Písali ste do životopisu obdobie, keď ste boli na materskej a rodičovskej?

29. jan 2021

Ahoj píšem životopis a mam menšiu dilemu. Ak píšem priebeh zamestnaní, vychádza mi tam medzera 5r kedy som bola na materskej+rodičovskej. Uvadzali ste tieto info do životopisu? Ak to neuvediem mohlo by to vyzerať že som 5r bola nezamestnaná čo nieje bohvieako lákavé pre zamestnávateľa sa mi vôbec ozvať, na strane druhej mi to nepasuje do kolonky priebeh zamestnani.

petamich
29. jan 2021

ja by som to tam nedavala, ked ich bude zaujimat co bola ta pauza spytaju sa ta, rovnako asi by si tam nedavala, ak by si aj nezamestnana bola 🙂

kubkovamama
29. jan 2021

Ahoj,momentálne som 3x na materskej, predchadzajuce materské+rodicak som do životopisu nepísala-no mne alibisticky stale bezal prac.pomer na dobu neurčitú.Nie si povinna to uvádzať a bohužiaľ to znižuje sancu.Ja som ale aj mala šťastie,ze v predchádzajúcej aj terajšej praci to bolo sefovi fuk

c_est_la_vie
29. jan 2021

Pracovala si od md? Ak áno, kľudne by som to tam dala.

Qk nie tak každý normálny personalista to aj tak zistí a iba budeš mrhať jeho i svojim časom, ak je to pre nich prekážka.

siska53
30. jan 2021

Ja som najskor dala. Nik sa neozval. Potom som.to vylucila. A hned ma volali na pohovor.
Sla som vlastne z prace do prace. Kedze mi vlastne PP trval.

babydesire
31. jan 2021

@siska53 to vazne? Na jednej strane protizakonna diskriminacia zien-matiek,na druhej - mam zatajit ze som matka aby ma prijali?

autor
31. jan 2021

@c_est_la_vie áno pracovala, pracovný pomer mi momentálne trvá, keďže tých pracovnych skúsenosti tam nieje až tak veľa, tak mi tie roky robia podla mna veľkú medzeru. Tak ma napadlo ze ak niekto pozrie na zivotopis či ho tie vynechané roky neodradia.

autor
31. jan 2021

@petamich nedavala by som ak by som bola nezamestnaná ale pri prvotom prečítaní ma môžu práve preto zaradiť do kategórie dlhodobo nezamestnaných ľudí. Co je podla mna horšie ako to ze budu mat hneď info ze som tie roky doma len nesedela na zadku.

autor
31. jan 2021

@siska53 ja som popravde už nejaké posielala a nik sa neozval a preto som hladala chyby v životopise a idem ho písať ešte raz, jediné co ma napadá je to, ze tie roky kt tam niesú uvedené, mi robia horšiu vizitku, akokeby tam bola uvedena materská.

siska53
31. jan 2021

Ja som mala vyhodu, ze mi trval.pracovny pomer. Cize na pohovore som len upresnila..nastastie v tej oredoslej firme som bola dost dlho, takze no problem.... skor po skole som.to mala take medzerove.. lebo cas straveny ako au-pair som tam neuvadza a potom.som.tam mala parmesacne medzery.
Tak nech si cim.skpr najdes pracu. Neviem, preco su predsudky voci matkam, nastastie nie u nas. Ja osobne, ked vidim, ako pristupuju k praci matky a ako ti mladi po skole, radsej volim matky, aj za cenu nejakych tych ocr..

siska53
31. jan 2021

@babydesire mne trval.pracovny pomer.. a na pohovore som sa tym netajila, ze mam deti. A obe, co som.s nimi pohovor mala, boli a su matkami tiez. Takze..no problem.
Ide o to, ze akonahle tam.bola medzera, resp.info, ze rodicovska tak ma ani na pohovor nezavolali!

alvaluka
31. jan 2021

Pracovny pomer, odkial si sla na matersku ti uz skoncil asi kedze hladas pracu? Ake mas casove medzery konkretne?

autor
31. jan 2021

@alvaluka ja nenastupujem do prace po materskej, riešim to spätne, prac.pomer mi momentálne beží v inej práci.. Riešim to, že tam mám roky po sebe medzeru a teda či mam uvádzať že som tie roky bola na materskej a rodičovskej, aby to prípadnému zamestnávateľovi bolo hneď jasné, alebo nie ale vtedy ma môže radit do kategórie nezamestnaných a nemusím byť preňho po prečítaní životopisu dôveryhodný zamestnanec.

alvaluka
31. jan 2021

Neviem ake velke casove medzery mas medzi zamestnaniami spatne, ale matersku a rodicivsku by som si do zivotopisu neuvadzala. Ak je tam viac pauz napriklad 3 rocnych vypustila by som jedno zamestnanie. Neviem presne ako to mas.
http://www.flexipraca.sk/nazory-odbornikov/clan...
Trosku vseobecny text ale skus mozno aj pohladat viac na nete

ada85
31. jan 2021

No ja mám teraz čerstvú skúsenosť. Bola som ešte na rodičovskej dovolenke ale hľadala som si už prácu (september). Podala som si žiadosť a zavolali má na pohovor a prvé čo sa mám pýtali na medzeru v rokoch - nedokončila som jednu vš a kým som išla na druhú tak som pracovala ale nemala som to uvedené v životopise. Po skončení druhej vš som pracovala v inej oblasti,potom som mala 2 deti a to už v životopise bolo a neprekážalo im to. Len kvôli kotolne potom neprijímali ďalších.

