Podnikateľka na rodičovskej. Kto bude platiť odvody?

borocka
27. mar 2012

ahoj, neviete mi prosim poradit.......som na rodicovskej, teda este dva mesiace budem. a chodim na taku brigadu vramci financnictva,kde by som mala prejst na vyssiu uroven a potrebujem sa prihlasit na danovy urad ako podnikatel ( nie je to vraj SZCO ale je to definovane ako sprostredkovatelska cinnost). bude za mna stat platit zdravotne poistenie,alebo si to budem tieto posledne dva msiace platit sama?? dakujem

anieli_1
27. mar 2012

@borocka ja som szco a plus zamestnana a na materskej a vsetko mi plati stat 🙂

borocka
autor
27. mar 2012

@anieli_1 ale ja nie som na materskej,ale na rodicovskej..... ci to je v tomto pripade jedno???

anieli_1
27. mar 2012

@borocka preac sekla som sa aj ja mam rodicovsky uz ale hej je to jedno

borocka
autor
27. mar 2012

@anieli_1 takze mozem byt kludna a dat si to spravit,nebudem musiet nic platit. teda kym mi neskonci rodicovsky.

borocka
autor
27. mar 2012

@anieli_1 a este som chcela vediet.....no je to taka praca,zatial ma to velmi nebavi ( ale clovek si naozaj nenavybera) ak budem chciet tu pracu casom nechat a odhlasit sa aj z tej podnikatelskej, tak to sa da hociktory mesiac, alebo su tam nejake podmienky?

anieli_1
27. mar 2012

@borocka juj tak toto ti neviem povedat ale tusim musis podnikat rok aspon pri szco to tak je(tusim teda) ale pri hentom neviem musis sa opytat