Platy v bratislavských korporáciach

pparis
17. jún 2017

Ahojte, chcela by som sa opýtať, aké sú bežné platy v bratislavských koporáciach? Na takých tých bežných "klikacích" pozíciach, s komunikatívnou angličtinou, VŠ, 1-2 roky praxe, bez nejakých špeciálnych znalostí (teda žiadni programatori, či ľudia, čo vedia 2-3 jazyky). Myslím firmy ako IBM, Henkel, Dell, Swiss Re, HP, AT&T, Lenovo, Amazon...Ďakujem.

ceresnovci
17. jún 2017

650 € - 1500€

stormie
17. jún 2017

Co je to 'bezna klikacia pozicia'? U nas (jedna z vyssie menovanych) 'klikaju' vsetci - aj manager, aj developer, aj student na brigade .... zalezi co klikaju .... a 1-2 roky praxe - akej?
Ja som mala cca 10 rokov praxe v totalne inom odbore a prijali ma na poziciu kde z 10 platovych tried som mala 4 - nastupny plat v hrubom nad 1000€

mimikas
17. jún 2017

Okolo 1200-1400e,

slecnabe
17. jún 2017

kamarat klika v Delli za 1200 v hrubom

katarinapekna
18. jún 2017

To čo znamena že klika???

slecnabe
18. jún 2017

@katarinapekna to je taky typ pozicie ze ti staci vediet jazyk (idealne 2) a v podstate cely den robi rovnaky typ prace. Nemusi nejak velmi nad tym rozmyslat. Je postup podla ktoreho ide a odklikava veci pripadne komunikuje so zahranicnymi

tinkamt
18. jún 2017

Co je to "klika"?

vienala
18. jún 2017

ja by som tiez chcela vediet, co to znamen "klika". To akoze aj uctovnik klika - to znamena nahadzuje faktury? Alebo taky financny analytik - ten tiez klika? Ale teda neviem co, lebo pokial ja viem, tak musi aj rozmyslat, ked robi analyzy, ved na to tam predsa je, ze aj analyticky mysli - ale to uz asi nie je klikacska pozicia. Tiez by ma potom zaujimalo, ako sa pohybuju platy na takýchto vyssich neklikacskych poziciach s viac rokmi praxe.

momoqui
18. jún 2017

@vienala v korporaciach su len klikacir pozicie 😀Ono aj ten analytik viacmenej len klika za mesiac ho "vycvicia" a potom uz len ide podla sablony 🙂
Obcas musi pohnut aj rozmumom to ano ale vacsinu dna je najlepsie ho nepouzivat 😀

luslus
18. jún 2017

Kamoska v Henkel mala cca pred 5 rokmi okolo 900 v cistom. Teraz neviem ci viac ci rovnako

vienala
18. jún 2017

@momoqui uf, niekedy mam pocit, ze by som potrebovala byt teraz po materskej aspon pol roka na takej pozicii, pokial plne nabehne moje analyticke myslenie 🙂 Nevies nahodou, kolko by mohol byt plat na takýchto poziciach? Ak ti to teda nevadi, pisat tu sumy verejne na forum. Ak ti to vadi, jasne, pochopim. Mozes aj IP, ak chces, budem rada.

luslus
18. jún 2017

A ona vie 3 jazyjy,realne pri praci pouzivala 2 (ani jeden nebol anglictina)

momoqui
18. jún 2017

@vienala veru ono je to dobre po materskej na taky zabeh a rozbeh 😀 Vobec ti neviem povedat pred 6-7 rokmi to bolo max 1000 eur brutto pre absolventov bez skusenosti, ak mas uz nieco odpracovane tak urcite viac, ale mam pocit ze ziadna slava to nebude ani teraz...

