Podľa čoho si vyberáte zamestnanie?

3. jún 2022

Dobrý deň, je tu celkom dosť tém za posledné obdobie, kde ženy riešia nespokojnosť so zamestnaním. Či už je to práca, šéf alebo kolegovia.
Ak hľadáte niečk nové, tak posielate životopisy viac-menej všade, čo Vás zaujme alebo len ak ste s niečím 100% stotožná? Podľa čoho si vybrať zamestnávateľa?

marsmykkok
3. jún 2022

niekedy veľa možností nie je, ale ak áno, pozerám na pracovnú dobu, či je možné aj flexibilne zmeniť a nemám rada stereotypnú prácu, teda skôr niečo kde sa činnosť mení, nie celý deň za pásom, blokovať potraviny, nahadzovať tabuľky do pc a tak.

xsimonkax
3. jún 2022

Podľa výšky platu 😁

esmera50
3. jún 2022

no, tak ja aj s VŠ mám problém nájsť prácu a budem rada za akékoľvek zamestnanie, ak nebude manuálne...Vyberať si moc nemôžem

panelacikova
3. jún 2022

vzdelanie, moje požiadavky a túžby, vzdialenosť od domova, plat....

esmera50
3. jún 2022

@xsimonkax to je v tomto štáte utópia, vyberať podľa výšky platu :D

amelie2017
3. jún 2022

Ja som tento februar absolvovala asi 10 pohovorov. Zobrat ma chceli vsade, mala som 3 favoritov, plat podla spolocenskej dohody, takze na vsetkych 3 miestach rovnaky. Kedze som tu relativne nova a nepoznam "povest" daneho miesta, rozhodovala som sa podla pracovnej doby a podla toho, akym stylom sa so mnou na pohovore bavili. Jedno, aj ked najlepsie miesto som odmietla kvoli pre mna absolutne nevyhovujucej pracovnej dobe. A medzi dalsimi dvomi na zaklade toho, ze jedno je nove miesto, vsetci zaciname nanovo, ziadne maniere a 20 rocne zvyky starych zamestnancov. Nakoniec som urobila dobre, lebo mi ponukli este lepsie miesto, nez na ake som sa hlasila.

jt261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
3. jún 2022

Dôležité je aby ma práca bavila, niečo ma naučila, niekam posunula. Potom pracovna doba a kolektív. Plat ma az tak nezaujíma, za minimálku by som nerobila ale ani žiadnu otrocinu ci nudnú prácu len kôli peniazom.

ingelika78
4. jún 2022

jednoznacne moznost wfh. Ja si to nemozem vynachvalit. na ine prace si ani CV neposielam. a v druhom rade vyska platu.

viki_lv
4. jún 2022

Ja som si hľadala zamestnanie v minulom roku po 6r rodičovskej dovolenke s tým, že predtým som robila len na dohody popri VŠ. Takže očakávania ohľadom platu alebo nejakej "lukratívnosti" pozície som nemala. Ja som si zvolila cestu štátnej služby - hoci voľná pozícia bola vhodná pre uchádzača s maturitou, nástupný plat nižší ako slovenský priemer, požiadavky na uchádzača astronomické, práca nepretržitá na 12tky, aj nočné, aj víkendy a sviatky, ALE vravím si ... Je tu možnosť kariérneho rastu, mám to 5km od domu, benefit vo forme 100% platu aj počas PN/OČR, po 35ke 2 týždne dovolenky naviac, stabilita zamestnávateľa aj keby bola hocijaká situácia v krajine/vo svete. Po 7. mesiacoch od prijatia mi ponúkli VŠ pozíciu, samozrejme za vyšší nástupný plat, pracovná doba 7-15 len v pracovné dni. Stálo to zato

natalienka12
4. jún 2022

@viki_lv Policajny zbor?

viki_lv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalienka12
4. jún 2022

@viki_lv Drzim palce aby si vydrzala az do vysluhoveho, lebo tam je to o hubu.

