Oplatí sa podnikať so second hand textilom?

milan145
12. jún 2016

Ahojte manzelka s priatelkou chce otvorit velkoobchod a maloobchod v MT second hand oblecenie . Tovar by bol brany prevazne od anglickych a holandskych dodavatelov . Zameriavali by sme sa na detske , panske , damske , a tovar pre moletky. Myslite ze sa v tejto dobe oplati podnikat zo second hand textilom ?

moni244
12. jún 2016

Pochybujem, pri cenach vo vypredajoch by to musel byt extra tovar za smiesnu cenu a zase nemyslim si, ze prave Martin je idealne miesto na takyto obchod

monicm
12. jún 2016

@milan145 NO ak si dajú pozor na ceny a nebudú predávať fakt staré a zničené veci, tak prečo nie. U nás máme dva väčšie a pár menších a myslím, že sa celkom dobre uživia (počet obyvateľov je niečo nad 40 000 aj s priľahlými dedinkami). Treba však nájsť správny systém fungovania, dobré miesto (zapadnutá ulička v meste nie je ideálna) a rozšíriť si dobré meno.

ivisss
12. jún 2016

No osobné si myslím že to vv dnešnej dobe sú sekáče dosť vyhľadávané,,, U nás je pár A sú vždy plné,,,, robievaju akcie A mhoho mladých ľudí am hľadá všelijaké zaujímavé kúsky,,, dokonca aj muži či už starí alebo mladí,,,, určite to treba skúsiť, myslím že teraz ľudia vyhľadávajú odlišnosť A jedinečnosť aj V obliekaní A nie sériové kúsky. Ktoré nájdu vv každom obchodnom centre
...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julajlatvar
21. jún 2016

Ja SI myslim,ze sekac je super napad,ale velmi zalezi na tovare,jeho kvalite,znackach... Počas štúdia na VS sme chodili pravidelne do sekacov,vždy bolo narvane,mam zo sekacov kopec oblecenia. Teraz byvam v inom meste a tiež je tu jeden mega vychyteny sekac,kde je pred otvorenim tlacenka a ľudia sa idú pozabíjať... Ak človek vie,ako na to (hlavne robiť akcie,najprv nový tovar,potom za polovicu,tak vypredat všetko za pár centov..) dolezite je vždy obmieňať tovar a mať ho z lepšej varky ( da sa nakupovat od dodavatelov už podľa znaciek a kvality tovaru)... Mat raz second hand je aj mojim snom 😊

tinnka30
21. jún 2016

Ahoj,ak mate v meste textil hause,tak nie.ak nemate tak len manželka sama bez kamaratky ,priestor s lacnym nájmom,maloobchod.Velkoobchod v žiadnom prípade./mala som sekač 2001-2011 z vlastnej skusenosti píšem/

mas48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jenny_m
28. okt 2016

@mas48 podla mojho naozru je jednoduhsie mat sekac ako potraviny, lebo oblecenie sa ti nepokazi a tiez nemusis riesit hygienicke normy...

mas48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinnka30
29. okt 2016

@mas48 neviem ti poradit ako na dedine,ono ani nie je problem,že kde to otvoríš,ale problem je pozhanat dobry tovar.za pokus nič nedaš,ked nebudeš platit najom,prvy rok len zdravotne odvody,potom po roku uvidíš či sa oplatí,naklady na začiatok su nízke oproti inym obchodom

tinnka30
29. okt 2016

@mas48 a ešte aj k tym potravinam ti napíšem,s tym mam tiež skusenosti,neviem či ti to pojde,neviem aka je velka dedina,ale určite viem že lacnejšia ako jednota nebudeš.

