Oznámenie o nástupe na materskú

elizita
12. feb 2015

Ahojte, svokra mi poslala preskenovany clanok o materskej a rodicovskej. Je tam uvedene, ze "zamestnanec pisomne oznami zamestnavatelovi najmenej 1 mesiac vopred predpokladany den nastupu na matersku dovolenku..." Myslela som, ze matersku budem riesit az ked mi gynekologicky vystavi v 32tt alebo 34tt tu ziadost o materske. Tiez ste davali este nejake tlacivo pred tou ziadostou do prace?

evittam
12. feb 2015

@elizita To sa nejedná o MD ale o RD, treba len poslať zamestnávateľovi jednoduché oznámenie, že MD ti končí vtedy a vtedy a nastupuješ na RD odvtedy a odvtedy. 😉

elizita
autor
12. feb 2015

@evittam praveze je to tam napisane pre MD aj RD

evittam
12. feb 2015

@elizita Tak o tom neviem a je to nejaká trošku "blbosť" či ako by som to nazvala, veď logicky - v práci vedia že si tehotná, vedia kedy cca nastupuješ na MD a donesieš doklad od gynekológa o nástupe na MD a to je všetko....(ale možno myslia to), No a keď ti bude končiť MD - tak stačí poslať ako som ti písala jednoduché oznámenie o nástupe na RD - hlavne aby aj mzdárka vedela ťa prehlásiť na SP..... 😉

elizita
autor
12. feb 2015

@evittam no ja som im nikde neuvadzala este ze kedy mam cca nastupit na MD... ked som dala info, ze som tehotna, tak to bolo len, ze som tehotna, aby vedeli a bola som v ochrane pred zakonom a plus aby som mala aj narok na prehliadky mimo 7 peciek..

evittam
12. feb 2015

@elizita Tak veď to stačí, a potom stačí doniesť ten nástup na MD. 😉

fajtka1505
12. feb 2015

nastup na matersku som rieslia ziadost o materske pri oboch dcerkach a pisomne som len nastup na rodicovsku a to tiez nie tolko dopredu, v den ked mi koncila materska som pisala mail so ziadostou o rodicovsku dovolenku :D