Pocit cudzieho telesa v krku

23. júl 2024

Ahojte,chcem sa spýtať mate niekto taktiež pocit cudzieho telesa v krku?je to cítiť hlavne pri prehltani,ale aj keď je hrdlo v kľude tak celkovo taky zvláštny pocit.mam problémy s pálením záhy a refluxom a taktiež alergiu na pel,seno,trávy,mačky.....tento rok mi brali krv koli štítnej a bolo to v poriadku ale nebolo to robene koli tomuto co píšem lebo Ten pocit cudzieho telesa v krku mam približne asi mesiac.....minulý rok som si dala spravit sono krku koli uzlinkam a to bolo taktiež v poriadku......tento rok som ešte bola aj na orl tiež ohľadom iného problému no týkalo sa to hrdla a tam tiež povedala dr ze všetko v poriadku.mavam často aj stres a nervozitu neviem ci to uz naozaj môže byť tým.je tu niekto taky ktorý to rieši momentálne alebo aj niekto taky ze to proste same od seba odznelo?ďakujem za odpovede

bubinkaaa
23. júl 2024

Môže to byť aj psychickeho pôvodu,pokiaľ je orl a endokrinolog.vyšetrenie-sono v poriadku

dadka1997
23. júl 2024

Stres

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. júl 2024

@bubinkaaa no mala som robene sono krku minulý rok tam to bolo v poriadku,orl som riešila tiež Len tam som bola odoslaná z neurologie a tam mi povedala dr tiež ze všetko dobre ako na týchto vyšetreniach som nebola konkrétne koli tomuto ale všetky mi dopadli dobre a vlastne ten reflux mi povedala obvodná ze mam po opisani ťažkosti a pálení záhy co mávam často

autor
23. júl 2024

@wolf_ a pochodila si lekárov koli tomu?alebo proste si to nechala tak a odoznelo to samé od seba?

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. júl 2024

@wolf_ aha takže keď bola psychika v poriadku tak aj toto odišlo..... len to som chcela ze ci si koli tomu absolvovala nejaké vyšetrenia.....ja konkrétne koli tomu nie ale sono krku a krcne ako vyššie píšem som mala spravené minulý rok sono a tento rok krcne len ako píšem koli iným problém som to riešila....

autor
23. júl 2024

A všetky vysetrenia v poriadku

akyia
23. júl 2024

Môže to byť z pálenia záhy podľa mňa

milaadka
23. júl 2024

S týmto aj ja som mala problém. Chodila som po doktoroch a dlhé fakt roky som sa trápila, pretože sa to stále vracalo. Taktiež sa zistilo, že to je spôsobené psychikou…

victoriab
23. júl 2024

Je to z refluxu - je to jeden z priznakov - ja to mam tak pogooglene uz 🤣

autor
23. júl 2024

@victoriab tiež máš taketo problém?no ved aj ja som pozerala na nete ale človek hoc co napíše hneď tam vyskočia tie najhoršie scenare.......ak máš takýto problém riešila si to z dr?

victoriab
23. júl 2024

Neviem co si tam zadavala, ked tam ja zadam to, vzdy vyjde zaha aa reflux. Ja to mam tak 3/4 roka, musim ist na gastro, lebo velakrat je to aj spustac astmy a tu myslim, ze mam ja - ze mi to vyvolalo, kedze mam vkuse hlieny v hrdle, na orl nic nevyslo, na alergo tiez nic, takze to bude toto. Mam znizenu funkciu stitnej, ale ju mam ok

autor
23. júl 2024

@victoriab a môžem sa spýtať ako presne na orl ti robili vysetrenie? Lebo ja som tam bola tento rok ale to ma poslala neurologicka koli niečomu inému a dr len pozrela do hrdla a nosa myslím a popozerala a ze všetko dobre a vtedy som aj doniesla ster hrdla a nosa a to všetko bolo v poriadku.....ze ci ti nejaké konkrétne vysetrenie robila koli tomu pocitu cudz.tel v krku alebo tiež len pozrela do krku a to bolo všetko

rozculena
23. júl 2024

to máš z refluxu

suzitok
24. júl 2024

aj ja som to mala z refluxu, najlepsie mi pomohli pastilky Gaviscon

autor
24. júl 2024

@suzitok a chodila si koli tomu po dr ?aby si zistila príčinu?

suzitok
24. júl 2024

samozrejme, pochodila som vsetky vysetrenia...nakoniec ze to bude od záhy, kyseliny,alebo refluxu, vraj niektorí ludia maju pocit, akoby im zvieralo hrdlo, alebo prehltani, ako uzol v krku, ja som niekedy mala pocit, že sa zadusim

autor
24. júl 2024

@suzitok orl a alergologia ? Ak sa môžem spýtať ako prebiehalo konkrétne na toto orl? Aj na Sone si bola? Ja to mam také ze keď prehltnem tak cítim akokeby mi tam kúsok jedla ostalo......a niekedy taky tlak v tom krku

suzitok
24. júl 2024

na orl mi dal takú paličku do hrdla, nahrieval to nad ohňom, nevidela som nato dobre, musela som mať otvorené ústa a opakovať po ňom hlásky...urobili mi aj sono a bola som aj na gastroskopii a tiež na EKG ci to nie je od srdca + endokrinológia..alergie nemám žiadne

autor
24. júl 2024

@suzitok sono ti robili priamo na orl?myslíš ze by sa dalo objednať na orl aj bez sprievodneho listu?

suzitok
24. júl 2024

nevidim dovod,preco by ta tamnemoholposlat tvoj lekar so sprievodným listkom...a ano, vies sa objednat ale si za vysetrenie zaplatis podla cennika ako samoplatca... záleží od toho, ci konkrétny orl lekár má sono v ambulancii...niektorí majú, iní nie

autor
24. júl 2024

@suzitok veru neviem ci ma sono ta ku ktorej chodím, minulý rok som bola v oktobri na Sone krku u sukromnika a tam som mala všetko v poriadku tak neviem

suzitok
24. júl 2024

a uz vtedy si mala tieto pocity?

autor
24. júl 2024

@suzitok viesco palenie záhy mam uz roky a reflux dlhšie uz tiež,aj sa mi stalo sem tam ze akokeby som mala ako sa hovorí hrču v krku ale mi to prešlo vždy a netrvalo to dlho......mala som ale od minulého roka od leta viac stresové obdobie......teraz to mam asi kolo mesiaca takto

rozculena
24. júl 2024

keď som začala brať tabletky na reflux,tak hrča zmizla,samozrejme treba dodržiavať nejaké zásady,neprežierať sa,nejesť tesne pred spaním

victoriab
24. júl 2024

Ked mas roky zahu a reflux, cudujes sa tomu pocitu v krku? Ved to je najcastejsi priznak, ako som ti pisala, ked zadas do google. Si vo vyhode, poznas pricinu, tak to len ries.

suzitok
25. júl 2024

ja by som napríklad zmenila stravovanie a nepríjemné pocity pociťujem fakt minimálne. a podľa toho čo popisuješ, podľa mňa na ORL pôjdeš zbytočne, tam ti nemajú ako s týmto pomôcť

andrea_ff
25. júl 2024

Ja som tiež zažila, pochopila x lekárov.... Bol to nakoniec podvedomy stres. Skús magnézium a možno aj ginko.

autor
26. júl 2024

@andrea_ff áno magnézium si dávam veru,no je to otras ten pocit akokeby tam stále niečo bolo,strasne ma to znervoznuje,akoze PRi tom prehltani to nie je také hrozne ale napr večer keď lahnem uz tak taky ten tlak tam na zblaznenie fakt.........a už ti to prešlo?