Otváram kaviareň - bar. Vaše skúsenosti

ashe
25. mar 2020

Ahojte, naskytla sa nám možnosť na dedine kúpiť priestor a chceli by sme tam spraviť napoly kaviareň s detským kútikom a napoly bar. Nemáme ale žiadne skúsenosti, neviem čo všetko k tomu treba papierovo, napr. čo je výhodnejšie robiť to ako szčo alebo cez sro? potrebujeme si to poriadne premyslieť či sa to oplatí. Preto by ma zaujímalo či tu je niekto kto má kaviareň alebo bar, ako ste začínali, ako vám to funguje atd atd...prosím ozvite sa ak máte skúsenosti 🙂 ďakujem

kitycat
25. mar 2020

Myslim, ze ak si sama tieto veci nevies nastudovat tak ani nema vyznam sa do niecoho takeho pustat

aylinn
25. mar 2020

@ashe skús napisať do googlu niečo ako "ako začať podnikať" alebo niečo podobné a skus si naštudovať a spraviť sama názor podľa vašich možností. Tu aj ked ti niekto povie ze super chodte do toho vyborny napad nam to.ide vyborne nas bar nam robi 3000 mesacne tak to nemusi platit u vas vies. Drzim palce 😘

stela01
25. mar 2020

@ashe mna zaujali tvoje polovice .... matematicky mi to nesedí .

Držím palce .
Moja rada - nájdi osobu ktorá sa ako tak vyzná a ty máš dúfam aspoň kapitál ....

ashe
autor
25. mar 2020

@stela01 neviem čo ti na Tom nesedí...je to objekt ktorý má aj dva vchody, je predĺžený, jedna časť by bol bar a druhá časť by bola kaviareň, možno niečo sladké plus taký malý detský kútik kde by sa mohli deti pohrať kým si rodičia dajú kávu caj...akoze fakt ste tu strašne mile ženy...
@aylinn ďakujem, viem ze u každého to funguje inak a vôbec sa nebudem riadiť podľa toho že keď niekto napíše ako im to vynáša okamžite idem do toho aj ja...len mi napadlo že tu bude možno niekto kto vlastní, prevádzkuje takú kaviareň a má skúsenosti a vedel by mi poradiť čo na začiatok, nejaké tie podnikateľské plány atď keďže fakt nemám šajnu čo všetko to obnasa

ashe
autor
25. mar 2020

@kitycat myslela som že na to je táto stránka vytvorená na zdieľanie, rady a pod...ak nemáš čo k tejto teme tak ju nemusíš komentovať...

nika82
25. mar 2020

@ashe Modry konik je stranka pre mamicky a deti a vsetko okolo tehotenstva nie ako si kaviaren

stela01
25. mar 2020

@ashe ty musíš vedieť čo sa dá ponúknuť a o čo je záujem v lokalite kde máš priestory .

Bar vedľa detského kútika ? ? Detský kútik + kaviareň je fajn ak ponúkneš aj zaujímavé akcie pre matky s deťmi.

Ako SZČO máš nárok na dotáciu ....ak splniš podmienky ...

lenka2710
25. mar 2020

@ashe koľko máte obyvateľov?? Pretože jedna známa u nás niečo také otvorila, ale sme mesto! Najprv to teda bola len kaviaren a detský kútik, bolo to super, ale zober si, že ta jedna káva plus nejaký dzusik a sladkosť pre dieťa, nejaký koláčik a budú tam sedieť dve hodiny, to ti moc nevynesie
Za druhé, mamičky na dedinách niesu na takéto niečo zvyknuté, my sme mesto a predsa len cez leto sú mamičky s deťmi radšej na ihrisku ako niekde v kaviarni plus majú aj prácu okolo domu alebo tak! Znama to nakoniec prerobila na bar, dala tam telku a tak, ale aj tak tam málokto chodil! Každý už má nejaký podnik kde pripadne rad chodi a keď sa niečo nové otvorí, niekto tam príde len kuknúť a už viackrát nepríde
Treba si zvážiť ten počet obyvateľov, pripadne dat nejaký dotazník, či by niečo také mamičky uvítali!
Pripadne, ci im nebude vadiť, ze z jedného vchodu budú vychadzat s deťmi a z druhého muži v nadnesenej nálade, no neviem! Je to iné v nejakom veľkom meste, kde sú len paneláky a mamičky niečo také ako zájsť na kávu využívajú každý deň a iné je mať také niečo na dedine, kde predsa je viac možností, príroda, dvor, práca na záhrade, toto si treba zvážiť

