Oznámenie v práci, že som tehotná

beatrixx123
15. feb 2021

Žienky ako ste v robote oznámili že ste tehotné ? Som na PN už od októbra....

denden77
15. feb 2021

napisala som jednou vetou, ze som tehotna, predpokladany TP je vtedy a vtedy a do prilohy prefotila prvu stranu tehotenskej knizky

bluka2
15. feb 2021

Ja som poprosila gynekológa, nech im pošle papier...

beatrixx123
autor
15. feb 2021

Musím to iba písomne oznámiť ? Nedá sa aj ústne ?

pribinak
15. feb 2021

@beatrixx123 pre svoje vlastne dobro to treba oznámiť písomne. Keby dačo si chránená, napr pred prepustením

karhu
15. feb 2021

tu je vzor http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/zamestnanie/p...
pisomne, ak oznamis len ustne, moze zatajit ze o tom vedel a prepustit ta

andreatytler
15. feb 2021

@beatrixx123 Ja som najskor zavolala obom sefom a oznamila cez telefon (maju kancelariu v inom meste)... prislo mi to take ludskejsie, lebo obaja su skvely sefovia. Nasledne som poslala e-mail na personalne a CC oboch sefov.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka1988
15. feb 2021

@beatrixx123 keďže mám veľmi seriózne a lojálne vzťahy v práci, ako prvé som to oznámila nadriadenému, dohodli sme sa na ďalšom fungovaní a následne som to oznámila personalistke- ústne a po pár dňoch som doniesla aj písomne, bez tehu knižky, to po mne nikto nechcel. Urobila som to takto v prvom tehu a aj teraz v druhom, aj keď som stále na RD s prvým..

lienka.7
15. feb 2021

@beatrixx123 oznamila som to ako prvemu sefovi, kedze mame korektne vztahy a nasledne odniesla pripravene oznamenie personalistke 😁
Zaroven som sa s nim dohodla aj co a ako v praci, a aj po porode (kedy sa vratim do prace, ci dakoho hladat a pod.)

petamich
15. feb 2021

urcite pisomne (vacsinou staci aj e-mail), aby si mala v pripade potreby doklad, ze si to skutocne oznamila a ja tak isto ako vacsina bab napisala som e-mail sefovi a mzdarke (personalne ako take nemame sme mensia firma), ze cakame dieta, som v xtom tyzdni, predpokladany termin porodu a nastup na MD, pridala fotku z knizky, kde je termin porodu a este som pre istotu dodala, ze si chcem pred odchodom vycerpat dovolenku, aby s tym ratali 🙂

titla
15. feb 2021

@beatrixx123 Ustne som to oznamila priamej nadriadenej a par dni na to som to oznamila riaditelke a doniesla aj pisomne oznamenie s lekarskym potvrdenim.
Zalezi od korektnosti zamestnabatela, ale podla zakona mas tehotenstvo oznamit pisomne s prilozenym lekarskym potvrdenim (napr. kopiou tehotenskej knizky).

mogaa
16. feb 2021

@beatrixx123 môžeš aj ústne, ale ak by ťa prepustili - bude to slovo proti slovu....môžu tvrdiť že o tom nevedeli....