Plat učiteľky v materskej škôlke

vzdatto
17. nov 2015

Ahojte mám vyštudovanú sš socialnu akadémiu, ale prácu učitelky v mš som nikdy nerobila kedže som bola dlhšie v zahraničí, momentálne premýšlam zamestnať sa ako učitelka v mš v našom meste, chcem sa spýtať aj vzhľadom k štrajku o vyššie platy, viete mi niekto napísať z čista jasna kolko by som zarábala mesačne v čistom, vš si v budúcnosti neplánujem robiť, a tiež sa chcem spýtať či počtom odpracovaných rokov v mš sa plat zvyšuje a o kolko za rok praxe, alebo ako to funguje, kedže je to štátny rezort prepláca sa stravné, alebo cestovné?dakujem pekne za každý názor... ahojte.

loginexistuje
17. nov 2015

@vzdatto no ako ucitelka v MS si nekvalifikovana takze najprv ta musi statna skolka vobec zobrat .. skor budes mat asi stastie v sukromnej skolke ..
v statnom skolstve funguju tabulky .... cestovne sa nepreplaca nikde v statnej sprave ... ak myslis do prace a stravne tak sa ucitelky stravuju v sk. jedalni a neplatia plnu sumu za obed.

tabulky odmenovania v skolstve najdes na nete, pouzi google ale teda tam nerataj s vela peniazmi tak 400 v cistom max aj to som precenila kedze si nekvalifikovana a bez praxe. V regionoch je inak dost tazke najst miesto ucitela ... lebo aj ked sa hovori ze su slabo kvalifikovani tak je vacsi zaujem ako ponuka.

vela stastia....

vzdatto
autor
17. nov 2015

@loginexistuje
dakujem za odpoved, ak by som sa mohla spýtať ako sa nadobúda potrebná kvalifikácia? je treba doplniť štúdium? alebo prax? alebo vš?..alebo tie kredity čo zbierate?
myslela som že pasa v Turčianských je postačujúca na prácu učiteľky v mš..

Pozerala som tabuľky a našla som plat 540 eur pre učitelku v mš, nie je tam či je to v hrubom..ale pravdepodobne to bude určené kvalifikovaným učiteľkám..

loginexistuje
17. nov 2015

@vzdatto to je isto v hrubom

pockaj a aky si mala skonceny studijny odbor ... podla toho si alebo nie si kvalifikovana
http://www.psatt.edu.sk/Studium_odbory.php 😉

alenka2812
17. nov 2015

Chodila si do turcianskych teplic? To je byvala stredna pedagogicka skola.Ak ano,tak si kvalifikovana

vzdatto
autor
17. nov 2015

7649 učitelstvo pre mš

našla som tie tabulky prosím ťa čo znamená platový stupen?
a čo znamená platová trieda..?

dakujem pekne.

vzdatto
autor
17. nov 2015

@alenka2812
ano tam som chodila..

loginexistuje
17. nov 2015

@vzdatto myslim ze by si sla do platovej triedy 7 kedze by si bola zacinajuca ... ale tak to je aj o tom ako ti uznaju prax...
https://www.minedu.sk/data/att/2921.pdf

alenka2812
17. nov 2015

@vzdatto tam som aj ja chodila,ale pred 33 rokmi.este je skola v tej starej budove?Davno som tam nebola

vzdatto
autor
17. nov 2015

@loginexistuje
dakujem a čo sa dá spraviť aby som mala nárok na nejaké príplatky keby som bola začínajúca...alebo za čo všetko sa dávajú príplatky?

plat mi vyšiel 369 Eur, 0 prax, platová trieda 7..
a ako sa dá dostať do PT 8,9,10 - až 14!!?

vzdatto
autor
17. nov 2015

@alenka2812
ja so tam chodila pred takmer 25 rokmi!! 😀

loginexistuje
17. nov 2015

@vzdatto prax, kredity - vzdelavanie dorobenie vs a osobne ohodnotenie

katy2
17. nov 2015

@vzdatto mala by si si spravit adaptacne vzdelavanie - ako zacinajuca, to by ta mala mat na starosti skusena ucitelka a konci to vystupom.... a aspon v ZS to posuva o triedu vyssie , ale myslim, ze aj v MS to plati rovnako.... az VS ti umozni 10 triedu....