mogaa
4. jún 2022

ono záleží v akej si situácii.....teda či potrebuješ prácu hneď - vtedy asi vezmeš čokolvek a popri tom si hladáš niečo lepšie, či je tvojou prioritou plat alebo dobrá práca....ja napr.mám prácu celkom fajn, ale plat nič-moc....takže ano prácu hľadám, ale niečo v kancelárii a za lepší plat....takže teraz pozerám a posielam len tie "lepšie"ponuky kde by mi vyhovovala aj práca aj plat....ono nikdy dopredu nevieš, do čoho ideš...

viki_lv
4. jún 2022

@natalienka12 z akého pohľadu?

natalienka12
4. jún 2022

@viki_lv zalezi co robis? Strazis objekt sudov a prokuratury? Alebo si priamo pri obvinenych a odsudenych?

20erika07
4. jún 2022

U nas, v hladovej doline, podla vysky platu. Vychytala som dobru stálu prácu v štátnom sektore, vyhovuje mi aj turnus ,rozne benefity. Ale ten plat bol priorita.
Robila by som aj prácu ktora ma nebavi, ak by som v nej zarobila dobre. Tu sa na pohodlie velmi pozerat nemozeme, a v dnesnej dobe ako sa vravi kazde euro dobré

esmera50
4. jún 2022

@20erika07 no áno, máš pravdu, ja som to nemyslela tak, že peniaze netreba, ale práve naopak, že v hladovom sektore treba vziať čokoľvek, čo človek vládze, a nemôže si vyberať podľa výšky platu :D

esmera50
4. jún 2022

@ingelika78 čo to je wfh?

lenicka777
4. jún 2022

Vzdelanie a to co ma bude naozaj baviť aby som do práce chodila s radosťou 🙂

esmera50
4. jún 2022

@lenicka777 nuž, to chcem aj ja, chodiť tam s radosťou...ale zatiaľ sa mi to akosi nepodarilo, niečo také nájsť

esmera50
4. jún 2022

@amelie2017 a čo si študovala, ak smiem veideť?

lenicka777
4. jún 2022

@esmera50 masérstvo 🙂 na zdravotníckej škole

mandzula
4. jún 2022

@esmera50 home office

amelie2017
4. jún 2022

@esmera50 mam vs ucitelstvo spanielciny a obciansku, ale nezijem na SK a neucim. Kedze musim vediet Katalancinu na C1. A zatial som len na B1. Takze kym sa to podari, pracujem v gastre. Zacinala som roznasanim pizze v dedinskej pizzerii, aby som si privyrobila na VS a aktualne som supervisor v 5* hoteli. Sice sa nevenujem tomu, co som vystudovala, ale bez studia by som tu nebola. A vzdelavat a zlepsovat sa da v kazdom odveti.

esmera50
4. jún 2022

@lenicka777 fíha, a to ťa baví? uplatnenie to asi bude mať...

esmera50
4. jún 2022

@mandzula aha ok a čo robíš cez home office môžeš mi odporučiť? mám vš, ale humanitného smeru...ale mám prax v administratíve, kurz strojopisu a základy pc 4 programy urobené

esmera50
4. jún 2022

@amelie2017 jééj, aká náhoda, a ja práve chcem španielčinu s niečím, alebo štátnicu zo špj, maturovala som, pôvodne som chcela chodiť aj na bilingválko... Počula som, že ak človek vyštuduje kombináciu napr. jazyk a psychologia, tak potom dva roky ešte môže urobiť si zo psycholy skúšku a robiť školského psychológa.

esmera50
4. jún 2022

@amelie2017
@mogaa presne tak, ja napr. vezmem čokoľvek, čo nebude fyzicky namáhavé pre mňa, a popri tom našetrím na podnikanie so Španielmi on - line :D

mandzula
4. jún 2022

@esmera50 pytaj sa @ingelika78. Ja som ti len vysvetlila, co znamena wfh.🙂