svoj zivotopis a uvidis

gabika8855
21. dec 2021

Su firmy kde proste najskor sa zmluva predlzuje zakazdym na dobu urcitu tj 3x sa moze dat co uz u teba bude teraz treti krat a potom davaju dobu neurcitu

loginexistuje
21. dec 2021

@marseillefan uprimne ja mam skusenosti ze vo firmach su kone chovne a kone tazne a hadaj komu viac nalozia a este aj bicom svihnu (tie prve to nebudu)

3petka
21. dec 2021

Nie som si 100% istá ale nie je v zákonníku že dobu určitú môžu predĺžiť max. 2x v rámci 2 rokov? Teraz by ti už automaticky mali dať na neurčitú. 🤔

3petka
21. dec 2021

Sú tam nejaké výnimky kukni či do nich spadas…

tncka
21. dec 2021

Ja by som brala teraz urcitu,lebo do nekonecna ti dobru urcitu davat nemozu a uz pojde o pol roka zmluva na neurcito😅alebo teda kym pracu mas,hladaj inu

dadis
21. dec 2021

Koncom minuleho mesiaca som si hladala pracu a behom 2 tyzdnoch mam uz novu pracu. Vraj nezamestnanost klesla. Ved zverejni si cv, ci sa ti niekto ozve...mne ten pristup nepride fer

sasa1310
21. dec 2021

@kacena4 zamestnávateľ? A čo jej bráni v tom, aby si sama prečítala zákonník práce? 😀

autor
21. dec 2021

@sasa1310 ale veď ja som si ten ZP prečítala. Len ma zaujíma, že či má s tým niekto skusenosti z praxe, keďže je to nové ustanovenie.

dadis
21. dec 2021

Ved tak ako radi @marseillefan, chce to uprimny rozhovor o tom, ako sa citis sklamana.

ivkazba
21. dec 2021

@3petka podľa zákonníka práce sa môže 2x predĺžiť. Čiže teraz jej predlžujú druhý krát.

ivkazba
21. dec 2021

Autorke: a dobe určitej sa nič nemenilo. Podľa zákonníka práce sa doba určitá môže predĺžiť maximálne 2 krát. Na jar si mala prvé predĺženie a teraz druhé. Takže je to v poriadku. Skôr by som so zamestnávateľom hovorila o tom, prečo opäť doba určitá, keďže už tam robíš dostatočne dlho aby si sa osvedčila. Ak s tebou počíta, nie je dôvod nedať dobu neurčitú. A ak by som podpísala predĺženie, tak s tým, že budem robiť svoju prácu, žiadne také že robota za 3 ľudí.

loginexistuje
21. dec 2021

menilo sa veru este v roku 2020 napr tu https://www.danovky.sk/sk/pracovny-pomer-na-dob...

autor
21. dec 2021

@ivkazba ta doba určitá sa moze dvakrát dohodnut alebo predĺžiť. Cize uz mala byt teraz neurčita.

terezka1947
21. dec 2021

@loginexistuje tak toto s tými koňmi máš úplnú pravdu

loginexistuje
21. dec 2021

pozri link co som ti dala bola novela ZP a mozu ti este raz predlzit najviac na rok

autor
21. dec 2021

@loginexistuje ale ved ja viem, pisala som to v závere úvodného príspevku. Mne ide o to, že sa mi nepaci prístup zamestnavatela. Lebo driem ako kôň.

daniela1911
21. dec 2021

Tvoje ďalšie predĺženie je Ok, a v súlade do ZP.
Tu je skôr otázka, prečo si ta firma neváži na prácu na “neurčito”. A toto, vyriešiš jedine ty, spýtaj sa. Slušne. A odvážne. Ide o teba. Určite sú s tebou spokojný, keď ti zmluvu predlžujú. Takze…. Držím palce!

loginexistuje
21. dec 2021

ved hej ja by som rozhodila siete a skusila si nieco najst a potom ti mozno ponuknu lepsie podmienky

deti95060810
22. dec 2021

môj známi bol na vysokej manaž=rskej pozícii a zmluvu mal vždy len na dobu určitú...

janagem
22. dec 2021

Dd, ano momentalne je novela, ktora hovori, ze pocas nudzoveho stavu je mozne predlzit zmluvu na dobu neurcitu treti krat, avsak len raz a najviac po dobu jedneho roka. Je to zverejnene v zakonoch.