Otvorenie predajne second hand

jana612
19. nov 2022

Ahojte baby 🙂..prosim môžem otázku...nakupujete v second handoch? Mám moznost otvoriť predajňu..Financie na rozbeh mám aj priestor je možný..samozrejme v nájme..600eur prenájom v centre mesta Trebišov.. Dodávateľa na tovar mam. Predávať budem nemecky tovar na tony.. čím viac tovaru zoberiem tak cena na kg je nižšia..ceny budú 2 max 5eur na 1ks.. mám to skúsiť? Sama bez predavačky a obchodný priestor má 60m2 .

sszuzu8
19. nov 2022

Ak cítiš ze na to budeš mať aj keď to zo začiatku nemusí hneď vynášať kľudne chod do toho 🙂 keby som na tvojom mieste skúsila by som to

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nnnuuunnn
19. nov 2022

Tak keď peniaze sú, skús aspon 3-6 mesiacov.

beata_k
19. nov 2022

@jana612 60m2 a cena podla tony? Mas aj priestor, kde tovar pretriedis?

lenuska9999
19. nov 2022

@jana612 keď ti teraz niekto povie, že nie , tak to neskúsis? Nedaj na názory.. ide len o to, čo dokážeš ty urobiť s tým co máš. Prečo niekto ma napr prvotriednu reštauráciu a niekomu skrachuje prevádzka? Lebo nie každý človek to vie robiť dobre. Skus a uvidíš. Za skúšku nič nedáš. Ak budeš mat pekne veci, prečo nie. Inak u nás sú pre mňa zaujímavé second Handy, ktoré majú trochu netradične ceny. Príklad č.1. Mame u nás second hand, ktorý nemá na každom oblečení cenu, ale ceny sa pohybujú od kila. Napr v pondelok das Kilo oblecenia za 16 eur, utorok 14 eur...a v nedeľu už len 4 eura. V pondelky tam stoja rady, pretože majú fakt pekný tovar a veľa krát aj značkové kabelky atď. A v nedeľu keď je Kilo po 4 eura sú aspoň istý, že to všetko výpredajú, lebo tam zasa stoja rady cigáni a vykupia za lacno tie zbitky, ktoré iný nechceli... Príklad č.2 . Mame second Hand, ktorý má svoje zľavy. Napr streda je nový tovar. Štvrtok je nejaká akcia, piatok akcia zasa na topánky atď, v pondelok je Napr všetko za polovicu a utorok všetko po 30 centov. Tiež sú si takým spôsobom istý, že vždy všetko výpredaju a nestojí im tam starý tovar,ktorý nikto nechce mesiace... a za mňa to určite skus. Fandím šikovným ľuďom, ktorí si vedia rozbehnúť svoj biznis

jana612
autor
19. nov 2022

@lenuska9999 Bývaš v Bj? Tam je známy secondhand Tania obchod. Bola som už tam viackrát.. poznáš? Tam napr. maju novy tovar raz za mesiac asi ale ceny sú podla mňa na sekac trochu prehnané.. Mám predstavu mat podobný obchod ale dostupnejšie ceny

martinmmartin
19. nov 2022

No tak akurat som pozeral v nemeckej tv dokumentt o tom ako sa tie " tony" secondhandu ziskavaju. Do korony vyborny business a od korony tam ludia fakt ze hadzu absolutne nepiuzitelny odpad a doplacaju na to prave ti co si tie tony kupia- musia 90% z toho dnes na vlastne naklady vyhodit

luccija
19. nov 2022

@jana612 ja ich mam pridanych na FB.Vyskusala by som to, ale aj socialne siete, vsetky mozne inzercie pekne nafotit....Sama bez predavacky to bude narocne este, ked budes chciet mat aj v sobotu otvorene...

