Plat v zahraničí

9. máj 2023

Ahoj.. je podľa vás mesačný plat v zahraničí 6800 euro prijateľne? Muž dostal ponuku a prijal ju... ubytovanie si hradí sám 400 euro a mínus strava cca 300 ....

anjelicek26
9. máj 2023

1. aka pozicia (na lekara malo, na robotnika na linke vela)
2. ake zahranicie
3. predpokladam, ze je to brutto, take nemecko ma "nadherne dane" a odvody alebo dokonca na zivnost?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyyy36
9. máj 2023

My tu v rakúsku mame oooovela mensie Platy. A o dosť vacsie vydavky

diaszoky
9. máj 2023

Supwr nech ani nevaha zila som v zahranici viem porovnat

anjelicek26
9. máj 2023

Zvarac priemerne brutto sa pohybuje (v Nemecku) okolo 2800-3500e.. Holandsko nebude o moc ine. Takze bud ma muz nejake velmi specificke certifikaty a schopnosti a veducu poziciu, inak mi to nevychadza...

martul
9. máj 2023

Nezávidím, ale určite je tá cena reálna? Lebo poznám tam nejakých ľudí aj im robím papiere, ale toľko nezarábajú. A 300 strava je tiež nereálna.

autor
9. máj 2023

@anjelicek26
@martul no hrdinovia je nad 30 euro a robí aj soboty 8 hodín.. a cez týždeň 10 tky.. narobí sa s prepáčením ako kôň.. hodiny a plus hodinovka a vyplata je na svete. Minulý mesiac mal cca 225 hodín

wade
9. máj 2023

No tak odpoved vieš zjavne. Je to na danú pozíciu dobrý plat. Ak je ok s tým že robí toľko hodín mesačne.

stanulienkat
9. máj 2023

Ubytovanie 400e a strava 300e??

anjelicek26
9. máj 2023

Takze ten plat si prepocital vratane 18h/tyzden navyse ano? Ved ho to zabije dlhodobo... take pracovne tempo.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
9. máj 2023

No, zvárač na slovensku živnosť v Holandsku. To nie je žiaden plat, to je obrat jeho firmy. Nemá zamestnávateľom platené odvody ani dane, nemá nárok na dovolenku ani PN. A ako zvlášť bonus je to daňový podvod a fingovana živnosť. Ale áno, robí sa to bežne, ta neúmerne vysoká suma je to práve preto, že sa nielkokrat obchádza štát.

autor
9. máj 2023

@vroni
@vroni všetko si platí nemá žiadne dlhý na poisťovniach aj danove priznania všetko.. pozná veľa ľudí čo takto pracujú.. nemyslela som to v zlom

vroni
9. máj 2023

Ani ja to nemyslím v zlom, ale škaredo sa mýlite, ty aj tvoj muž. Pracuje na jednom mieste pre jedného zamestnávateľa s jeho (zamestnávateľovymi) prostriedkami. Nie je (svojim postavením) živnostník ale zamestnanec. Jeho zamestnávateľ obchádza platenie odvodov jeho fingovanou živnosťou. Ze je jeho živnosť na Slovensku nahlásená a platí odvody, je v tomto prípade úplne irelevantné, z pohľadu Holanďanov je to podvod. Dane detto. Miestom výkonu práce je NL, teda aj dane sú splatné tam. §7 by bol správny, ak by na SK nazvaral a odniesol do NL. Co je asi kúsok nereálne. Viem, že to robia mnohí, ale fakt je, že je to ilegálne. Neviem, ako sa k tomu stávajú Holanďania, Nemci a Rakusania sa od tohto roku do takýchto zmlúv celkom pustili (aj keď každý iným spôsobom).

rebrambora
9. máj 2023

Netto alebo brutto? Nadcasy, noci, sviatky extra priplatok? Slovenska zmluva?

anjelicek26
9. máj 2023

Hlavne si treba uvedomit, ze ak muz vypadne - kvoli akejkolvek nehode, chorobe, tak od toho da zamestnavatel uplne ruky prec a ostanete bez jedineho centu...takze poriadnu - fakt poriadnu - poistku pre praceneschopnost ci uraz ci smrt... tam nesetrite, ked na tom stoji rodinny rozpocet.

luccija
9. máj 2023

Nejdem sa vyjadrovať k sume, ale 225 h mesačne to koľko chce vydržať?300 eur strava sa mi zdá malo.