pparis
autor
18. jún 2017

klikacie pozicie - ako je uz napisane vyssie, za mesiac-dva po nastupe sa clovek nauci a potom iba "odklikava" stale dookola to iste. v zmysle - praca sa da naucit z prinscreenovych navodov. Skratka pracujes v style, ked pride takyto mail, z neho otvoris prilohu, otvoris v sape taku a taku transakciu, odpises toto ciselko do tohoto okienka, toto do druheho, kliknes sem, sem das dnesny datum a odpises na mail ze "hotovo". Musi na to byt inteligentny clovek, co ma prejav na urcitej urovni, nesmie sa pomylit, musi davat pozor na detaily a musi vediet po anglicky. Ale ci ma vystudovane uctovnictvo alebo historiu je vacsinou uplne jedno (aj ked korporacia sa bude snazit vas presvedcit ze nie je). A takychto pozicii su tisice a tisice.

jana_eyre
18. jún 2017

Aj mamicka na materskej klika.. Same lajky na mk 😁

Muz co klika v jednej z uvedenych firiem na vysokej pozicii vravi, ze nizsie pozicie maju nastupny okolo 1200€..

vienala
18. jún 2017

este by som chcela vediet, ako je to s pracovnou dobou - mne povedali, ze kludne mozem prist skoro a odist o tretej, ale to sa mi nezda, len aby to bolo tak aj v skutocnosti. Skor si myslim, ze v uzavierkovy tyzden tam budem aj do 18-19. hod. Daju sa potom tie nadcasy aj realne vybrat, ako slubuju? Este mi povedali, ze bezne je 4-krat do mesiaca home-office, po zauceni a dohode s managerom aj 8 dni - no ktovie, aka by bola realita. Inak, mne povedali, ze treba aj cestovat do Nemecka, tak to asi bezna klikacska pozicia nie je.

vienala
18. jún 2017

@jana_eyre neviem si predstavit klikat na vysokej pozicii, ved tam musi hlavne rozum a nejake to managerske myslenie pouzivat. ci tomu nejak nerozumiem?

limoncino
18. jún 2017

@vienala napísala že na nižšej pozícii, nie že klika on 😊

slecnabe
18. jún 2017

@vienala s tou pracovnou dobou to ma kamarat presne tak. cim skor pride, tym skor moze odist. Jemu teraz schvalili 4 dni do tyzdna home office, cize realne do prace chodi len 1 den, zvysok je v inom meste a robi odtial

jana_eyre
18. jún 2017

@vienala jaaj, slovo klikanie som pouzila zo srandy 😉..

Ved uz v uvodnom prispevku je jasne, ze ide len o zargon, ze to nie su realne nazvane "klikacie pozicie" pre ludi bez mozgu..

Tak este raz,

moj muz na vyssej pozicii v jednej z uvedenych firiem vravi, ze nizsie pozicie maju nastupny plat cca 1200€..

Ano, moj muz pouziva rozum, ale ten predpokladam pouzivaju aj ti na nizsich poziciach co maju jednoduchsiu pracu ako on.. 😉

tarvika
18. jún 2017

nastupny plat je okolo 1000 e. postupne sa vies prepracovat aj na takmer dvojnasobok. ale to uz nie je len klikanie, ale aj vela rozmyslania, analyzovanie a vylepsovanie procesov, pouzivanie excelu na vyssej urovni, pokrocila business komunikacia v cudzom jazyku, pripadne aj zaklady programovania atd.

vienala
18. jún 2017

dakujem dievcata, pytam sa asi dost blbo, uznavam. Som zvedava, lebo uvazujem nad touto pracou, ale nepocula som velke chvaly na nu. Ze je tam dost velka fluktuacia, ze je to len pre mladych. Inak, mne ponukali vyssi plat, nie je to pozicia juniora. Ale... treba tam aj cestovat do Nemecka a to s 3 detmi doma bude dost problem. Tak preto vaham. Ak by skutocne dali tych 8 dni homeoffice, tak by to bolo OK, ale neviem, ci by to bola realita alebo len slub.