riesska123
19. nov 2022

@lenuska9999 kde sa nachádzajú dane dva secondhandy?😊

dilino
19. nov 2022

ONO to nie je len tak. Otvorím nakúpim tovar a predávam. Zisk zo začiatku žiaden. Po novom je situácia viac papierová treba viac veci vybaviť. Nájom v centre mesta 600 eur dosť. Kúpiš na tony tovar aké budeš mať ceny ked nájom taký vysoký. Ceny nízke nebudú aby TI pokryli náklady. Ked si zoberieš tovar koľko tisíc ten hned nepredáš podľa cien tak ti bude to na predajni stať. Dalej musíš mať od bezpečnostného nový hasiaci pristroj, pokladňa, odvody ZP neskôr aj SP. Zariadenie predajne regály stojany to dalšie peniaze. Tovar musíš roztriediť to nie že kúpiš tonu tak tonu budeš mať na predaj. Určite budeš mať aj odpad. Ono sa to dá aj poškodene recyklovať a urobíš originál kúsky ako predávam aj ja.
Ja som bez odpadová lebo všetko dokážem recyklovať tak aj popredám už také recyklovane. Veľa krát sa popáliš nie vždy čo sľubujú v centrálnych skladoch bude aj dobrý tovar že je 1 trieda taký aj bude. Takže peniaze budeš mať aj v odpade sekáčovom. A tak isto obuv koľko krát som mala vo vreci topánky že boli bez opätkov že chýbali musela som to dať opraviť ak som ich mohla predať. Dať opraviť aby som ich dokázala predať. A tak isto aj hračky nikdy aj ked kúpiš prvú triedu nebudú TIP-TOP. Musíš dať také ceny aby sa TI oplatilo aby a ked že ešte plus energie tepla voda ak potrebuješ malý ohrievač na teplu vodu nemôžeš mať len studenu teraz podľa zákona musíš mať aj WC aj teplu vodu, teplo, elektrika dalšie peniaze. Teraz ZP tam je 79,31 každý mesiac to musíš platiť .Po roku ked začneš vytvárať zisk a musíš platiť aj SP. Veľa poplatkov tovar nájomne vysoké. Neviem či sa TI to oplatí že priestory v centre mesta. Skús uvidíš. Držím palce. Len ak by si zavrela tak čo urobíš s tými tonami tovaru ked TI ostane musíš lacno popredať. A bez certifikátov a faktúr TI to žiadna predajňa nekúpi.

lenuska9999
19. nov 2022

@jana612 áno poznám ale veľmi tam nechodím. Je pre mňa nezaujímavý

lenuska9999
19. nov 2022

@riesska123 v Bardejove. Jeden sa vola kilovka a je na námestí a druhy je Fashion second Hand. Maju aj fb stránku

fadama
19. nov 2022

Urob ako myslíš. Ja ked idem na svk, tak v našom meste nie je nič iné iba second hand. Na každom kroku sú.

luccija
19. nov 2022

@jana612 ved si skus vyratat, ked zaplatis najomne, odvody, setrit na dane, nejaku reklamu na FB tvoj zisk aky by si chcela mat za kolko musis predat tovar.Dat nizsie ceny nie je vyhra ostatni asi vedia preco to podla teba predavaju dost draho.

zuzubb007
19. nov 2022

Vyskusaj a uvidis, ak to nepojde musis ratat s nejakou stratou, ja osobne sekace nemusim, ale su ludia co tam nakupuju, sama to podla mna nedas, alebo das ale budes od rana do noci makat, len cenovky a povesat a toto robit nonstop na kvanta, kto ti bude blokovat, pripadne obsluhovat, upratovat je tam dost ukonov

bluka2
19. nov 2022

Možno to má zmysel. Teraz, ako všetko zdražuje možno zavítajú do sekaca aj ľudia, čo bežne nechodia.
Nemecké vyradené oblečenie je celkom fajn kvalitou.
Teda ja nakupujem v sekacoch v Nemecku. Tie veci sú ako nové, aj dizajnérske kúsky za skoro nič. Takže ak budeš niečo takéto ponúkať, podľa mňa super

jana612
autor
19. nov 2022

@dilino Máš predajňu?..sama este neviem rozmýšľam o tom či skúsiť..Trebisov mensie mesto a tak.. Už som bola v sklade pozriet tovar.Pan ponuka original netriedeny tovar..je to vsetko zmiešane v taškách..original je lacnejsi tovar lebo je netriedeny preto pisem na tony tovar. Spomínal že dovaza tovar do Trnavy manželom ktory maju Sekac a potrebuju plnu dodávku 2 tony oblečenia raz za 2 mesiace.Vraj priemernu tržbu na deň majú max. do 300eur a pracujú bez predavačky.Predajnu majú už roky a darí sa asi. Pán hovoril že je to všetko o šťastí a hlavne o kúpnej sile v meste atď. a že aj priestor je veľmi dôležitý majú predajňu cez 100m2 tak maju aj tovar kde triediť.

