Opatrovanie v Rakúsku s malým dieťaťom

simdi
26. júl 2015

Ahojte baby, neviete mi povedat ci je moznost opatrovat v Rakusku pripadne aj v inej krajine starsich ludi s tym, zeby som si mohla zobrat so sebou aj mojho maleho 3-roc.syna? Pripadne aj ina praca s tym, zeby som chodila na turnusy? Je to pre mna dost dolezite, prosim poradte mi.

katarinamarkova
26. júl 2015

@simdi prepac ale jedina otazka co mi napada....robila si niekedy opatrovatelku starsim bezvaldnym ludom? vies vobec co to obnasa?

- 3.rocne dieta potrebuje aby si sa mu venovala....ak teda nechodi do skolky
- potrebuje deti, kolektiv
- potrebuje prechadzky, spoznavat svet

- ako opatrovatelka budes na 99% a 24/7 priputana k starsej bezvaldnej osobe ( pretoze culi starki opatrovatelku nepotrebuju)
- budes k nej musiet mozno vstavat v noci castejsie ako k malemu dietatu ( 50/50)
- budes ju s velkou pravdepodobnostou bud podopierat, ci vozit na voziku
- dost velka pravdepodobnost, ze starky, starka budu dost dementni
- ak sa dostanes do domu niekde mimo mesta, tak do obchodu sa dostanes mozno raz tyzdenne, ked pridu za starkym pribuzni.....
- je velka pravdepodobnost ze so starkou, starkym budes chodit po doktoroch
- plus je caste ze tito ludia jednoducho umieraju, obcas trpia, kricia, robia blbosti.....tento pohlad ( ano pre dieta je prirodzene vidiet aj toto, ale mozno raz v za x rokov, a nie po par tyzdnoch ako mamke zomrie ujo o kt. sa starala bude vidiet babku, co tiez zomrie.....a dalsieho dedka co ani behat nevie a len nadava a vrci....) by som dietatu nerada dopriala

k inej - stabilnej ( pretoze opatrovanie je o tom, ze nikdy nevies kedy sa rodina rozhodne ze koncis, resp. kedy dotycny umrie a ty ides opatrovat do ineho mesta) praci, kde by ti maly chodil do skolky a ty by si pracovala a po prac. dobe sa mu venovala - k tom sa priklanam NO problem.
ale opatrovanie, s tym, mat pri sebe tak male dieta - nie.

simdi
autor
26. júl 2015

@katarinamarkova ahoj, dakujem za nazor, toto vsetko co si napisala si uvedomujem, ale tiez vem, ze niektori starsi ludia su relativne zdravi a potrebuju skor spolocnicku, skor taketo nieco by bolo pre mna vhodne, viem, ze kamaratka ma velmi zlatych dochodcov manzelov a nema s nimi vela prace, len tam je male dieta vylucene, tak skusam zistit nieco o tom tu, ale nevadila by mi ani ina praca, len s tym, aby som ho mohla mat pri sebe. Totiz tu u nas v okoli je vsetka praca ako tak platena na 3 zmeny a to je pre mna nerealne, nemam ho moc kde nechavat a cez prazdniny je to este horsie, kedze je skolka zatvorena a robit za minim.mzdu, kde este preveiem kopec penazi mi tiez moc nevyhovuje, to by sme zasa nevyzili, tak preto este uvazujem o tejto alternative.

kiki68
27. júl 2015

je to nevhodne, opatrovat seniorov je narocne, vobec tam je kopec bakterii co prichadzas do styku s tym, neviem ako do toho zakomponovat 3 rocne dieta,co ej zdrave, aktivne, rozprava aj hlasno. Radsej ked uz tak robit niekomu babysitting s tym,ze by si tam mala aj svoje dieta. Inak si to neviem predstavit.

bosoriak
27. júl 2015

@simdi hlboko suhlasim s @katarinamarkova . Uplne ine je, ak sa staras o svoju rodinu a uplne ine, ak sa staras o cudzieho cloveka. A to este nespomenula lahodky ako osobna hygiena, prebalovanie, umyvanie, osetrovanie prelezanin, krmenie a podobne. Osetrovatelstvo je velmi velmi narocna praca, nie je to nejaka brigada, ktoru zvladne kazdy. Navyse si nemyslim, ze z bezpecnostneho hladiska ti vobec niekto dovoli sa zamestnat a mat dieta pri sebe, to si jednoducho ziadny rozumny zamestnavatel nevezme na triko.
3-rocne dieta nebude poslusne sediet na stolicke, co ak niekde spadne, popali sa, strci prsty do zasuvky, popapa tabletky rozsypane po nocnom stoliku, vypadne z balkona, kym ty budes povedzme sprchovat klienta?

Nie, trojrocne potrebuje bud skolku alebo opatrovatelku. A ano, situacia je katastrofalna co sa penazi tyka, ale musis to vymysliet nejako inak.
Vela stastia.