Plat učiteľa anglického jazyka

baja_24
13. júl 2021

Dobry den,
chcela by som sa opytat na jednu vec, nedavno jedna mlada ucitelka hovorila, ze v skolstve po 3 r. praxe zarobi cez 1000 eur a to kvoli tomu, ze ma vystudovany anglicky jazyk a ze za jazyky je vyssi plat. Nechcela som tomu verit, kedze plat ucitelka je tabulkovy a v zivote som sa s tym nestretla. Neabsolvovala ziadne inovacne vzdelavanie, ani atestacie nema. Nestretol sa s tym niekto prosim?

bibasc
13. júl 2021

@baja_24 dobrá blbosť 😂

dada011
13. júl 2021

Riadna blbosť, ja mam slovenský jazyk a históriu vyštudovaný, prax 2 roky a mam v čistom 780€

nafka0483
13. júl 2021

@baja_24 Je to hlupost, plat nezavisi od aprobacie. Mozno akurat tak v nejakej sukromnej skole, kde nespadaju do tabuliek a su napr. zamerani na jazyky, tak mozu dovolit kvalitneho jazykara ohodnotit vyssie.

mogaa
13. júl 2021

@baja_24 tak ono je podstatný rozdiel brutto a netto plat

ecko80
13. júl 2021

@baja_24 Som ucitelka anglictiny a nie, nie je to pravda. Plat je tabulkovy, plati pre vsetkych ucitelov rovnako, bez ohladu na aprobaciu. Plat si moze zvysit zbieranim kreditov, urobenim prvej, prip. druhej atestacie, ale pokial take nieco nema....

heleninamama
13. júl 2021

Robila som v škole, (skončila som v 2015) a plat vyše 1000 v čistom som mala už vtedy. Ale s triednictvom, nadčasmi - úväzkom na 27 hodín týždenne, s 1. atestáciou a občasným suplovaním. Trávila som tam denne tých 8 hodín ako vo fabrike, čiže s tradičnou predstavou o učiteľoch to nemalo nič spoločné 😂😂😂.
A s tým, že som učila jazyky to nesúviselo vôbec, hoci bol problém zohnať kolegov, ktorí by nielen, že mali diplom, ale aj vedeli čo a ako žiakov naučiť.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz