Pocit nekomfortnosti na pracovisku

13. júl 2023

Ahojte, je normalne, aby kolegovia zavideli aj to, ze si niekto vezme par dni volna, ani nie cely tyzden, ale skratka ma pracu hotovu, tak si vezme volno? Ved oni boli doma dlhsie...kazdy vyzveda preco, mudruje...ved clovek moze mat aj rodine, aj ine dovody...citlive dovody a ked sa im clovek zdoveri, ostane vo vnutri nekomfortny pocit....taktiez osocovanie na pracovisku sposobom, ze kto je aky stihly, tak asi ma viac frajerov, ze je niekto vyzita osoba, alebo kto sa komu pcha, alebo preberanie citlivych tem inych ludi, alebo tvarenie sa na mily vztah a potom zhodenie pred ostatnymi, pripadne zehlenie nazorov inych na poradach, kam nepridu, lebo ved sme jeden tim a vyzaduje sa to od nas a berie sa to ako nas nazor spolocny...je to neprijemne a nekomfortne...ako sa zbavit nekomfortneho pocitu a povzniest sa nad to?

zojazoja
13. júl 2023

Dospieť. Obidve strany. Toto mi príde ako 20 roční mladí ľudia....

beata_k
13. júl 2023

Kup si sluchatka. Dost to pomaha, ak mas pracu, ktora to dovoluje.

romi0310
13. júl 2023

@zojazoja Aleco :D zvlastne, ze s tymto som sa v pracach stretla prave u zien 35 vyssie. Mladi malokedy riesia taketo hluposti. Vacsina nespokojnyzh zenskych v strednom veku, maju potrebu vrtat, poucovat a starat sa. Zazila som to v dvoch pracach. A aj z mojho okolia pocuvam, ze starsie zeny velmi ziarlia na mlade pekne dievcata a doslova im tam strpcuju zivot sprostymi poznamkami 🙂

zojazoja
13. júl 2023

@romi0310 presne. Aj 35 dospieť. Stredný vek pre mňa nie je 35.

kikushaa
13. júl 2023

U nas v robote roznasali klepy 50+ rocne zeny. Nic jednym uchom dnu a druhym von.

autor
13. júl 2023

@zojazoja ide o zrelych ludi, v strednom a takmer dochodkovom veku

autor
13. júl 2023

@zojazoja nie, u nas je to cca 50 a vyssie

lneviemmeno
13. júl 2023

ja to mam tiez v praci, som sestricka v nemocnici a tu kazdy len ohovara, riesi inych, kazdy sa tvari, ze je tvoj kamos ale nasledne druhej kokegyni ohovara.. jeden kolega sa furt do mna stara, povedal mi, ze urcite pojdem na rizikove tehotenstvo lebo som obezna (obezna nie som, len par kil navyse, ale citim sa vyborne a vladzem).. 🤌🏼 naucila som sa to neriesit, jednym uchom dnu jednym von, nikomu nic sukromne nehovorim a ked niekto ohovara len vypocujem ale nepridam sa + tak isto neohovaram pred nikym aj ked si myslim svoje.. je to najlepsie, venovat sa praci a s kazdym sa bavit len tak akoze

autor
13. júl 2023

@lneviemmeno ja som v tom prostredi dlho a je to na chorobu, pritom moju pracu mam rada...napr.predvcerom povedala, osoby xy sa chodia pchat riaditelke. ja na to, ze preco si to myslis, odkial mas take veci a ona, ze niekto z chodby to povedal a potom zahovorila, ze to sa hovori, ze niekto kto chodi skoro rano do prace, to si mohla byt aj ty, tak jej vravim, ze ja urcite neosocujem a ani ma to nezaujima. Vcera zas povedala, ze jej suseda je taka vyzita, vychudnuta,xe to sa u nich na dedine hovorilo, ked bola mlada, ze ked je tak chuta tak asi ma vela muzov, ze je ...okrem toho do hocikoho skace a navaza sa a potom povie, ze akoze sranda, ja fakt neviem preco su tie zeny tak zle, preco nie je v zivote vdacna, pokorna a spokojna v svojom veku, taha na 60. Netvrdim, ze vsetky starsie, ale ak je niekto takyto su to zeny v zrelsom veku...a vo mne sa to znechutenie nesie aj cez volno, ja potom idem znechutena aj do prace ...skusim to vytesnat z hlavy a ked zacne narovinu jej poviem,ze to je odocovanie, je to nepekne tak hovorit, zle sa to pocuva....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lneviemmeno
13. júl 2023

ja by som im narovinu povedala, ja som aj mojim kolegyniam povedala, aby neohovarali predo mnou, ze pracujeme spolu a nie je to pekne pocuvat. Dali si povacsine povedat. Netreba byt ticho, treba sa ozvat a ak by si to tam uz nevedela zniest, dala by som vypoved a nasla si druhu pracu. Ano vsade zvyknu ohovarat, ale niekde sa to da zniest. Moje kolegyne su tiez povacsine nad 40-50.. ja jedina som 20 rocna cize som uplne odlisna od nich. Jedna moja kokegyna ma po 60tke, ona je praveze jedina normalna a tiez neznasa ohovaracky a stara sa len o seba, cize este s nou si rozumiem

autor
13. júl 2023

@lneviemmeno robim dost specificku pracu a bavi ma, odist nechcem, ale ozvem sa k tomu, lebo naozaj je z toho len znechutenie...

@elizabet173 no a muzov u nas takmer nemame...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz