Plat učiteľky v materskej škole

patricia255
21. sep 2024

Dobrý deň. Prosím je tu niekto kto mi napíše plat ucitelky v MŠ v čistom? Tabuľkové platy si nájsť viem, ale tie su v hrubom a zaujíma ma realita.
Ideálne učiteľka s titulom bakalara, začínajúca a potom samostatná. Roky praxe znamenajú že každý rok rastie plat?
A koľko spraví na plate napríklad atestácia?
Ďakujem 😌

Moja kamarátka má strednú školu pedagogickú, 9 rokov praxe (kde sa jej počíta aj materská dovolenka), daňový bonus na 2 deti si vraj uplatňuje manžel a ona tvrdí že má 900€ v čistom.
Druhá kamarátka robí už riaditeľku v MŠ, tiež má len strednú a hovorí že nemá ani 900€.

Kde je teda pravda? Ďakujem.

viera77
21. sep 2024

Plat v čistom je predsa tabuľková realita slovenského školstva (cca mínus 20% z hrubej mzdy), a to naozaj nepustí. Všetko závisí od stupňa vzdelania, a či je učiteľ začínajúci alebo samostatný. V tabuľke je uvedený aj mini smiešny príplatok za každý odpracovaný rok. Atestácia je posun do nasledujúcej platovej triedy. A do hrubej mzdy sa ešte započítava príplatok za zmennosť, prípadne vedenie krúžku, triednictvo, atď.

dadka1997
21. sep 2024

@patricia255 vsetko zalezi aj od mesta kde sa škôlka nachadza, záleží od stupňa vzdelania..

nikaeli
21. sep 2024

Ja som špec.ped. a pôsobím v špec.MŠ pri deťoch s PAS. Moja prax 20 rokov. Môj plat pozostáva z viacerých zložiek, okrem základnej tarify mám príplatok za triednictvo a príplatok za 'kredity'. Plus mám nejaké osobné úlohy a za tie mám osobný príplatok. Kolegyňa, ktorá učí druhý rok, nie je triedna, nemá ešte žiadne 'kredity' a nemá ani osobné úlohy, a teda ani príplatky, ktoré mám ja. Ale má príplatok za zmennosť, ktorý zase ja nemám, pretože robím vždy iba ranné. Číslo ti nenapíšem. Snažila som sa ti týmto ukázať, že je to naozaj individuálne a tie príplatky sú percentuálne - vyrátajú sa zo základu. Koľko ti urobí atestácia, to vidíš v tabuľke.

patricia255
autor
21. sep 2024

@dadka1997 píšem že ma zaujíma tabuľkový plat pre učiteľku s bc vzdelaním 😇. Je rozdiel či je škôlka v meste alebo dedine? Sú tam rôzne platy? Ja že keď sú tabuľkové tak sú rovnaké pre všetky učiteľky.

lasona
21. sep 2024

Moja švagriná ma Mgr. , má ešte nejaké studium(neviem presne co) plat ma 1800 eur v hrubom. Región liptov.

zuzanockamt
21. sep 2024

@lasona Učiteľka v MŠ?

lasona
21. sep 2024

@zuzanockamt áno učiteľka v MŠ

simona20201309
21. sep 2024

No veľké rozdiely medzi tým kde učíš nebudú. Rozdiely môžu byť max v odmenách. A neverím ze ma riaditeľka 900e. Klame. A nemôže byť riaditeľka so SS. Minimálne cez 1000 musí mať a odhadujem aj okolo 1400 + v čistom.
A ak ide o tvoj plat, 950-1000 v čistom s Bc môžeš počítať. Neviem ci sa tu niekto verejne prizna koľko má na výplatnej páske. Ale takto mi to hovorila spolužiačka v tomto sk roku s Bc.

huginko
21. sep 2024

@lasona fuha, to v ktorom. Meste?

lasona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaeli
21. sep 2024

@lasona vzdelanie na riaditeľku majú viacerí učitelia, to nie je žiadna veda 😛 skôr predpokladám, že má dve atestácie, dlhoročnú prax a všetky príplatky, ktoré som spomínala vyššie, vrátane osobného.

huginko
21. sep 2024

@lasona v súkromnej ci štátnej? Viem ze úväzok je 5,5 hodiny

lasona
21. sep 2024

@nikaeli to ja sa nerozumiem do toho...Asi ma atestácie..dlhoročnú prax neviem...nakoľko ma 3 deti a bola na materskej dosť dlho..tiež som bola vydabena ze ma až taky pekný plat...to je štátna skolka

lasona
21. sep 2024

@huginko to je štátna skolka..ale aký má úväzok a všetko okolo to neviem...