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielapatrik
25. mar 2020

@nika82 ja s tým problém nemám, čo mi vadí to preskocim, nekomentujem. Nemyslím si si, že je tu len o deťoch a tehotenstve....

ashe
autor
25. mar 2020

@nika82 ak si si nevšimla toto je téme vo fóre "moje zamestnanie"...

danielinaa
25. mar 2020

my sme dedina 3000 obyvatelov a v kaviarni je to slabota. Bary dobre, ved mladez tam je skoro furt, ale velky uspech ma u nas restika a pizzeria. Nerozmyslala si nad barom a napr. pizzerkou.

juliet86
25. mar 2020

@ashe na gastre sa preraba. nezaraba. este v tychto casoch. ake velke ste mesto? ake ine podniky su v okoli? ako je to tam s pristupnostou mhd alebo autobusmi je tam parkovisko? je blizko skola skolka ci centrum volneho casu? mas zaujem ty alebo rodinni clenovia pracovat kao casnici/prevadzkari robit upratovanie administrativu... potrebujes hygienu prevadzkaren mesiace schvalovani. socialne zariadenia sklad zasobovanie dodavatelov zamestnancov u tovanie firmy urcite do toh oneist ako zivnostnik pretoze vtedy rucis komplet svoji majetkom. sro je ore optimalizaciu dani urcite vyhodnejsia. na zaciatok je to bilion uradov papierov a velka investicia. bides si brat uver alebo mas vlastny kapital? prvy rok sa podnik len splha k nule. treba ratat aj s havariami stavebnymi pnkami zamestnancov moze sa stat kradez ci odcudzenie musos mat pokladnu viest uctovnictvo rieist zaosbovanie a dodavky. urob si swotku. to je silne slabe stranky prilezitosti a rizika kvazi taky plan. mozno iny druh sluzieb by mal vacsiu istotu a vasci odbyt a obrat za menej prace... mozno masazny salon kadernictvo kozmetika. materske centrum. alebo si mozes kupit fransizu napr la donuteria ci coffeeshop company ci ine. je toho bilion na zvazenie

danielinaa
25. mar 2020

A ludi chodi na kona mnoho. Si na dobrom mieste kde ti mozu poradit. Vyryvacky si nevsimaj , su to stale tie iste baby. Aj sa cudujem ze im este nezablokovali profily.

lenka2710
25. mar 2020

@ashe ta pizzeria je podľa mňa lepší nápad, ak budete robiť napríklad aj rozvoz
Predsa len aj hygiena bude prísnejšia, keď tam chceš mat detičky

nika82
25. mar 2020

@danielinaa nikto tu nevyryva a neviem preco by nam mali bloknut profil

eliska13
25. mar 2020

@ashe ja by som jedno prenajala niekomu inému a druhé si robila sama.Ked nepôjde jedno, druhé Ta snáď podrží.V podstate aj v jednom aj druhom budeš predávať kávu, džúsy akurát v bare aj alkohol.Nehovoriac o kapitale, ktorý na to musíš mať.Zalezi či ste dedina, mesto koľko je tam mladých ľudí.....budete predávať aj zákusky, robiť nejaké panini, malé snacky?Veď si zrátaj vybavenie, prerábku, treba všetko prerobiť?WC, malovky, malo by to dobre vyzerať...predavačky, ak to nebudeš robiť sama, odvody...keby som nemala veľa peňazí nazvyš vôbec do toho nejdem.Daj si priklad, keď za deň príde x ľudí a každý zaplatí x koľko budeš mať cca denne odrátajú dane, náklady na tovar...

