Plat učiteľky v materskej škôlke

8. máj 2022

Viete mi poradiť vyštudovala som strednú pedagogickú školu, ale nikdy som nepracovala v MS.
Po rokoch sa chcem vrátiť v akej platovej triede budem zaradená?Budem mať iný plat po adaptacnom ako, ked ma príjmu?Následne sa bude plat zvyšovať iba rokmi praxe či viem si nejako pomôcť?Priama práca s deťmi je 6,5 hodiny?

diamond007
8. máj 2022

Priama práca s deťmi je cca 5-5.5h, zvyšok príprava ale teda závisí aj podľa škôlky či súkromná či štátna. Každá to má inak

sonkyp
8. máj 2022

tu mas odpoved

zuzanockamt
8. máj 2022

@sonkyp už sú nové tabuľky

sonkyp
8. máj 2022

@zuzanockamt toto je iba zaradenie do platovej triedy, nie vyska platu v jednotlivej triede. Tie sa menia kazdy rok

zuzanockamt
8. máj 2022

@sonkyp tak potom ok, nerozklikávala som, len podľa dátumu

sunyrose
8. máj 2022

Zdravím, vie mi, prosím, niekto poradiť, aký je rozdiel medzi nekvalifikovaným, začínajúcim a samostatným učit. v mš? Ďakujem pekne

terezka1947
8. máj 2022

Čo tak napísať konkrétne výšku platu. Všímam si tu otázky tohto typu opakovane,no vždy sú vyhybave odpovede. Jedna vec je tabuľka,druhá realita. Ale tak keď už odpovedáte a ste z fachu,tak viete hádam napísať cca v hrubom plat. Keď nechcete,tak nepíšem nič.

sonkyp
8. máj 2022

@sunyrose nekvalifikovany - ak nemas vzdelanie pozadovane na vykon ucitelky v MŠ, cize predpokladam nejaku elementarnu pedagogiku alebo podobne odbory, zacinajuci je 1.rok, a samostatny po 1.roku.

sonkyp
8. máj 2022

@terezka1947 akoze ked vies napisat na konika tak si nevies najst platove triedy a vysku platov? platy sa kazdy rok menia tak pogoogli a urcite najdes aj vysku platu. Ja to z hlavy neviem

terezka1947
8. máj 2022

@sonkyp ja to nepotrebujem,len píšem,že keď chcem pomôcť,napíšem rovno výšku platu.

sonkyp
8. máj 2022

@terezka1947 ale ved to je taka tabulka, ze obsahuje asi 150 poloziek a to si mame akoze pamatat? a okrem toho zalezi aj od dlzky praxe, dalsich priplatkoch, ci uz za triedneho ucitela a podobne. to nema vyznam sem pisat cca nejaky plat ked jej moze vyjst uplne iny, kazdy plat v skolstve je individualna zalezistost. A nie, nepracujem v skolstve, ale prehlad trosku mam. A pani sa pytala na platovu triedu a nie na konkretny plat....

terezka1947
8. máj 2022

@sonkyp veď ja tomu všetkému,čo píšeš rozumiem.
Ale práve preto píšem,že keď mladá baba chce mať prehľad,tak učiteľky vedia naposat-mam takú a takú prax,robím vo veľkej škôlke a zarobím toľko. Ja robím toľko a toľko,tam a tam,mala by som zarobiť toľko,noooo,taký a taký problém,zarobím menej. Ja robím v súkromnej škôlke,zarobím toľko.
Tiež pracujem v oblasti,kde tie platy lietajú....ale už keby sa ma niekto pýtal,tak mu viem povedať,ako to "chodí".
Píšem len preto,že som tu videla viaceré otázky zo školstva a vždy to dopadlo tak,že sa poslala nejaká tabuľka. A tie baby,čo sa pýtali,to vzdali.