Odchod z práce

8. sep 2024

Dobrý deň viete mi poradiť keď by som chcela zo dňa na deň odísť s práce ako to mám napísať?
Zmluvu mám na dobu neurčitú, ďakujem.

petamich
8. sep 2024

Z prace sa zo dna na den odist neda ak nie si v skusobnej dobe, da sa jedine dohodnut so zamestnavatelom na okamzitom skonceni pracovneho pomeru s tym ale musi suhlasit 🤷‍♀️

mirithia
8. sep 2024

Dá. Otvor si na mieste šumivé víno, poriadne si logni a máš to. Okamžitá výpoveď 👍 Alkohol na pracovisku 🤗

tiika
8. sep 2024

@petamich dohodnúť na okamžitom skončení sa nedá, to musí byt z nejakého dôvodu, ktorý je uvedeny a vymedzený
@autorka ak chceš skončiť zo dňa na deň, môžeš tak urobit vzájomnou dohodou o skončení PP. Obe strany ju však musia podpísať.
Iný spôsob v rámci tvojich požiadaviek nie je, jedine nekorektný.

petamich
8. sep 2024

@tiika a preco by sa nedalo? myslim taku istu dohodu aku spominas ty - ukoncenie pracovneho pomeru dohodou, nieco ti nebolo jasne z mojho komentaru?

" dohodnut so zamestnavatelom na okamzitom skonceni pracovneho pomeru s tym ale musi suhlasit" = ukoncenie PP obojstrannou dohodou

tiika
9. sep 2024

@petamich áno je to nejasne, nuž v týcho prípadoch záleží na terminológii, lebo je podstatný rozdiel medzi dohodou a okamžitým ukončením PP. Asi niečo podobe ako výraz “vypoved dohodou”.