Opatrovanie pred uznaním príspevku

zdychavska
5. aug 2021

Ahojte,chcela by som sa vas zienky spytat,ked nahodou neuznaju opatrovatelsky prispevok doplatia aspom tie mesiace ktore opatrujem kym cakam na rozhodnutie?Neviem si totiz predstavit ze 4 mesiace by som robila zadarmo🤔Ďakujem za odpovede

rachel36a
5. aug 2021

@zdychavska nie nedoplatia...nemaju dovod doplatit ked ti OP zamietnu

zdychavska
autor
5. aug 2021

@rachel36a a co stym casom od maja co tam robim to zadarmo clovek sa ma starat,robit nakupy,umyvat okna,chodit pre lieky,varit,umyvat pana,polohovat,podavat lieky???To nieje dovod ze clovek sa stara a im trva pol roka rozhodnut,som z toho taka znechutena...ale dakujem za odpoved

rachel36a
5. aug 2021

@zdychavska tak neviem koho opatrujes, ale ak clena rodiny, tak to asi robis z inych dovodov. Ci? Ja som sa starala roky o mamu, nik mi za to neplatil, az ked ma uz ona tlacila nech si poziadam o OP, tak som si podala...za dva mesiace od podania ziadosti zial umrela...
Ak opatrujes niekoho cudzieho tak bud sa zamestnas ako opatrovatel cez agenturu, vtedy mas plat...

zdychavska
autor
5. aug 2021

@rachel36a opatrujem cudzieho pana ktory je bez nohy,jeho rodina nanho kasle,casto rodina doplaca opatrovatelke,mne nevadilo ze by som to robila za zobracenku,k dochodku ktory poberam by som si prilepsila a mala zo seba dobry pocit ze som este potrebna,poziadali ma cez obecny urad lebo vedeli ze hladam pracu,vybavovalo sa to potom cez urad prace a ten by ma mal aj platit v pripade kladneho rozhodnutia,mala som dostavat len nieco cez 200 eur nakolko som ten invalid ale ako vidim nebude z toho asi nic.Ja pre pana robim vela,viac ako je potrebne,varim mu a pecem z mojho,kopu veci som mu pokupila bez naroku na odmenu,doniesla vela z vlastnej zahradky,cakala som len ze mi urad zaplati co mi patri.

rachel36a
5. aug 2021

@zdychavska ked ta oslovil obecny urad, tak ta mali oni zamestnat a platit...trosku na teba usili budu. Lebo ako zamestnanec by si mala podstatne vyssi p!at ako dostanes opatrovatelsky prispevok popri tvojom dochodku. Ale podla mna ti to schvalia ak ako pises, ze pan je bez nohy., Len ak nie ste priamy pribuzny tak musis mat v byte toho koho opatrujes aspon prechodny pobyt. Ale to ti hadam povedali ked si podavala ziadost.

andrejka1974
5. aug 2021

@zdychavska ak neuznaju tak robis vsetko zadarmo