Odchod z OVB - výmaz

nana_
30. dec 2020

Zdravím, chcela by som sa opýtať, či tu má niekto skúsenosť z odchodom z OVB/ výmazu ako registrovaného finančného agenta. Počula som skúsenosti s rôznymi saknciami a podobne kvôli ukončeniu zmluvy

Podpísala som zmluvu o dohode cca pre pol rokom a mám spravené skúšky v NBS

janai1
30. dec 2020

Tie sankcie sa myslia za provízie od zmlúv pre klientov... Tam treba vrátiť províziu ak sa zmluva zruší

mandy552
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nana_
autor
30. dec 2020

@janai1 ešte som počula o pokutu za neodovzdanie všetkých materiálov, analýz a podobne 🤷🏻‍♀️ čo je vlastne nereálne to všetko odovzdať ale na druhej strane nie je uplne v poriadku za niečo také sankciovať

ivkazba
30. dec 2020

@nana_ podpísala si nejakú zmluvu, s ktorou si súhlasila. Sankcie, s ktorými si súhlasila, musíš znášať. Prečo nie je reálne odovzdať všetky materiály, analýzy a podobne? Ak v nich máš poriadok a eviduješ ich tak ako máš, tak to nemôže byť problém. Na trhu je veľa iných SFA ako OVB alebo množstvo brokerpoolov, žiaľ vybrala si si OVB, ktoré funguje ako funguje.

janai1
30. dec 2020

@nana_ prečo by bolo nereálne? Ja som robila pre inú spoločnosť a keď som skončila tak som tiež všetko odovzdala a nemala som s tým najmenší problém

simca06022011
30. dec 2020

vsetky sankcie musis mat v zmluve...

nana_
autor
30. dec 2020

@janai1 všetk materialy čo som dostala mi boli len poslané online, takže nechápem či ich mám posielať naspäť alebo ako :D. A na školení som tiež nič materiálne nedostala

ivkazba
30. dec 2020

@nana_ čiže nedostala si žiadne materiály? Nemáš žiadne poznámky zo stretnutí s klientmi? Žiadne analýzy klientov ani žiadne iné dokumenty v papierovej forme? Ak nie, tak nemáš čo odovzdávať, ale neviem si predstaviť, že si robila s klientmi a nemáš žiadne dokumentácie.

nana_
autor
30. dec 2020

@ivkazba už rozumiem čo všetko tým myslíš, ďakujem. A ak by si mi ešte vedela poradiť, či stačí poslať len výpoveď a tým ma vymažú aj z registra? Či to treba aj s NBS riešiť?

janai1
30. dec 2020

@nana_ však si písala o analýzach od klientov 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tak potom píšeš jedno a chceš druhé 🤦‍♀️

ivkazba
30. dec 2020

@nana_ no ja neviem, čo všetko potrebuješ odovzdať, písala si o analýzach a podobne. Potom zase o školeniach. Tak si to ujasni, pozri do zmluvy a podľa toho sa zariaď. V NBS ťa odhlasujú oni.

amonet
30. dec 2020

vsetko co mas s logom, materialy, zmluvy klientov, analyzy treba zabalit, nafotit v baliku a poslat doporucene na adresu spolocnosti a rovnako aj vypoved. oni podaju ziadost do nbs o odregistrovani po uplynuti vypovednej doby. nbs ma od prijatia ziadosti 10dni na vymaz

romana233
22. júl 2024

Podľa mňa to záleží všetko od kancelárie, ktorá s OVB pracuje. Ja som bola v Bratislave a systém práce katastrofa čo sa toho tyka. Potom som sa premiestnila do Nitri a môžem povedať že je to jedna z najlepších vecí aká sa mi stala. Systém práce bol zrazu použiteľný, ľudia TOP, manažéri a podobne. Momentálne pracujem ako manažérka so spoluprácou v OVB a dostala som sa na túto pozíciu za 3 mesiace čo si myslím že je dosť super. Čo sa týka kariérneho plánu, je stanovený tak, že kto sa reálne snaží a chce niečo budovať tak je na ďalšej pozícii za pár mesiacov. Ide len o človeka ako je šikovný a v akom tíme je. Je to práca, ktorá je zameraná na podnikanie takže áno klientov treba tak ako všade inde čože napríklad reštaurácia pošta a podobne. Svedomie mám čisté pretože pomáham ostatným ľuďom s vecami, ktoré sa bežne v školách neučia a nepýtam si za to nič, pretože ma financuje Finančný trh. Školenia super, keď to človek nerobí tak sa aspoň niečo nové dozvie čo mu dá do života veľa. Takže aby som to zakončila...ako všetko iné, všetko je len a len o ľuďoch a prostredí. S Nitrou som spokojná na 100%