loginexistuje
18. jún 2017

@vienala no pokial sa cestuje atd treba mat deti proste poriesene ak treba robit tak treba ono homeoffice je v tom zradny ze sice robis z domu ale ocakavaju viac prace zasa

pparis
autor
18. jún 2017

@vienala s pracovnou dobou je to rozne. vacsinou mas nejaky cas povinny a zvysok flexibilny. musis prist medzi siedmou a deviatou a musis tam byt najmenej napr do 15.30. A musis si to zaradit tak, aby sa tam bola 8 a pol hodiny denne, resp aby ti to v mesiaci sedelo. Ale velmi zavisi od pozicie. Aj v ramci tej istej firmy to moze byt rozne. Su pozicie, kde musis pol mesiaca robit na americky pracovany cas. - teda napr od 14.00 do 22.00, lebo musis byt v praci vtedy ked aj Americania, kedze si s nimi v pracovnom kontakte a je tam casovy posun. Pripadne musis prist uz o siestej, ak naopak spolupracujes s Rusmi a tam je zase opacny casovy posun. Pripade ak si na nejakom zakaznickom servise, tak vzdy niekto z timu musi v praci byt, aby dvihal telefony. Cize sice kolegovia idu v piatok o druhej domov, ale ty ak mas prave "sluzbu" tak tam musis sediet do siestej. Niektore firmy maju vela homeofficov, niektore nemaju tuto moznost vobec. Niektore ju maju az po skusobnej dobe. Skratka je to rozne a treba sa na to opytat na pohovore.

vienala
18. jún 2017

@tarvika tak, na tej pozcii, co mi nukaju, je bezny pokrocily level Excelu a denna business komunikacia v AJ, nakolko aj CV posudzovali v Nemecku a tam si vyberali. Ja osobne som chcela junior poziciu, ale s tym oni nesuhlasili, chceli tuto seniorsku - bol k tomu aj adekvatne vyssi plat. Ale zrejme aj vyssi vykon - myslim tym, ze nie len 8 hodin denne a to je pre mna problem, nakolko mam 3 deti. Preto sa tak pytam, uznavam, moze to vyznievat hlupo 🙂, ale proste zhanam info, aby som nesla niekam, co bude nezlucitelne s rodinou.

vienala
18. jún 2017

@pparis pracuje sa pre Nemcov, takze tam nie je americky pracovny cas, ale co mam skusenosti s Nemcami, radi pracuju aj po 17.hod. Inak, povedali mi, ze sa da chodit domov aj o 15, ale velmi tomu neverim.
Mne v podstate nevadi, ak si budem musiet urobit pracu z domu niekedy vecer, som zvyknuta, ale potrebujem "vypadnut" z prace o 15-15,30. Ale obavam sa, ze tam budem za divnu.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre
18. jún 2017

@vienala nemyslim si, ze by si bola za divnu.. Pracuje tam velmi vela ludi s detmi a pokial nenatrafis na nejakeho divneho sefa, na vsetkom sa da v pohode dohodnut.. Dolezite su vysledky, nie ci sedis za pc v kancli do 17.. Ale urcite su aj pozicie co vyzaduju presnu dobu, resp. clovek musi byt vzdy zastupitelny.. neviem.. Ja vediet rec rada by som nastupila do podobnej firmy, bohuzial ja som na reci hlupa, nedokazem sa ju naucit aj ked chcem.. Tak dobre rozhodnutie prajem.. ☺

pparis
autor
18. jún 2017

@vienala ja si myslim, ze nemaju dovod ti klamat a hovorit ti nieco, co potom nebude pravda. Oni nemaju zaujem, aby im clovek v skusobnej dobe odisiel. Podla mna vobec nebudes za divnu, ja poznam ludi, co maju deti a pracuju v korporaciach a chodia domov skor, takze to nie je vobec divne, ale naopak celkom bezne. Ale teda treba im to prizvukovat na pohovore, nech s tym skratka pocitaju. Poznam zeny, co rovno oznamili na pohovore, ze maju deti a ze oni s nimi budu na OCR ak bude treba a boli prijate a pracuju.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz