Odstupné a výpoveď dohodou

nikuska675
29. apr 2024

Dobrý deň zo strany zamestanavatela mi po 18 rokoch bola Dana výpoveď dohodou v ktorej ne spomínané odstupné vo výške mesačnej mzdy je to ok ? Nemám nárok na vyššie odstupné ?

kitycat
29. apr 2024

Asi prave preti ti davaju Dohodu o ukonceni pp s jednym odstupnym

Lebo vypoved dohodou nie je

slovenka753
29. apr 2024

uz si to podpisala ?

chrobak7
30. apr 2024

@nikuska675 Výpoveď dohodou NEEXISTUJE!!!! Buď je to VÝPOVEĎ, alebo DOHODA o ukončení pracovného pomeru.

Obe sú upravené v zákonníku práce. Rovnako aj výška odstupného v prípade výpovede a výpovedná doba.

Ak končíš PP dohodou bez uvedenia dôvodu, tak ste sa na ukončení DOHODLI ako aj podmienkach dohody. Ak s tým nesúhlasíš, nech ti dajú VÝPOVEĎ aj so zákonnými odstupnými. Nájdi si zákonník práce a prečítaj si ustanovenia o výpovedi, odstupnom a výpovednou dobou.

rozculena
30. apr 2024

@chrobak7 PP sa môže ukončiť aj dohodou z dôvodu nadbytočnosti s odstupným.

mijo53
30. apr 2024

@rozculena môže, ale nie je to výpoveď dohodou

nelca84
30. apr 2024

@nikuska675 ty si nedostala vypoved, ale ukoncenie PP dohodou.. Ak mas po 18 rokoch iba 1 mesacne odstupne, tipujem, ze ide o dohodu bez udania dovodu, t.j. podla par. 60 Zakonnika prace. Aky bol teda dovod tohto skoncenia? Podpisala si to?

melanta
30. apr 2024

@nikuska675 po 18 rokoch máš nárok na odstupné vo výške 3 násobku priemernej mzdy pri výpovedi a 4 násobku priemernej mzdy pri dohode. Ale musí ísť o dohodu z dôvododov uvedených v §63, čiže organizačné dôvody. Ak ide o dohodu v zmysle §60, to je v podstate bez udania dôvodu a tam nárok na odstupné nie je. Takže ak si to už podpísala, obrala si sa sama o vyššie odstupné. Ak si ešte nepodpísala, povedz, že máš nárok na odstupné vo výške 4 násobku a že také chceš mať v zmluve, inak dohodu nepodpíšeš.

rozculena
30. apr 2024

@mijo53 ja to nikde netvrdím,

mijo53
30. apr 2024

@rozculena ja Ti len potvrdzujem, že môže, ale nie je to výpoved dohodou ako to napísala autorka