zuzubb007
31. jan 2021

Neuviedla som v životopise žiadnu materskú trval my pracovný pomer takže dátumy som mala vykryte, a keď došlo na pohovor povedala som ,že mám deti a na počudovanie nikdo s tým nemal problém, robotu som mala hneď aj tri na výber 😉, ale tak určite zalezi prvý dojem

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. jan 2021

@zuzubb007 no to je super ale ja riešim práve tú medzeru v rokoch ktorú si ty nemala. Jasné ze osobné stretnutie je už o niečom inom

@ada85 takže si do životopisu uvádzala materskú áno?

autor
31. jan 2021

@alvaluka ďakujem 🙂

babydesire
1. feb 2021

@siska53 predstavujem si taky pohovor ...no neviem, bojim sa ze pracovny trh je nevludni voci matkam 🤔😟 Teraz korona a musim ostat zatial doma,potom spat do prace ktoru nechcem,,hladat ci nehladat nove zamestnanie?! Tot otazka..a moj muz ma svojho zamestnania tiez uz plne zuby,,potom je doma dusno... 🙊

luciannka83
2. feb 2021

Nie

ibrunova
2. feb 2021

A počas MD a RD si bola zamestnaná? Ja som uviedla roky napr. 2000-1010, ale z toho som bola 2003-2005 na RD, tak to som tam osobitne nepísala.

nistika
2. feb 2021

vies co riesila som nieco podobne. nieje dobre ak tam mas pauzu, vyzera to ze si sa 5 rokov flakala, takze je lesie to tam napisat ale dostala som odporucanie, vedla napisat opatera alebo starostlivost je zabezpecena / mohlo by to pomoct a nevyzerat tak desivo.

leuchtturm
2. feb 2021

@babydesire hadam sa ten negativny spolocensky postoj zmeni, ked zacnu chlapi vo vacsom chodit na rodičovské "dovolenky". Nehorazne, ako si nikto nevazi zensku pracu (a ani samotne zeny) a zeny aby sa hanbili, ze sa staraju o deti...keby to bola aspon flakacka...

luccija
2. feb 2021

Ja by som napisala, lebo viac sa mi zda alibisticke napisat, ze mi napriklad trval PP 5 r a z toho byt doma 4 r na MD
Na druhej strane zase neuznavam preco by mal mat clovek stale nejake zamestnanie a nemoze mat medzeru v polovici zivotopisov sa klame

autor
2. feb 2021

@ibrunova nie nebola práveže to mám tak ze tam mam 5,5r prázdneho. Predtým som bola dlhodobo v jednej práci ale na dohodu lebo som chodila ešte do školy takže som mala dohodu o brigadnickej práci študenta, preto riešim to že nastupuje následne dlha pauza kde som mala uzavretú popri tom brigádu ale len mes. a až potom mam zamestnanie. Takže je to podla mna dosť prázdne a dotoho taka veľká medzera
Ešteže mam posledne zamestnanie trošičku "vyššie" postavené aspoň to mi ako tak zvyšuje šance lebo inak by to bola úplná bieda.

autor
2. feb 2021

@luccija riešim to presne preto co uvádzam vyššie v komente precitaj si 🙂 ak by som mala medzeru medzi niekoľkými dlhším zamestnaniami tak by som to možno nepokladala za problém

janicka83
2. feb 2021

ahoj, nie som sice personalistka, ale v pripade, ze niekoho hladame do nasej mensej firmy, tak spracovavam zivotopisy, ktore nam ludia posielaju. Nepamatam si, ze by tam boli uvedene roky na materskej alebo na rodicovskej. To je skor vynimka, ked to tam niekto uvedie. Ja sa na to nepozeram, ci je tam medzera alebo nie, moj sef to tiez neriesi a pripadne na pohovore sa na danu medzeru opyta. Mna skor zaujima to, preco napriklad 25rocny clovek ma vo svojom zivotopise 5 a viac zamestnani.

alvaluka
2. feb 2021

Moj nazor: uved do zivotopisu poslednu pracu a vyhnes sa tej matersko-rodicovskej pauze. Ked budu chciet na pohovore sa ta opytaju na tie roky predtym a ze ci to zamestnanie v zivotopise bolo tvoje jedine.
Dalsia otazka je, ci tvoja dlhodoba brigada je relevantna aj pre nove zamestnanie, ktore hladas a ktore by si chcela. Ja napriklad som mala vela brigad, ale neuvadzam si ich v zivotopise lebo nemaju ziaden vyznam pre to v akej sfere som bola pred materskou a do akej by som sa chcela vratit.
Hadam som teda dobre pochopila ako si napisala postupnost zamestnani.

autor
2. feb 2021

@nistika myslíš to tak že si napisalat roky materskej a za tým doplnit že opatera je je zabezpečená? Dieťa mi už chodí do školy, preto som bola doma tak dlho, lebo kym chodilo do škôlky bolo nereálne nastúpiť do práce, pretože bol viac doma, ako v škôlke. Takže som to zobrala zodpovedne-vedela by som si to presvedčivo obkecat na pohovore tie roky, že nástup do prace bol až keď som vedela fungovať spoľahlivo. Len najprv by som sa rada na nejaky pohovor dostala 😅

autor
2. feb 2021

@alvaluka áno chápem to, no trvala 4roky a aj ked ke z inej sféry určite som sa tam naučila minimálne pracovať v kolektíve s ľuďmi a je vidieť že som na jednom mieste bola dlhodobo, čo je podla mňa veľké pozitívum. Pri práci uvádzam aj roky, keby som si tam uviedla v mojom veku pred 30tkou jednu prácu v ktorej som 3/4roka to by vyzeralo podla mna veľmi zle.