Opatrovateľky na Slovensku

zuzulk
27. sep 2016

Ahojte 🙂
. Chcem debatovat o praci opatrovatelky. Som na UP a rozmyslam nad kurzom ,uz som sa skoro aj prihlasila.. Kde vsade sa mozem zamestnat s tymto kurzom? Videla som na nete par krat penziony ,ktore hladali opatrovatelky .Nechcem si ho zbytocne robit.aj ked by bol hradeny cez UP. Ziadne normalne kurzy niesu.Nechcem byt na zivnost mainkura ,kozmetika atd.nato sa necitim. Chcem sa zamestnat .A este by ma zaujimalo kolko cca zarobia na sk. 🙂

misiaknunu
27. sep 2016

Pracovala som v zdravotníctve síce na vyššej pozícii, ale poviem ti - práca opatrovateľky na Slovensku je zvyčajne fyzicky velmi náročná. Veľmi. Zdravotníctvo je hore nohami. Vládne hierarchia. A na tebe ostane všetka špinavá robota. Zvyčajne opatrovateľky na Slovensku zamestnávajú v domovoch dôchodcov, kde je veľa ležiacich, nevládnych a na plienkach. Čiže ak sa na to dáš, rátaj s tým, že to bude fyzicky ťažká práca za minimálnu mzdu. Potom sú Ados, kde by ešte teoreticky mohlo byť o niečo lepšie... ale tam zvyčajne zamestnajú sestry. Alebo teda aj opatrovateľky a to by si roznášala obedy, doprevádzala na vyšetrenia a pod. Ale ako hovorím, skôr sestry. Kedysi by ťa zamestnali aj v nemocnici, ale teraz tuším musíš urobiť školu sanitárky. Kedysi boli sanitárky aj so základným vzdelaním. Ale teraz už nútia robiť školy aj na to.

zuzulk
autor
27. sep 2016

..fakt neviem teda..necham si to este prejst hlavou ..dnes sa rozhodnem. ☹ ked clovek nevie co bude ..