OVB a vrátenie peňazí za školenie

margo22
20. jún 2020

Dobrý većer,
Dostala som ponuku pracovať v OVB-finančny poradca
Mala som 2t. Skolenia, komunikačné tréningy
Má sa konať akcia na ktoru som zaplatila peniaze- len za stravu na 3dni.
Ale rozhodla som sa že to robiť nechcem, pretože prišla som.nato že NATO nie som aby som sa niekomu vnucovala. A vyžadujem aby mi tie peniaze vrátili. Ale vraj sa to vrátiť nedá.. má stým niekto skúsenost?

nelca0510
21. jún 2020

Ach jaj...na co ste sa to dali :/ budeme musiet isto vratit. Precitajte si zmluvu,ktoru ste podpisali.

silvi300
21. jún 2020

@margo22 Čo máte v zmluve? Treba si prečítať, aké tam máte napísané podmienky a podľa toho sa zariadiť.

amonet
21. jún 2020

zalezi od storno podmienok aj hotela kde sa to ma konat, vacsina ma pri tak velkych akciach 10 dni pred konanim 100% a teda aj od zmluvy ktoru ste podpisala

mogaa
21. jún 2020

@margo22 presne ako ti tu radia, OVB od teba môže žiadať peniaze za školenie- treba si pozrieť zmluvu.....ak to majú zmluvne podchytené kludne nastúp, veď poradca OVB sa dá robiť aj popri zamestnaní a po pol roku to ukonči lebo nebudeš mať žiadnu zmluvu😉ale všetko záleží ako to majú ošetené v zmluve, pokiaľ školenie robili oni a v ich priestoroch a nemajú to zmluvne ošetrené, kludne môžeš odísť a v tom prípade by som oželela aj peniaze za stravu za ten pobyt.....

margo22
autor
21. jún 2020

@mogaa práveže ja som.za školenie neplatila nič, ja som.zaplatila len za tú stanovacku ktorá bude nabudúci víkend .. a zmluvu som nepodpísala ziadnu

margo22
autor
21. jún 2020

@amonet hotel to nebol žiadny, je to stanovačka a my sme mali zaplatiť len za stravu a žiadnu zmluvu som nepodpisala s Ovb.. mala som len školenia ktoré boli zadarmo.

amonet
21. jún 2020

@margo22 ta stanovacka je v nejakom kempe? pripadne zabezpecuje jedlo firma alebo ho kupuju veduci v ovb?

evittam
21. jún 2020

@margo22 Doklad o tom,ze si zaplatila tu stravu mas?

margo22
autor
21. jún 2020

@evittam nemám , akurát mám len že som tomu vedúcemu to posielala na účet to je vsetko

evittam
21. jún 2020

@margo22 Ty nemas zmluvu, doklad o zaplatení, nic. A chces peniaze spat?
Prepac, ale ty si fakt chcela robiť fin.poradcu? 👍😀😀😀😀 Fakt nic v zlom.

margo22
autor
21. jún 2020

@amonet to.neviem, akurát viem že sme mali navyber si vybrať buď chatku za kt. By sme si ešte priplatili alebo stan. Ja som povedala že budem mať stan. A je mi čudné že sa tie peniaze nedajú vrátiť keďze v dnešnej dobe sa dá už v podstate vrátiť všetko.

evittam
21. jún 2020

@margo22 No ved pytaj od toho komu si ich poslala na ucet. Daj potom vedieť co ti povedal

margo22
autor
21. jún 2020

@evittam chcela som to skúsiť a sama som.prisla.nato že je to kravina.. ale tak poučila som sa na vlastné chybe

damtiporiti
21. jún 2020

S neznámymi ľuďmi ísť niekde pod stan a ešte im za to zaplatiť, no múdro. Keďže v týchto sektách je to jeden väčší magor ako druhý, buď rada že si tam nešla. To sú nápady toto 🤦‍♀️

juliet86
21. jún 2020

@margo22 o kolko penazi sa jedna?

mogaa
21. jún 2020

@margo22 prepáč ale v strate sú oni, nie ty....že si zaplatila pár eur o ktoré prídeš....a čo oni? 2týždne do teba investovali čas a zadarmo ťa školili...už len z princípu ti tie prachy nevrátia....

