Pedagogický asistent

engie35
25. júl 2024

Ak mám ukončenú vysokú školu Sociálna práca Mgr. môžem pracovať na základnej škole ako pedagogicky asistent učiteľa?

mauduska
25. júl 2024

Potrebuješ mať pedagogické vzdelanie, takže podľa mňa nie.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozpravocka
26. júl 2024

@engie35 Môžeš, so sociálnou prácou si kvalifikovaná, menilo sa to nedávno.

snowflakenel
26. júl 2024

@rozpravocka naozaj,,to som nevedela. Prosim Ta, das zdroj? Lebo ja mam socialnu pracu a vraj nemozem....

snowflakenel
26. júl 2024

@rozpravocka nemyslela.si nahodou socialnu pedagogiku?

rozpravocka
26. júl 2024

@snowflakenel nie, myslela som sociálnu prácu.... Menilo sa to minulý rok ... Vyhláška 173/2023 článok 6....

snowflakenel
26. júl 2024

@rozpravocka dakujem pekne

dorotee
26. júl 2024

@engie35 nemôžeš, musíš si spraviť ročnú DPŠ

domi835616
27. júl 2024

@engie35 Od septembra 2023 si kvalifikovaná na prácu pedagogického asistenta

diablikovci
27. júl 2024

Plno asistentov vyhodili od kedy nieje na ZŠ pop 3 :(

smallgodie
27. júl 2024

@engie35 pedagogickým asistentom môže byť aj človek, ktorý má hocijaký odbor ukončený na pedagogickej strednej a mal pedagogické predmety. Ako ja. Mala som dnes už mŕtvy odbor kulturno-vychovny pracovník, ale vďaka pedagogickemu vzdelaniu, keďže to bola ped. stredná som mohla robiť asistentku pred dokončením výšky. Ale nezúfajte. Aj bez strednej pedagogickej sa to dá robiť. Musíte sa zaviazať, že si dorobite vzdelanie a príjmu vás. Ak je riaditeľ ochotný. Niekedy chcú uz všetko hneď, takže vám to nezaručim, ale možnosť to je.

smallgodie
27. júl 2024

@mauduska čize prihláste sa na externy pedagogický odbor a môžu no nemusia vás prijať. Ale varujeme, že strašne veľa škôl má obrovské nároky. Chcú aby ste vedeli učiť, čo najviac predmetov a mali skúsenosti, ktoré nemôžete mať. A to všetko za menej než 1000 eur v čistom ( ja som mala 700, aj s dorobenou výškou). Rodičia nedajú dopustiť na svoje ratolesti, učitelovi sa neverí, nemá úctu, žiaci si vymyšľajú ( kolega čelil kyberšikane). Ak to beriete ako poslanie choďte do toho. Ak tam chcete ísť kvôli stabilite príjmu, pozrite sa inde