vzdatto
autor
17. nov 2015

@loginexistuje
a bez vš by som sa po rokoch praxe mohla dostať na max. ktorú pl.triedu?
tie platy v tabulkách su v čistom alebo v hrubom?
dakujem

pumpkincake
17. nov 2015

Vyssie sa dostanes jedine praxou a vysokoy skolou. Neviem ci to este plati lebo ja mam vysku ale donedavna ucitelom bez vs zmrazili platy na 8mu triedu a nemozu sa bez vs dostat vyssie. A ak mas socialnu akademiu a nie konkretne ucitelstvo pre ms tak mas najnizsiu plat. triedu ako nekvalifikovana

zuju2
17. nov 2015

@vzdatto V hrubom.

pumpkincake
17. nov 2015

@vzdatto tabulky su samozrejme v hrubom 🙂

vzdatto
autor
17. nov 2015

@katy2
dakujem, vš si už neplánujem spraviť..v minulosti som študovala dialkovo, ale štúdium som ukončila... teraz už nie su financie.. a tak celkovo keby som bola mladšia, no..

adaptačné vzdelávanie trvá ako dlho? to by som ale už bola akože zamestnaná v mš a dostávala plat? tie platy uvedené v tabulkách su v hrubom alebo v čistom?

loginexistuje
17. nov 2015

@vzdatto v hrubom ved uz sme ti to viacere pisali 😉

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuju2
@pumpkincake

dakujem Vám,že v hrubom!! práve som odpadla.. 🤐

katy2
17. nov 2015

@vzdatto tabulky v hrubom, adaptacne trva pol roka az rok pocas zamestnania.... ale dolezite je zistit ci si vobec kvalifikovana... ak ano, po adaptacnom skoncis v 8.triede ak nie, tak v 7. triede.... platovo nic moc....

alenka2812
17. nov 2015

@vzdatto adaptacne trva jeden rok a konci skuskou - teda vystupom

katy2
17. nov 2015

@vzdatto aspon vidis, preco ucitelia bojuju za zvysenie platov 😉

zuju2
17. nov 2015

@vzdatto No to je otras plat. Tak ako radia žienky. Urobiť si VŠ, pôjdeš do 9. triedy po roku po adaptačnom do 10. triedy. Plat sa zvyšuje každý m odrobeným rokom cca o 3 eurá. Je to bieda to naše školstvo. Ja mám 12 rokov praxe v 10.triede a necelých 600. Kredity sa zbierajú vzdelávaním, za 30 kreditov je 6% príplatok. Tie vzdelávania si platíš sama. Takže do školstva by som nešla. aj keď je to práca pekná, ale človeka neuživí.

vzdatto
autor
17. nov 2015

neviem či to dobre pozerám???
362,50 Eur v hrubom, pl. trieda 7, bez uznania praxe..či mám zlé tabulky?

dakujem Vám dievčatá nejak sa tam neviem zorientovať

katy2
17. nov 2015

@vzdatto https://www.minedu.sk/data/att/7163.pdf 475,50 eur Od 1. januara sa zvysuju tusim o 4%

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuju2
aha a vy máte teda asi aj vš, pravda?

no ak je to takto tak to je naozaj velmi smutné

eeffka
17. nov 2015

@vzdatto mas dobru tabulku, platy su v hrubom a su realne.

vzdatto
autor
17. nov 2015

@katy2
dakujem, ja som pozerala iné tabulky..

takže bez vš ostávam len v 8 pl triede aj so 100 ročnou praxou?!!

zuju2
17. nov 2015

@vzdatto Mám, učím na ZŠ. Práca ma baví ,ale neuživí. Mám tri deti, tak pre prázdniny a voľno je to super, ale iné nič. Ešte že aj muž niečo zarobí.

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuju2
hmm, no to verím, je to náročné povolanie, navyše učitel zš musí vedieť aj naučiť, takže je to trošku iné ako v mš, kde je najdoležitejšia bezpečnosť kedže deti su menšie a nevyžaduje sa vš..ale tá zodpovednosť je všade.. to som nevedela že tabulky su rovnaké pre učitela v zš ako aj pre učitela v mš.. príde mi to dosť zvláštne..hmm