amonet
21. jún 2020

@mogaa o ich skoleniach by sa dalo diskutovat dlho a odborne ci to bola strata casu pre nich alebo skor pre nu😅😅 tiez skolime novacikov zadarmo zo zaciatku a je to hold riziko povolania

evittam
21. jún 2020

@mogaa Suhlas s
@amonet
Oni len cakaju kedy sa kde chyti nejaky chudák co nevie o co ide. Agenti s teplou vodou
😂😂😂

evittam
21. jún 2020

@damtiporiti Mne tiez rozum niekedy tu "stojí"...a nebodaj to napíšeš tak ty si za sprostu a ved len ona nevedela...

damtiporiti
21. jún 2020

@evittam ja neviem, to je úplne na hlavu. Ale keď si vezmeš, veď tu má každá druhá decko s chlapom čo ho videla trikrát aj s cestou, niektoré aj viacerými, tuna ďalšia ide pod stan s neznámymi ľuďmi, ktovie čo by ešte tam začali klásť za podmienky, aby zapadla. Ja som nechodila ani na tie pripečené tambuildingy a to som mala normálnu prácu. Byť na chate s kopou cudzích ľudí, ktorých vidím v týždni tak ich ozaj nepotrebujem vidieť ešte vo voľnom čase. Čudujem sa, ak má ešte autorka dieťa a chlapa, že ju s takým nápadom neposlal do riti.

evittam
21. jún 2020

@damtiporiti No na to ja mam len jedno .."ľudska sprostosť nepozná hranic"..a bohužiaľ odkedy som na MK len sa mi to potvrdzuje. Cest vynimkam.

evittam
21. jún 2020

@damtiporiti Btw.ak príjmem ponuku robiť finančného poradcu tak v prvom rade musím mat hadam aspon zaklady finančnej gramotnosti-co je malo tak ci tak ak to mam robit ako svoje zamestnanie. No a podla toho co pise autorka ta bohužiaľ ani nevie co to je finančná gramotnosť..ale zasa niekto ponúkol "jednoduchu prácu"'....

amonet
21. jún 2020

@evittam
@damtiporiti ono zalezi od firmy, ci robia nabor vsetkeho co dojde lebo staci ked spravia poistky rodine a do polroka skoncia alebo ako robia u nas kolegovia ozaj vyber ludi na zaklade pohovorov a skumania fin.gramotnosti a perespektivy. a potom je aj rozdiel kolko taky clovek v bisnize vydrzi

evittam
21. jún 2020

@amonet Ved iste. Ale evidentne autorka nemá ani sajnu o ničom v tejto sfere....Inak by asi ťažko bola bez zmluvy ci poslala nejakému de.ilovi co si hovorí "veduci" peniaze pod stan a bez dokladu...A potom tu mame podobných "agentov s teplou vodou"..
Btw.uz len to- firemne skolenie 'pod stanom'-ako nábor nových perspektívnych ludi?!
A nie nie som 'fajnova' ale toto tak firemný teambuilding a nie ako nabor nových ludi...

amonet
21. jún 2020

@evittam ked tak rozmyslam tak za 5rokov co robim asistentku UR som taky teambuilding nerobila😅 kazdy teambuilding alebo skolenie bolo v hoteli

romana233
22. júl 2024

Ja som za školenia neplatila. Podľa mňa to záleží všetko od kancelárie, ktorá s OVB pracuje. Ja som bola v Bratislave a systém práce katastrofa čo sa toho tyka. Potom som sa premiestnila do Nitri a môžem povedať že je to jedna z najlepších vecí aká sa mi stala. Systém práce bol zrazu použiteľný, ľudia TOP, manažéri a podobne. Momentálne pracujem ako manažérka so spoluprácou v OVB a dostala som sa na túto pozíciu za 3 mesiace čo si myslím že je dosť super. Čo sa týka kariérneho plánu, je stanovený tak, že kto sa reálne snaží a chce niečo budovať tak je na ďalšej pozícii za pár mesiacov. Ide len o človeka ako je šikovný a v akom tíme je. Je to práca, ktorá je zameraná na podnikanie takže áno klientov treba tak ako všade inde čože napríklad reštaurácia pošta a podobne. Svedomie mám čisté pretože pomáham ostatným ľuďom s vecami, ktoré sa bežne v školách neučia a nepýtam si za to nič, pretože ma financuje Finančný trh. Školenia super, keď to človek nerobí tak sa aspoň niečo nové dozvie čo mu dá do života veľa. Takže aby som to zakončila...ako všetko iné, všetko je len a len o ľuďoch a prostredí. S Nitrou som spokojná na 100%