Paragrafy v tehotenstve

mucuinka
20. júl 2014

Mohol by mi, prosim, niekto poradit ako je to s poctom paragrafov pocas tehotenstva. Nie som na PN, ale som dost podrobne monitorovana, co znamena, ze k lekarovi chodim castokrat raz za tyzden, max. kazde 2. Nakolko podla zakona je do roka narok na 7 paragrafov, je mi jasne, ze mi to nebude stacit. Ako v takom pripade postupovat? Nechcem si velmi brat dovolenku, ale asi mi ine nezostane. Alebo je to nejako osetrene zakonom? Ak ano, je tm stanoveny pocet paragrafov, o ktore je mozne pocet paragrafov navysit. Dakujem vam za pomoc aj odpovede

sarin
20. júl 2014

Tehotna moze kolko potrebuje.

lucinkab
20. júl 2014

ako tehotna mas narok pocas tehu na neobmedzene mnozstvo paragrafov odgyn a na 2 od zubara mimo limitu 7 dni 🙂

mucuinka
autor
22. júl 2014

Dakujem vam krasne za odpovede, dnes som odovzdala oznamenie v praci, tak sned bude vsetko ok 🙂 Pekny den vam obom a sarin pekne tehotenstvo

blondik85
2. jan 2015

@mucuinka a ake je to oznamenie?nejaka oficialna forma?

mucuinka
autor
2. jan 2015

Ja som si ho nechala napisat od lekarky, ze potvrdzuje, ze k danemu datumu som v danom tyzdni tehotenstva. Ale stacilo aj okopirovat tehotensku knizku (to som im nechcela davat, nakolko tam boli zaznamy aj o mojom zdravotnom stave) alebo aj cestne vyhlasenie, ze som tehotna a v akom tyzdni.