Plat asistenta učiteľa

vilmuskavilma
3. aug 2022

Ahojte, tie fundovane tu prosim, viete mi povedat aky cca je plat asistentky ucitela na zakladnej skole? Mam vysokoskolke vzdelanie, ale nie pedagogicku skolu. Dakujem za pomoc.

kacena4
3. aug 2022

@vilmuskavilma zalezi od vzdelania dlzky praxe... ale je to cca 5 a 6 platova trieda

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@kacena4 vzdelanie vysoka skola 2.stupen a prax 16 rokov iny obor ako peda, vies mi presnejsie, pls? dakujem

pokemonkaa
3. aug 2022

plat v cistom cca. 720 eur

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@pokemonkaa dakujem Ti velmi pekne 🙂

sorciera24
3. aug 2022

@vilmuskavilma bola by si 5ta trieda: https://www.minedu.sk/data/att/13950.pdf co je podla novych tabuliek v hrubom 842,50: https://www.minedu.sk/data/files/11306_platove-...
neviem, ale ci ti uznaju prax, urcite nie celu, bud vobec (kedze bola mimo odbor, niekde zvyknu polovicu rokov....to uz je na zamestnavatelovi)

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@sorciera24 to znamena, ze aj ked neuznaju celu, alebo vobec budem 5? ak neuznaju budem mat ovela menej, prosim? dakujem

sorciera24
3. aug 2022

@vilmuskavilma 5tku ti uznaju, kukni tabulku, pod tym mas v stpceku + k tomu priplatok za roky praxe....a to sa uz odvija od toho, ako ti uznaju prax.....ale to su take drobne

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@sorciera24 dakujem Ti, bola som dnes na pohovore a praca snov 🙂

sorciera24
3. aug 2022

@vilmuskavilma nie je to jednoducha praca....ale ved uvidis....ja som ucitel a mam viac asistentov...

sorciera24
3. aug 2022

@vilmuskavilma este pokial viem, musis si dorobit do nejakeho casu pg. vzdelanie...

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@sorciera24 viem, ze nie je...ale ja konecne viem, co by ma naplnalo, to neviem, s tym vzdelanim..nehovorila na pohovore..

luccija
3. aug 2022

@vilmuskavilma nechcem Ta demotivovat, ale kamaratka je asistent a je sklamana a je to psychicky narocne.Kolko deti budes mat na starosti?ona lieta z triedy do triedy aj ma dozor na chodbe kazde dieta inu diagnoza aj velmi zle zvladnutelne ADHD, asperg…a zensky kolektiv tlaky od rodicov.Prajem Ti to, ale zo skusenosti aj mojich, ked vtacka lapaju…

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@luccija ano s tymto vsetkym ratam...viem aj, ze je to narocne atd aj ze robis vsetko..len su to deticky 🙂❤

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@luccija v skole nie su autisticke ani asperger deticky..

sorciera24
3. aug 2022

@vilmuskavilma https://www.minedu.sk/data/att/11187.pdf kazdy pg. zamestnanec musí mať pg. vzdelanie, ak nemá musí si ho dorobiť..... to by potom mohol ucit ci robit aistenta hocikto.....

kacena4
3. aug 2022

@vilmuskavilma prax ti adi neuznaju a ak nema peda asi ani VS, a budes si ho musiet dorobit potom ti mozno uznaju bc

zuzanockamt
3. aug 2022

@vilmuskavilma Určite si musíš dorobiť DPŠ.

camelie12
3. aug 2022

@vilmuskavilma, drzim palce, nech vam ten entuziazmus a optimisticky postoj vydrzi, co najdlhsie 😉 Lebo budete ho potrebovat. Ano, je to psychicky dost narocna praca. Ale vie byt aj pekna. Dost zavisi od toho, ako na skole "bezi" intergracia/inkluzia deti. Ci ucitelky vas budu vobec chciet na hodine, lebo velakrat im asistentka prekaza. Je to narocne pre vsetkych to sklbit, ale prajem vam, nech sa vam dari v ramci moznosti...

