Oplatí sa mi zmeniť prácu?

7. jún 2024

Ahojte, mám možnosť prijať prácu v BA s platom v hrubom 1500e. Momentálne som zamestnaná v inej firme v ktorej robím 3 roky za cca 900-1400 v cistom (už aj so stravou), velmi zalezi ake zmeny beriem. Keď robím víkendy, nočné, nadčasy, sviatky, tak sa dostanem na peknú výplatu. Ale keď môžem len normálne cez pracovné dni tak bieda. Láka ma zmena ale vôbec neviem či na to mám, ja som posledné 3 roky robila na takej pozícii kde sa dookola robilo to isté a zvládol by to aj človek bez maturity. Teraz neviem že či vôbec skúšať niečo nové kde bude náplň práce náročnejšia. Ide o korporat, ja mam len bc stupeň z takého odboru čo mi veľmi v práci nepomôže ale dnes mi volali že by ma zobrali ak mám stále záujem... Pohovor bol fajn ale tak o naplni práce že sa najlepšie naučím až počas skúšobnej doby. Neviem čo teda ďalej robiť

luccija
7. jún 2024

Choď do nového.Aj nočné smeny sú zaberak, zaucis sa, nové skúsenosti.Ked si mladá bezdetná?ešte si vyberaj.

deti95060810
7. jún 2024

určite by som to zobrala ...a ak tam sa nerobia ani nočné tak to máš len plus..

vikusjk
7. jún 2024

1500 v hrubom urcite nie je 1400 v cistom, ale zase nebudes robit nocne atd. Zaroven, v korporatoch sa zvykne plat zvysovat automaticky kazdy rok o nejake percenta plus mas vacsinou mnozstvo dalsich inych vyhod. Ja by som to na tvojom mieste vzala, pretoze je to pre teba urcite do buducnosti perspektivnejsie, ako pracovat kdesi na zmeny. Vies sa karierne posuvat, alebo zmenit oblast a ist do ineho teamu v ramci korporatu, ak by si zistila, ze sa ti konkretne toto nepaci. Drzim palce!

luccija
7. jún 2024

Hlavne, keď chces mať v tej prvej vyšší plat pracuješ víkendy, nočné, nadčasy.Nie je nad to každú noc spat, ale zase si budeš musieť zvyknúť na každodenný režim.

evkamotka
7. jún 2024

Vzala by som to. Nepodcenuj sa. Ked sa zabehnes ani ta nova práca nebude super zlozita, preniknes do toho. V korporate mas lepšie možnosti, uz ked tam raz si a nepacila by sa ti pozicia, vies v ramci firmy prejst inde. Aj do cv by to bolo lepsie

janai1
7. jún 2024

@vikusjk treba čítať s porozumením. V terajšej práci ma plat 900 - 1400 v čistom podle zmien.
Nová práca je s ponukou 1500 hrubé

vikusjk
7. jún 2024

@janai1 A co som podla teba neporozumela? Ved pisem, ze ak v novej bude mat 1500 brutto, nebude tym padom mat tych 1400 v cistom, ktore dosiahla v predoslej praci, ale dosiahla ich tym, ze pracovala aj nadcasy a nocne atd. Avsak, plat nie je jedina vec, ktora ma na pracu vplyv a ma to aj ine vyhody. Tiez treba citat s porozumenim ;)

autor
7. jún 2024

@janai1
@vikusjk ano, ide o to že na tých 1400 v čistom by som sa nedostala v novej práci. Nie je to zas až tak strašne, lebo viem že v pohode vyjdem aj z menšej sumy, ale tak potešilo to vždy

autor
7. jún 2024

@luccija nemám deti a mám pod 30 rokov, takže aj tak to beriem že pokiaľ nechcem ďalších x robiť toto čo robím, asi by to bolo najlepšie riešenie. Len je to risk a nakoniec budem možno musieť hľadať niečo úplne iné a budem na tom ešte horšie, tak mám pred tým rešpekt

luccija
7. jún 2024

Áno, treba byť zodpovedná, ale raz do budúcnosti Ti bude lepšie pracovať od -do pri rodine ako na smeny.A ako píšu baby koroprat je veľky máš tam väčšiu šancu postúpiť, prejsť na iné oddelenie, získaš skúsenosti.Ano, môže sa stať, že to nebude ono a budeš hľadať znova.Len lepšie sa ti mení práca bez záväzkov ako potom.Niekedy treba v správne chvíli zariskovať a to ja mám rada istotu, ale tu by som odisla