aleshka_supermama
25. mar 2020

@ashe pred 3r sme otvorili reštauráciu ak máš otázky kľudne píš

nikaella
25. mar 2020

U nas v meste cca 30t obyvatelov bola kaviaren s detskym kutikom no skor to bol detsky kutik s kaviarnou. Zatvorili.
Co sa tyka gastra do toho by som nesla bo restauracia je na kazdom rohu a k tomu kuchyna, vybavenie atd. Isto nie.
Bary celkom idu ale neviem ci na dedine da niekto 10e za drink.
Ak mate priestor tak super. Len prist na to co s nim.
Boli tu uz aj cajovne s hernami (spolocenske hry) ale len boli.

heln
25. mar 2020

Ja som z vacsieho mesta, je tu plno restauracii, ktore ale vobec nemaju podmienky pre deti ci detske kutiky, takze sa celkom zacalo darit detskym herniam s kaviarnou, ale ci maju aj ozaj zisky to netusim. Zato krcma na kazdom rohu sa uzivi. Ak ste na dedine a mate dost priestoru na parkovanie, tak by som sla napr. do minizoo, nejake zajaciky, sliepky , ovecka plus kaviaren alebo kolibka a urobit si reklamu v blizkych mestach. Ludia z mesta radi vypadnu obcas na dedinu, ukazat detom zvieratka, oddychnut si. Ale zistit a nastudovat si musis sama.

krisbar
25. mar 2020

Neviem ci si nezachytila, ale po tom, co vybojujeme coronu tak pride brutalna ekonomicka kriza. Ludia pridu o zamestnanie, budi otacat kazdu korunu. Teraz sa neoplati ist do podnikania. Podnikanie zacne zarabat 2 roky po zaciatku a aj to zalezi aky typ a ako rychlo sa to rozbehne.
Co sa tyka toho ake info potrebujes, tak na stranke www.uspesne-podnikanie.sk je velmi vela clankov co potrebujes v pripade otvorenia gastro prevadzky. A je toho mega. Nevravim, ze to nezvladnes. Zvladli to vsetci, ale v tejto situacii do ktorej sa rutime je to velmi riskantne.

mpg
25. mar 2020

Záleží na tom aká je to veľká dedina, lebo obyčajne ľudia z dediny sú už zvyknutí odchádzať za prácou do miest a voľný čas venujú práce okolo záhrady, domu apod. a málo chodia do kaviarne, to si urobia doma. Podobne bar na dedine, tam by sa im skôr hodil nejaký obchod chlieb-mlieko a rozličný tovar, ale aj to si cestou donesú z miest.
Keď táto karanténa aj skončí, aj tak to nebude jednoduché. Lepšie by bolo počkať, aká bude realita.

mogaa
25. mar 2020

@ashe no teda neviem kedy to chceš otvoriť ale skôr ako o 3-4mesiace je to zbytočné.....a pravdepodobne aj neskôr, lebo nikto nevie kedy sa skončí táto situácia a ak sa aj do leta skončí, či sa opäť nezopakuje situácia na jeseň, prípadne či stále nebudú ojedinelé osoby s koronou......ďalšia vec - po skončení to pocítime všetci, takže ísť si posedieť do baru alebo kaviarne na dedine - to nejaký super biznis nebude....na dedine skôr krčma

eliska13
25. mar 2020

@ashe a ten detský kútik by som robila iba, keď je k tomu dvor, aby mohli sedieť na terase a na dvore nejaké ihrisko.od jari do jesene sú ľudia radšej vonku, na záhradách, výletoch cez víkend.

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
26. mar 2020

@ashe www.martinus.sk 49hrdiniek slovenskeho biznisu (ako začali podnikať, len neviem ti zaručiť, či su tam podnikania v kaviarňach)

maciatkolulu
26. mar 2020

@nika82 myslíš si, že sa ma koník točiť iba o pripečených ženách co nedovidia na dve čiarky, pripadne o tom, či *VÚB ešte nenabehol", alebo "som v prvom týždni myslíte, že môžem jesť chlieb"??? Ze sa rodiny a deti tyka aj zamestnanie matky a veci s tým spojené, nuž tak potom patríš do skupiny, ktoré sa točia vo vyššie spomenutých otázkach a témach 😉

karolinakr
26. mar 2020

@maciatkolulu 🤣🤣

macik34
26. mar 2020

@ashe neodporucam a uz isto nie na dedine. Skor by som sla do obedneho menu.. Cez lete budu chciet byt vsetci vinku, dnu sa hrat nebudu