Personalistka - prosím o pomoc

lubica2403
4. sep 2022

Dobrý deň,
Je tu prosím skúsený personalista, ktorý je ochotný poradiť ?
Situácia: uchádzač o zamestnanie, VŠ vzdelanie ,Mgr, učiteľstvo
Prax : učiteľstvo v základnej škole13 rokov, v strednej škole 3 roky, živnosť – vlastník a riadenie e-shopu 10 rokov, materská dovolenka 4 roky
Nástup do zamestnania v štátnej inštitúcii, pracovné zaradenie – vedúci oddelenia vzdelávania a benefitov. ( výkon práce vo verejnom záujme)
Otázka : do akej platovej stupnice, triedy, stupňa... by mal byť ( v ideálnom prípade ) zaradený – aká prax a aký najvyšší možný plat by mu mal byť priznaný ? ( viem, z ktorého zákona sa vychádza, ale nerozumiem presne, ako sa ráta prax a odpracované roky )
Veľmi ďakujem za pomoc

perdita11
4. sep 2022

@lubica2403 ahoj, ono zalezi ako ti uznali relevantnu prax k danej pozicii. Ak ma niekto 20 rokov prax ako uctovnik a ide vykonavat nieco ine, tak sa mu to neuzna.
Cize to riadenie eshopu ti nemuselo byt uznane, ale spytala by som sa na personalnom ako postupovali v tvojom pripade.

mogaa
4. sep 2022

prax by ti mali uznať len roky čo si reálne odrobila v školstve, čiže nie obdobie štúdia a rovnako ani obdobie čo si odrobila mimo odbor....

lubica2403
autor
4. sep 2022

@perdita11 práca v školstve by mala byť uznaná celá ?

lubica2403
autor
4. sep 2022

@mogaa nič tam o štúdiu nepíšem ...

palicka
4. sep 2022

Väčšinou sa z neodbornej a materská rátajú 2/3

perdita11
4. sep 2022

@lubica2403 z mojho pohladu ano. Plus mas vysokoskolske vzdelanie, to vam tiez zvysuje narok na plat, a veduca funkcia tiez. Ale zasla by som na personalne alebo priamym nadriadenym nech vysvetlia postup vypoctu mzdy.

lubica2403
autor
4. sep 2022

@perdita11 Ďakujem. A neviete mi povedať, ktorá platová trieda by mala byť uznaná ? 8 ?

lienka.7
4. sep 2022

@lubica2403 napis na ministerstvo a budeš to mat z 1.ruky👌

lubica2403
autor
4. sep 2022

@lienka.7 🙂 na ktoré ? 🙂

alex49
4. sep 2022

ved pod aké ministerstvo patrí daná štátna inštitúcia

perdita11
4. sep 2022

@lubica2403 ano, 8cka. Plus je tam nejaky priplatok za riadenie zamestnancov. Inak ked si podpisovala pracovnu zmluvu tak statne institucie by mali davat dokument k vypoctu platu a tam su zmienene aj tie konkretne platove triedy a tvoje zaradenie 🙂

lubica2403
autor
4. sep 2022

@perdita11 Ďakujem 🙂

lubica2403
autor
4. sep 2022

@alex49 pod žiadne 🙂 nezávislá inštitúcia

zuzanka.zuzu
4. sep 2022

@lubica2403 pod nejaké ministerstvo musí spadať všetko 😀 ak je to čisto súkromný subjekt tak žiadne tabuľky netreba a mzda je predsa dohodou, tu sú tabuľky