Odišla som z práce počas skúšobnej doby a nemám zápočtový papier

2. jan 2023

Ahojte, mám tu veľa známych, aj kolegyňu z prace, tak píšem anonymne.
Odišla som z prace v skúšobnej dobe - zo dňa na deň. Akurát, že teraz sa neviem ako mám od zamestnávateľa dostať zápočtový papier. Nekomunikuje so mnou, písala som mu už aj list a žiadna odpoveď ani zápočtový papier.
Ako ho mám od neho, prosím dostať? Vôbec v tomto neviem chodiť a stalo sa mi to prvýkrát. Vždy mi zamestnávateľ ten papier poslal.
Ďakujem za každú radu a odpoveď.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckocka
2. jan 2023

Pohroz im že sa obrátiš na inšpektorát práce. Ak posielaš list tak doporučene
do vlastných rúk.

autor
2. jan 2023

@boldo87 Osobne je zbytočne ísť, pretože tam niekedy sú a niekedy nie...niekedy za cely deň neprídu do prace, takže osobne nemá zmysel

@ckocka Všetko posielam doporucene, mám dokonca aj na maily “dôkaz”, že som mu niekoľkokrát písala...

Obávam sa aj toho, že výplatu za december ani neuvidím 🙄 keď sa takto správa a ignoruje

martul
2. jan 2023

Inšpektorát práce, kontakt je na webe.

maickamf
2. jan 2023

A zapocet sa vydava aj pocas prace iba v skusobnej dobe? To si tam kolko pracovala, mesiac dva?

simonka_ba
2. jan 2023

Ahoj, v akej oblasti tá firma pôsobila?

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
2. jan 2023

@maickamf samozrejme. Aj za dni.

panelacikova
2. jan 2023

je povinný ti ho vystaviť. tiež odporúčam inšpektorát. už sa nevyhrážať, jednoducho poslať ich tam....

petra7825
2. jan 2023

Nepotesim Ta ale moja znama ma podobnu skusenost. Nema zapoctovy a ani vyplatne pasky co bol vlastne dovod preco ukoncila pracovny pomer. Zamestnavatel ju sice prihlasil na SP a aj ZP, ale vyplacal iba na ucet bez vyplatnej pasky. Znama poslala niekolko doporucenych listov ale bez odozvy. Nahlasila ho teda na IP. Ten mu spravil kontrolu, udelil pokutu ale nic sa nezmenilo. Z IP jej prisla odpoved ze su iba dozorny organ a nemozu ho donutit. Podnikatel nadalej podnika a klame dalsich. Je evidovany ako neplatic na Finstave. Na SP sa da zistit od kedy do kedy si bola prihlasena. Horsie to ma znama koli daniam. Musi si poziadat o neskorsie podanie DP a podla odvodou ktore nahlasi na DU bude moct vyratat dan a podat priznanie. Ten zamestnavatel ju dokonca do dnes neodhlasil zo ZP, iba zo SP.

petra7825
2. jan 2023

@petra7825 a poviem Vam ze ten zamestnavatel ma nikolko SRO a dlzi skoro vsade a stat s tym nic nerobi.

autor
2. jan 2023

Počkám ešte chvíľu a ak nič, tak sa budem informovať na IP. Inak to nevidím...
Odišla som po dvoch mesiacoch ako začal PP, pretože problém bol taký, že zmluvu som mala kvázi len na pár hodín týždenne, ale akosi sa práca kopyla a už som mala len samé nadčasy alebo ako to nazvať, pracovala som od pondelka do piatku od 8:00 do 17:00 🤦‍♀️ Do toho som ochorela a už hneď bol problém, že ako si to vôbec dovoľujem 🙄

autor
2. jan 2023

@petra7825 dúfam to nebude aj môj prípad, pretože ten papier potrebujem aj do budúcna predsa...

petra7825
3. jan 2023

Ako som ti spomenula, zajdi si na SP a ta maju vypis presne od kedy do kedy si pracovala. Ak Ta prihlasil tak aj odhlasil, kedze za to hrozia pokuty a musel by za teba nadalej platit.

autor
3. jan 2023

@petra7825 ďakujem, skočím tam v priebehu tohto týždňa. No žiaľ ešte stále ma neodhlásil...do kedy má čas po výpovedi ma odhlásiť?

petra7825
3. jan 2023

Po skončení pracovného pomeru alebo dohody je zamestnávateľ povinný najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu odhlásiť zamestnanca prostredníctvom formulára Registračný list fyzickej osoby, kde sa označí voľba odhláška a do troch dní od skončenia pracovného pomeru predložiť pobočke Sociálnej poisťovne Evidenčný list dôchodkového poistenia. Inak mu hrozi pokuta.

palicka
3. jan 2023

Zápočtový list až po spracovaní poslednej vyplaty. Aspoň nám tak vypluva mzdový softvér

autor
3. jan 2023

@petra7825 to naozaj? Takže to bude riadna pokuta teraz, keďže dnes je to ôsmy deň po výpovedi..

autor
3. jan 2023

@palicka dnes mi prišiel zápočtový list do mailu, našťastie. Poslala som voľne písanú žiadosť a na to už reagoval.