Plat administratívnej pracovníčky

8. dec 2023

Dobrý deň, prosím to naozaj robí niekto v kancelárii administratívu za 690 € v čistom? (východ, nakoľko viem že na západe sú určite lepšie platy) Ako strašné tie ponuky na profesii. Prosím vás koľko je normálny plat, koľko zarábate ako administratívna pracovníčka, resp. váš názor koľko by to malo byť. Ja už neviem či som náročná či čo? Ale neviem si predstaviť chodiť do práce za taký plat.

biibiana
8. dec 2023

Ano okolo 700e v cistom. Podotykam ze na pracovisku, kde je velka zodpovednost za admin.pracu. Ziadna chyba neprichadza do uvahy, inak ides na koberec. Jak otrok..

denissi
8. dec 2023

bohužial áno, taký plat máme ... tiež mám na to názor,že je to málo☹

denissi
8. dec 2023

@biibiana presne tak a ešte aj s peniazmi robím

melanta
8. dec 2023

Aká administratívna pracovníčka? Zapisovať poštu, dvíhať telefóny, objednávať papier, nosiť kávu. Alebo nonstop pracovať v cudzom jazyku a rôznych odborných IT programoch či ako administratívna podpora projektanta, kde aj administratívny pracovník musí mať vzdelanie? Áno, určite je 700 netto málo aj pri prvej možnosti. Ale je potrebné si uvedomiť, že v prvom prípade ide o nekvalifikovanú prácu a tá je žiaľ vždy a všade slabo ohodnotená.

kamagma
8. dec 2023

😮

iwesska
8. dec 2023

No schvalne,aku mas predstavu,ze zarabam v BA?

iwesska
8. dec 2023

@melanta Co je nekvalifikovana praca v administrative? Na ADM pozicie sa vyzaduje min.SS, casto aj VS. Este som nevidela ponuku so ZS.

mogaa
8. dec 2023

Čo ti poviem? na SP pred 2rokmi 900brutto na dôchodkovom oddelení, teraz sú tam platy o niečo vyššie cca 1100-1200brutto....nedávno som bola na pohovore na miesto študijná referentka - ponúkaný plat 860brutto počas skúšobnej doby, potom by tam bolo aj osobné ohodnotenie , ale to mi ani nevedela povedať koľko len že sa pohybuje do úrovne max.200eur a aj to je to pohyblivá zložka ktorá môže a nemusí byť....

janai1
8. dec 2023

Administratívne pracovnicky aj
v BA sú okolo minimálnej mzdy takže

ndrag
8. dec 2023

Je to mozne, ja som mala za mojho mladi v BA este menej ako administrativny pracovnik 😂, to su pomaly najhorsie platene joby. Ale stale ti to v zivotopise otvori viac dveri ako keby si dokladala tovar v supermarkete. A to pisem z vlastnej skusenosti ;).

stanulienkat
8. dec 2023

Toľko zarobia nielen na východe, ale aj v hlavnom meste, kde sú ceny všetkého podstatne vyššie.

ibrunova
8. dec 2023

Aj ja tak, vo verejnej správe.

zmrzlinka2021
8. dec 2023

Čo je administratívna pracovnícka?

Lebo ak myslís človeka, čo robí jednoduchú administratívnu prácu, nie odbornú pozíciu, tak to je porovnatelné s asistentkou. Spravis, co ti poviem, nepotrebujes velmi rozmyslat, si na výkon jednoduchých prác.

Lebo aspon ja takto chápem túto pozíciu, ako support - nepotrebuješ mať na to extra vzdelanie, stačí práca s počítačom, slusné vystupovanie a zaučená si do 10 pracovných dní.

1angelika
8. dec 2023

je to málo ale je to bežný nástupný plat pre administratívu a pritom zodpovednosť, nároky, často požadujú aj VŠ vzdelanie, cudzie jazyky a práca s PC, ovládanie rôznych programov je samozrejmosť....