adka13
3. aug 2022

@vilmuskavilma robím asistentku, mám VS pedagogické, takže som zaradená do 6tky (942,50e v hrubom + mám príplatok za prax + osobný príplatok), ty by si bola pravdepodobne v 5. platovej tarife (842,50r v hrubom). Asistent musí mať buď SŠ pedagogickú alebo VŠ pedagogickú - kde sa akceptuje iba Bc. (Mgr už netreba - kvôli platu). S veľkou pravdepodobnosťou ťa príjmu s tým, že do dvoch rokov si musíš dorobit pedagogiku, inak končíš po tých 2 rokoch, a potom by ti mohli akceptovať aj tvoj bc. titul, čiže by si bola v 6. platovej tarife. Držím palce a nech sa ti darí 🙂

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@adka13 ano to by slo dva roky zatim😊🙏🏻

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@camelie12 po rozhovore musia byt asistenti v triede podla rozvrhu, tak to nie je na uciteloch a dakujem za pekne prianie🙏🏻❤️

camelie12
3. aug 2022

@vilmuskavilma, ano, to mate pravdu. Vacsinou su, ak neodchadzaju s dietatom mimo triedu podla dohody, napr. s autistom alebo s dietatom s ADHD, ktory sa dlho nevydrzi sustredit a v triede je pre neho prilis vela podnetov. Von z triedy sa chodi ukludnit.

Skor som myslela tu atmosferu, ako sa tam citite. Podla rozvrhu tam sice musite byt a aj ste, ale ked citite, ze ucitelke ste akoby na pritaz alebo ako nechcena sucast hodiny (niektore nevyrovnane kolegyne povazuju pritomnost asistentky na hodine za tichu hospitaciu 🙈☹). Nie je to prijemny pocit.
Hovorim z vlastnej skusenosti, pracovala som aj ako asistentka, aj ako ucitelka na ZS. Ale naopak, ak je ucitelka rada, ze ste na hodine, lebo chape zmysel vasej prace. A to je pomoc dietatu/detom, ale aj ucitelke samotnej s vyucovacou hodinou. Ak ste tam vitana, tak je to ovela lepsi pocit z prace samotnej 🙂
Drzim palce.

vilmuskavilma
autor
3. aug 2022

@camelie12 dakujem, ste mila a ano jasne, rozumiem😊

ema1403
9. mar 2023

Prosím vás. Rada by som zistila,aký plat mam mat ako asistent učiteľa. Mam strednú pedagogicku školu, vysokú špeciálna pedagogika a adaptácne ukončené. Bola som na pohovor v ZS na asistenta učiteľa,a bolo mi povedané ze tam idu cez projekt, čiže každý asistent 850e v hrubom. Tak načo mam potom školu,keď aj tak nie sú peniaze na tých asistentov podla tabuliek? Respektíve načo sú vôbec tie tabuľky? Ďakujem za odpoveď

palicka
9. mar 2023

@ema1403 nie, nemajú pravdu. Musíš byt zaradená podľa vzdelania a praxe. To, že im projekt prepláca 850€ je v poriadku, zbytok doplatia oni. Úplne štandardná situácia, kde sa stretnú 2 zdroje financovania. Patrí Ti 6/1, ak si bez praxe, tak 1037€ tarifa

ema1403
9. mar 2023

@palicka Ďakujem za odpoveď,len teraz ako mam im ja povedať ze mam mat taky plat? Ked mi povedala ze je jedno ake mam vzdelanie a akú prax,ze maju tam všetci rovnako asistenti. Teda takto,je to súkromná ZŠ, čiže aj to môže zavazit,môžu si povedať ze mi dajú len toľko co maju aj ostatni? Len potom na zmluve musim mat nejakú tarifu,podla čoho ma vyplácajú? No ak ma vezmú,tak sa ich ešte na toto spýtam, lebo to môžu zobrat aj so strednou školou teda človeka.

palicka
9. mar 2023

@ema1403 neviem o tom, aby súkromne školy nedodržiavali tabuľkové platy. Je to iste nepríjemná situácia.

ema1403
10. mar 2023

@palicka no tak im to pekne poviem.a asi budu musieť zobrat niekoho iného...nie preto som chodila do skoly,ze budem mat rovnaký plat.

nikollett
19. apr 2023

@vilmuskavilma ahoj
Nastúpila si nakoniec ako asistent učiteľa ? 🙂

ema1403
19. apr 2023

@nikollett nakoniec nie..budem si hľadať niečo iné,keď už mám tu školu,nech aj plat mam primeraný:D