Otravná a negatívna kolegyňa

5. feb 2024

Mam starsiu kolegynu takmer 60rocnu a kazdemu sa sprepacenim se*ie do oskbneho zivota cez nekonecne otazky, pricom stale nechape, pyta sa dookola to iste, aj ked jej clovek pekne odpovie, je maximalne otravna a co je smutne aj negativna, cize kazdy to ma zle. Aktualne som ja na pretrase. Je jedina zo vsetkych kolegov takato. Uplne ma vytaca. Asi mi nic neporadite co by pomohlo, mozno mate aj podobne skusenosti, ja len nechapem, preco su niektori ludia taki. A mozno ano, nie je velmi spokojna vo svojom zivote.

vanilkovazmrzka
5. feb 2024

Odpovedaj jej na otazky protiotazkami na jej zivot. Asi je osamela, nestastna.

domkakvet
5. feb 2024

Odpovedz ze o tom sa nechces teraz bavit.

pribinak
5. feb 2024

Slušne ale razne povedať, že svoje súkromie v práci neriešim, neanalyzujem a ak budem potrebovať radu, tak si ju vypytam

Čo jej nepovieš, to nebude vedieť

autor
5. feb 2024

Dnes som jej povedala, ze som si myslela, ze sa bude zas pytat a ze je to otravne... na to sa zacala ospravedlnovat, ale s otazkami este rypavejsimi pokracovala...potom som jej povedala, ze bude skori stara a ze sukromie riesit az takto do hlbky nebudem, ale nezabralo.

pribinak
5. feb 2024

Normálne jej povedz nech sa nestará. Strč slúchadla do uši a rob si svoje

autor
5. feb 2024

Rozmyslam, ze ked ju najblizsie stretnem, opytam sa jej, ci sa neurazila, ze s nou sukromie riesit nechcem a ze nech sa nehneva, ale ja skratka taka som, ze si nemiesam pracu s osobnym zivotom a ze je zvlastne aka je zvedava, ze som skratka odpovedala, ale uz nebudem, my vieme co ako mame,

autor
5. feb 2024

@pribinak asi tak. Treba aj priamo a nie vzdy milo na niektorych ludi

autor
5. feb 2024

@pribinak mam z nej migrenu, len ked si pomyslim ako vsetko riesi, rype a aka je negativna, co vsetko si ona o mne pravdepodobne mysli, lebo nema co ine riesit...uz len ked si predstavim, ze sa s nou mam vidiet, nie je mi dobre...a vzdy ako aj dnes mam pocit, ze veci su nevypovedane, proste zmenila som temu, niekolkokrat az sme prestali komunikovat, ale nepovedala som jej priamo ze ma stve jej spravanie

muchotrafka298
6. feb 2024

Ona nema co ine robit v praci???? Na ziadne sukromne otazky odpovedat nemusis. Ja som sa poucila a po par zlych skusenostiach uz sukromie v praci nepreberam. Nikoho do toho nic a to su veci, ktore sa daju velmi lahko zneuzit. Vobec sa jej neospravedlnuj, ze s nou nechces tieto veci riesit. Nie je kamaratka, je to kolegyna. Aj ked je starsia, nema ziadne pravo hodnotit a komentovat sukromie spolupracovnikov. Odpovedaj zasadne protiotazkou alebo velmi neurcito.

biglovemom
6. feb 2024

Pises :
Dnes som jej povedala, ze som si myslela, ze sa bude zas pytat a ze je to otravne...
Rozmyslam, ze ked ju najblizsie stretnem, opytam sa jej, ….

Ale ved aj ty si otravna.. nechaj ju , ved aj ty rypes do nej😳naco za nou chodis?

melanta
6. feb 2024

Dospelí ľudia? Fakt? Nepovedala si jej, že jej reči ťa štvú. Tak potom prečo čakáš, že prestane? Povedz jej to na rovinu, bez ospravedlňovania. Ak nepochopí, potom môžeš byť ráznejšia. Ale nerozumiem tomu, že si jedna dospelá žena robí z niečoho mindráky, ale nepovie nič. Ako chceš, aby ťa niekto bral vážne?

prasiatko30
6. feb 2024

Opyta sa? Tak odpoviem len tolko kolko chcem odpovedat alebo vobec a bodka. Vsak ak si v kancli tak sluchatka na usi, pusti si hudbu alebo nejake radio a vobec ju nemusis ani vnimat nieto, ze este za nou behat a pytat sa ci sa nahodou neurazi ked jej ty nebudes rozpravat o tvojom sukormi🤦🏽‍♀️

cookie29
6. feb 2024

Opytaj sa smej seba, preco ta to tak vytaca...

vikus17489
6. feb 2024

Neviem no, ja by som sa proste s takym clovekom nebavili. Naco by som jej odpovedala na otazky, ktore ju nemaju co zaujimat? A teda ked jej to ani povedat nechcem?

autor
6. feb 2024

@cookie29 lebo nemusim negativizmus

autor
6. feb 2024

@vikus17489 nemam s nou zle vztahy, prirodzene najskor odpoviem, ale potom sa to snazim stopnut

autor
6. feb 2024

@melanta ale povedala, zacala sa ospravedlnovat, ale sposobom, akoby jej to nevadilo, potom aj tak pokracovala...

princezna_bosorka
6. feb 2024

@vanilkovazmrzka jj... pripadne by som si zacala vymyslat hluposti - ze chodis s arabskym princom, ze pojdete na dovolenku na Aliasku. Prestane ju to bavit, ked pochopi, ze si z nej utahujes