flofi
19. nov 2022

@jana612 mas v meste konkurenciu ? uprimne dnes konkurovat textile houseu, kilovke ci humane je velmi tazke..

tina5959
20. nov 2022

@jana612 tých 600eur nájom je na mesiac? + energie? To je dosť.

dilino
20. nov 2022

@jana612 áno mám 7 rok a mám stálu klientelu mám akcie koncom týždňa štvrtok piatok . Niekedy aj tak len za deň 3 hodiny že akcia. Toto je o tom len že najprv si musíš všetko premyslieť. Lebo ako som písala ohľadom toho tovaru. Na začiatku som sa popálila kúpila som tovar kde bolo veľa aj odpadu. Ked som nechcela všetko vyhodiť kamarátka dostala nápad na recykláciu a tým že to bolo všetko originálne jeden ks tak som tak začala. Hned nekúpiš dobre a už nie vôbec že kúpiš tonu a čisté veci tonu. To by si musela mať známeho v sklade aby ti to dal vybrať. Ja som mala výhody v tom že ja mám svoj priestor nemusím platiť nič za nájomne iba elektriku, vodu. A viem tovar recyklovať to znamená že ked mám odpad dajme tomu 30 kg tak viem čo s tým robiť že všetko prerobím batikujem šijem vyšívam prešívam pomáha mi kamarátka ktorá je na starobnom dôchodku vymýšľame rôzne ako to prerobiť aby sa to predalo a bolo TOP. Boli tu dve sekáče ale obe už zatvorili. Takže nemám konkurenciu. Ono sa to dá ked vieš ako na to a predávam tiež sama. Mám aj normálnu prácu od 6:30 do 14:30 každý deň víkendy voľné. Nedele od rána len vykladám žehlím triedim prešívam aby som mala na pondelok pripravené. Podnikanie secondhand chce celého človeka NON-STOP. To je o kreativite. Tým že nemáš predavačku musíš tam byť cele dni ja tiež robím sama pomáha mi kamarátka. Ale ked idem do práce do svojej potom do svojej predajne večer chodím domov a víkendy voľné nepoznám v sobotu mám otvorene od 9 do12 a v nedeľu ako som písala žehlím pripravujem kontrolujem žehlím ukladám do regálov vešiam na vešiaky. Tak že robota na každý deň. A teraz aké budeš mať ceny ked dáš na tričko 4,50 eur tak sa otočia a pôjdu si kúpiť nové nie nosene dajme tomu s pepca. Ceny musíš mať tiež dobré aby sa TI to oplatilo ked že potrebuješ platiť kopec poplatkov. Hned zisk nebudeš mať možno tak do 2 rokov. Zamestnavateľ mi platí sociálne aj zdravotné odvody ked že som zamestnaná klasický na 8 hodín. Daňové si dávam urobiť a podávam sama. Skús uvidíš. Ale nie je to jednoduché. A veľa papierov katastrofa.

dilino
29. jan 2023

Tak ako otvorila si sekáč a ide TI to.

jana612
autor
17. mar 2023

@dilino Ahoj áno od januára mám Sekac..celkom som spokojna robím sama bez predavačky🙂 Tovar beriem Nemecky originál je tam aj odpad ale oplatí sa to.Na všetko mam max cenu 5eur viac nie

dilino
17. mar 2023

@jana612 Jej super a darí sa TI máš zakaznikov.Ved ako to robim ja skús TY.Určite s anajde nejaka mamička v okoli čo si chce niečo privyrobiť šitim opravovaním odevov.A tým že to zrecykluješ a urobiš s toho iný kúsok hned predaš lebo take nebude mať nikto.Skús ved nemusi to byť hned že jej musíš veľa platiť taka ktora si chce privýrobiť je doma na MD,alebo staršia dôchodkyna.Niečo kreatívne tvor.Vieš čo budu s ak tebe vracať radi zákazničky lebo budu hľadať niečo nevšedne take oblečenie ktore nema nik.A tak budeš úplne bezodpadova.Super som rada že sa TI to podarilo.Držim veľmi palce.

nelus18
30. jún 2024

@jana612 Dobrý deň. Tiež rozmýšľam nad otvorením second handu môžem sa opýtať čo všetko ste si potrebovali vybaviť pred otvorením?