Plat - zaradenie vychovávateľķa

petra_ba
30. mar 2021

Dobrý deň, prosím Vás, plánujem nastúpiť na pozíciu vychovávateľky v ŠKD v bratis.kraji, ZŠ na dedine. Mám strednú pedag.školu,VŠ pedag.zameranie.Nikdy som však neučila, čaká ma adap.fáza.Celkom však nerozumiem daným platovým tabulkám, keďže mi bolo komunikované, že vychovávateľky platí obec. Som si vedomá poklesu príjmu, len by som chcela poradiť od znalých problematiky, koľko je zhruba plat a v akej tabuľke,triede by som mala byť zaradená.Ďakujem

marhulkahoy
30. mar 2021

Neviem ako to je u začínajúcich, lebo ja som na našej škole 4ty rok ako asistentka a tento rok som začala aj ako vychovávateľka ŠKD (takže mám 1 celý úväzok ako vychovávateľka + pol úväzku ako asistentka - tzn. ja sa na plat naozaj nesťažujem 😀), pozerala som teraz zmluvu a som zaradená v 7. Platovej triede (mám ukončenú VŠ 2. stupňa) ako vychovávateľka. V hrubom mám písané 1031€. Ale teda hovorím, ja som už samostatný pedagóg 🤷‍♀️ + teda ak si spravíte aj atestácie, tak je ten plat naozaj pekný. Každopádne, ja svoju prácu beriem ako hobby a naozaj chodím rada do roboty 🙂 a peniaze za vych. by mohli byť lepšie, ale prácu by som nemenila 🙂

petra_ba
autor
30. mar 2021

@marhulkahoy ďakujem za info, pomohli ste mi, nie je to zlé a stále sú možnosti ako píšete atestácie a rast praxou.

monika111111
29. jún 2022

Prosím o info, ako začínajúci vychovávateľ patrím do 6 triedy, dostala som ponuku v ŠKD na dedinskej škole. Vychovávateľky platí obec. Je možné, že obec dáva oveľa menší plat ako je v platových tarifach?