Ostala mi nevyčerpaná dovolenka pred materskou

7. apr 2021

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť prosím v mojej situácii?
Som tehotná a som na PN od októbra. Nástup na materskú mam 19.4.
Zostala mi ale v práci visieť dovolenka, mám nárok na preplatenie alebo by sa mala najprv ukončiť PN,vyčerpať dovolenka a následne nastúpiť na MD?pýtam sa lebo moja šéfka je schopná so mnou vydžubať kde sa len dá , tak aby som vedela aké mám práva.
Ďakujem

ivkazba
7. apr 2021

Buď si ju vyčerpáš teraz alebo po skončení MD/RD, na preplatenie nemáš nárok. A ako by ťa akože šéfka odžubala v tomto konkrétne?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. apr 2021

@ivkazba je dosť možné že firma už dovtedy ani nebude.
V každom smere ma oklamala a podrazila tak aby som vedela reagovať keď sa o tom budeme baviť.

ivkazba
7. apr 2021

Ak firma skončí počas tvojej MD/RD, sú povinní ti dať výpoveď alebo ukončiť PP dohodou, s odstupným a vyplatením nevyčerpanej dovolenky. Ak si myslíš, že to neurobia, dá sa to riešiť. Ono často sa stáva, že zamestnávatelia ľudí oklamú, ale zväčša preto, že ľudia nevedia reagovať alebo sa neporadia s niekým, kto sa v tejto problematike vyzná. Ak chceš, môžeš napísať aj IP, rada poradím v takomto prípade ak budem môcť.

autor
7. apr 2021

@ivkazba ďakujem,aj táto informácia mi už veľmi pomohla, ide mi hlavne o to aby som neprišla o tie peniaze pretože ona nerieši. Jej je všetko jedno, písala volala som jej a nejak sa k ničomu nemá

ivkazba
7. apr 2021

No žiaľ, bežné praktiky slovenských menších zamestnávateľov. Kľudne kedykoľvek napíš ip, keď bude treba. Čo budem vedieť, poradím rada sama, čo nebudem vedieť ani ja, poriešime s právnikmi z Právneho poradenstva. 😉

autor
7. apr 2021

@ivkazba ďakujem ❤

e_bublinka
25. aug 2023

Ahojte, chcem sa informovat, ci spravne rozumiem: ak si tohtorocnu dovolenku nestihnem vycerpat pred nastupom na MD a nemam zaujem si ju cerpat medzi MD a rodicovskou, viem si ju cerpat az po skonceni RD (to znamena, ze ani v roku 2026 este nebude prepadnuta + budem tam mat dalsie dni, na kotre mi vznikol narok pocas MD)? dakujem za info