huginko
21. sep 2024

@lasona lebo ze by v škôlke taky plat mala, neviem.. A štátnej? Jedine riaditelka

lluciiiii
21. sep 2024

@simona20201309 na riaditeľku stačí stredná ale samozrejme sú tam atestácie ktorými musí prejsť

lasona
21. sep 2024

@huginko normálne v štátnej skolke...vravím ze som ostala prekvapená ze až tak veľa ma...ale ma vysokú školu, ešte si niečo dorabala, toto už presne neviem...ale ze ma vzdelanie...niečo navyse spomínala...vravím ja sa nerozumiem do toho
.neviem co musí mať...co si matne spomínam tak vravela ze ma nejaké dve školy...ale čo to.znamena neviem vobec🤷

huginko
21. sep 2024

@lasona no nezdá sa mi to... Dakedy môžeš mať aj 5 škôl, tabuľky nepustia

lasona
21. sep 2024

@huginko tak ja neviem...nemám dôvod jej neveriť...tak mi to povedala...ešte aj muž ,ktorý bol pri nás mi neskôr vravel ze to pekne zarobí...

ina2405
22. sep 2024

@lasona nie sú v tom aj daňové bonusy na deti?

lasona
22. sep 2024

@ina2405 bavili sme sa o plate..tak si myslím ze nie..

ina2405
22. sep 2024

@lasona ľudia na to často zabudnú

matkahelka
22. sep 2024

@patricia255 v dedinskych MS ti na plate este vedia urobit dost aj odmeny, kt.ti obecne zastupitelstvo schvali. ja sa v tabulkach navyznam, neorientujem sa v tomto prostredi, ale nase ucitelky v MS maju platy daleko na 1000€ netto. VS nemaju ziadna (ma iba riaditelka) a oni sami medzi recou spomenuli, ze je to vdaka tym odmenam, kt.im schvalilo zastupitelstvo. ze si to max zasluzia je samozrejme, ani v sukromnych skolkach okolo deti tak neskacu ako v nasej statnej.

nikaeli
22. sep 2024

@ina2405 to je inak dobrý postreh, môže mať aj DB a pri troch deťoch jej to pekne navýši..

1ryba
22. sep 2024

@lasona tvoja švagriná si riadne vymýšľa.

luccija
22. sep 2024

@ina2405 určite áno, plus odmeny aj u nás v škôlke mávajú viac x ročne odmeny a, keď sa to spriemeruje je to slušne všetko záleží od zriadovatela

lasona
22. sep 2024

@1ryba neviem prečo by si vymyslala niečo také...normálne sme sa bavili o platoch, bola tam aj svokra, aj svokor...my sa normálne rozprávame na tu tému...

patricia255
autor
23. sep 2024

Keby učiteľky v MŠ mali 1800€ v čistom tak by nikto neštrajkoval, také nie sú ani tabuľkové platy v hrubom nech má atestacii koľko chce... Mne sa nezdalo keď mi hovorila spolužiačka že má 900€ v čistom

Práveže je to tu anonymné, myslela som že mi niekto napíše akú má reálne výplatu aspoň približne čo očakávať

Akože 1000€ v čistom na pracovnú dobu 5,5h je podľa mňa pekne 😇

camelie12
23. sep 2024

@patricia255, to mate pravdu, ze €1800 v cistom ucitelka v materskej skolke ani základnej nezarobi. Ani ked ma 2 atestacie.

Ale urcite ratajte s dlhsou pracovnou dobou nez 5,5 hodiny. To je priama pedagogická cinnost s detmi v skolke resp. v skole (so staršími detmi). No na kazdy den sa treba doma den predtym pripravovat. A ked ste zacinajuca ucitelka a beriete to zodpovedne, tak tie pripravy casto prevysuju klasicku pracovnu dobu 8 hodin 🤷‍♀️
Viem, o com hovorím.

Nechcem vas odradit, len je dobre aj s tymto ratat. No ak vas to bude bavit, tak smelo do toho.
Drzim palce!

zuzanockamt
23. sep 2024

@patricia255 Ale nikde nie je pracovná doba 5,5 hodiny. To je obrovský omyl.