lilka5566
30. okt 2016

Tiež si myslím ze sekace sú dnes veľmi obľúbené.a k budete na dobrom miesta alebo budete mať dobrú reklamu že o vás ľudia budú vedieť,slusne veci,ziadne dotrhane handry,obcas nejaka akcia ...držím palce ak do toho pojdete

dilino
7. jan 2019

@mas48 už po novom už od januára 2017 musi byť v second hande tepla voda hygiena bez teplej vody už teraz nechce dovoliť otvoriť, zachod ked nemáš musi byť 100 metrov kedže ty máš doma tak máš výhodu ako na najme tak aj WC musia byť ventilátory ktore odsavajú chémiu s priestoru tie stoja nemale peniaze to je požiadavka hygieny ty si to pridu skontrolovať namatkové kamáratka otvarala pred rokom tak vravela že papierova byrokracia toľko že ju prešla aj chuť robiť niečo tak isto platiť energie teplo, elektriku,tovar kopec penazi za ktorý sa ti peniaze hned nevrátia tým ž je to na dedine no je to dosť na investovanie ale kedže máš svoje priestory skús potraviny otvoriť je veľmi ťažke hygiena pod chviľou kontroly a ceny potravin energie to tiež nieje jednoduché.

dilino
6. aug 2022

Za mňa v Mt najlepši sekáč pri stanici vlakovej trošku dalej v rodinnom dome.Skvele super ceny za minimum páradne veci.A plný obchod vždy tovaru a veľmi veľa ľudi.

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalala
20. nov 2022

@milan145 za mna nech si spravia aspon taky zakladny biznis plan. Spravit si prieskum, ci v Martine uz taketo obchody su a kolko, pripadne ich obehnut a popozerat v akych priestoroch funguju (velkost,lokalita atd.) Snazit sa vypocitat fixne naklady, cize prehlad priestorov na prenajom vs cena a ich adresa. Idealne mozno hladat nejaku zrusenu prevadzku s oblecenim, tam by mohlo byt nejake “vybavenie” na tento ucel a investicia by bola nizsia (ak nie treba pocitat aj so zariadenim a upravpu priestoru) Pocitat s nakladmi na energie. Je potrebne nastudovat si legislativu, co obnasa otvorenie takejto prevadzky (ako dlho to trva, kolko to stoji, pravidla z hygieny…) Pocitat s platenim podnajmu za priestor aj pocas jeho uprav a vybavovania povoleni na otvorenie, kedy clovek ma trzby 0e. Oslovit dodavatelov tovaru z Anglicka a spravit si prehlad o cenach (myslim si ze zvyknu oblecenie predavat normalne vo vreciach na kila). Neviem, ci tam chcu byt zamestnane oni dve alebo budu mat este nejake ine personalne naklady, mozno uctovnicka…
Vela ludi nakupuje v sekacoch nie kvoli cenam, ale z presvedcenia alebo preto, ze sa tam daju najst kusky, kt na ulici nikto nebude mat. Dalsi aspekt je ci maju dobry vkus a zmysel pre modu a prezentaciu oblecenia, ci by ich praca s oblecenim bavila alebo riesia iba, ci sa da na tom zarobit. Mozno by som nesla do takeho standardneho modelu sekacu, ze preplnene regale a zakaznik hrab sa, ale hladala vylozene nejake zaujimavejsie kusky a pekne ich odprezentovala/skombinovala alebo aspon cast obchodu by som spravila takto. V neposlednom rade je potrebne vyrieist, co s nepredanym tovarom, ci sa da darovat povedzme do detskeho domova/utulku pre bezdomovcov alebo nejakeho azyloveho domu, na charitu alebo ratat aj s nakladmi na likvidaciu “odpadu”. Nikto nebude chodit pravidelne do obchodu, kde bude dlho stat rovnaky tovar, cize zamysliet sa nad cyklom obmeny tovaru.
Je tam naozaj milion aspektov, kt treba zvazit a prepocitat. Maju nejaky vlastny kapital, alebo by to muselo byt cele uverovane? Maju nejake skusenosti s podnikanim alebo niekoho, kto by im mohol dat nejake rady a tipy?