katka708
8. dec 2023

Ja som roky na podobnej pozícii zarábala okolo 700€ v čistom. A to som kontrolovala zmluvy, nahadzovala splátky do systému a každá moja chyba mohla stať firmu alebo zákazníka dosť...
Tesne pred mojim odchodom som dostala po rokoch vo firme plat 1100€ v hrubom. Keď som odchádzala tak novú babu brali už s takýmto nástupným platom. Absolventka bez praxe ktorú som mesiac zaucala ja a ďalšie 2 mesiace kolegyna

melanta
8. dec 2023

@iwesska ak hovoríme o práci, akú v mojej prvej reakcii spomínam v prvej alternatíve, tak áno, z môjho pohľadu je to nekvalifikovaná práca. A to píšem ako človek, ktorý takú prácu robil na úplnom začiatku kariéry. Áno, fyzicky náročná práca niekde na stavbe je menej kvalifikovaná, ale zase fyzicky náročnejšia, takže je v poriadku z môjho pohľadu, ak robotník zarobí viac. Nepíšem to nijak dehonestujúco. Ale to, čo popisujem v prvej alternatíve nie je práca, kde by mal človek zarobiť viac ako predavačka, ktorá celý deň ťahá palety alebo 12 hodín blokuje v tescu ako na bežiacom páse. Preto píšem, že podstatná informácia je tá, o akej administratíve sa bavíme. Presne ako píše aj @zmrzlinka2021 na niektorú administratívnu prácu nepotrebuješ vedieť nič. Autorka ak chce konkrétnejšie reakcie, musí byť konkrétnejšia.

gemerka17
8. dec 2023

U nás vo firme ma administratívna pracovníčka (netreba vedieť jazyk), plat 1200 v hrubom. Nahadzuje doklady do systému, triedi postu, zakladá zmluvy. Nič náročné. Priemer na back office pozícii je 1200 - 1400 eur v hrubom. Ak treba vedieť aj jazyky alebo sa robí náročnejšia praca tak aj viac.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1gramofon
8. dec 2023

Áno, platia hrozne. Z niektorých komentov vidím, že si to niektoré veľmi jednoducho predstavujú, ale napr na takej podateľni sa človek nezastaví, keď spravi chybu tak je z toho škandál a ešte k tomu keď máš tupu kolegyňu, tak sa nie je z čoho radovať, ale zatiaľ mi to musí stačit

missviolet
8. dec 2023

dokonca aj na zapade - v Nitre mi ponukali 600-650€ v cistom prosim pekne - a to chceli 1-2 cudzie jazyky

marcellka32
8. dec 2023

@missviolet to je hrozne malo

miggy
8. dec 2023

Mňa si pozvali na pohovor, lebo šéf mal na mňa referencie a hoci som nemala záujem meniť prácu, šla som. Pán okrem iného ponúkal aj ubytovanie cez booking, kde vyžadoval aby som okrem kancelárskej práce chodila apartmány upratovať, pripravovať a do 24 hodín odpisovala na všetky požiadavky klientov. Dovolenka,nedovolenka...Vianoce, nevianoce. Keď sme prišli na tému plat, spýtal sa na predstavu. Vravela som, že v súčasnosti mám 880€ v čistom, takže očakávam viac, keďže moja pracovná doba je 8 hodín od pondelka do piatku a jeho ponuka vyžaduje aj môj voľný čas. Povedal, že ho to teda mrzí, ale aj s príplatkom !!! Za ten booking mi vie ponúknuť max.750€.

tana85
8. dec 2023

v korporate kde musis mat aspon aktivne AJ je trochu viac, cca 1300 brutto. ale ked si vezmes taku ucitelku v skolke - ma VS a zodpoveda za cca 15 deti v triede a ma velmi podobny plat :(

modrykolibrik
8. dec 2023

Ja robim administrativu a mam plat 2000

hanka_se
8. dec 2023

podla zakonnika prace a minimalnych mzdovych narokov to zodpoveda - minimalna mzda pri 2.stupni je 816€ v hrubom

autor
8. dec 2023

Celé smutné že niekto so základným vzdelaním má viac ako ten čo študoval....hlavne že chcú aby dotyčná osoba ovládala jazyky, mala VŠ a také platy...

1angelika
8. dec 2023

@miggy jasné dievča pre všetko a taký plat, otras....

domireb
8. dec 2023

Administrativa, aj napriek svojmu charakteru a to, ze je potrebna vsade, plati k velmi slabo platenym poziciam. A aj napriek tomu, na tu ponuku z profesie pride 250 cv, co su ochotne aj za tych 700.. ba dokonca za 600

autor
8. dec 2023

@domireb veď to....strašné...

iwesska
8. dec 2023

Ja by som si celkom rada pozrela,ako by zamestnavatelia bez tych ADM pracovnikov fungovali,ked su taki drzgrosi.