Odchod do práce počas rodičovskej

30. dec 2022

Ach dievcata,ja len taky moj vylev,nastupujem od januara opat do prace,aj ked som este na rodicaku (maly ma 1,5r) a mne je to tak strasne luto,ze musim od neho odist..ano,musim,nakolko je to kvoli financiam😔

Jedine,co ma utesuje,ze maly bude doma so svokrou a ze ja robim len pol dna (rano,poobede),tak budem aj s malym,ale aj tak mi to je velmi luto a stale si to vycitam😔

zmrzlinka2021
30. dec 2022

Nemas dovod si nič vyčítať - ved neodchadzas od 2-3 mesačného bába, ako vela zien vo svete. A neopustas dieta, ides do prace, aj tvoj manzel chodi do prace, chodit do prace je uplne v poriadku a hlavne "pol dna" je fakt nič.

V praci aj pookrejes, aj sa opat do toho dostanes a svokra si uzije aj vnuka.

zuzanockamt
30. dec 2022

Vôbec si to nevyčítaj. Pre dieťa to nie je nič zlé alebo škodlivé. To len na SR sú ženy doma tak dlho. Je bežné nastúpiť do práce skôr. Ja som išla do práce od ročného dieťaťa.

chadkroeger
30. dec 2022

v zahranicí je BEZNE, že zeny nastupuju do práce ked su deti este malé. To len SR to má tak dlho, že 3 roky.

ls56
30. dec 2022

Nemas si co vycitat.. a hlavne pol dna byt v praci je super aj pre teba, pre tvoju psychicku pohodu a pre tvoju socializaciu. Tvoj syn to zvladne, svokra bude stastna ze ma na pol dna vnuka, bude onho postarane.. nejde do jasiel (aj ked to by tiez nebolo zle) ale bude pri babke. Ked som bola mala tak sme byvali hned vedla babky v rodinnom dome a mam na to krasne spomienky.

simonkazga
30. dec 2022

Zase no no, netreba to tak prežívať. To len na Slovensku si odpad, keď ťa nenapĺňa 3roky utierať sople a grcky. Trochu triezveho rozumu. Potrebuješ tie peniaze? Potrebuješ. Dávaš ho do decáku? Nie. Bude s babičkou. A budeš robiť len pár hodín. Tak kde je problém?

autor
30. dec 2022

Viem dievcata,vsetky mate pravdu..viem aj,ako to chodi v zahranici,mam kamosky vsade po svete..raz si poviem,ze je to dobre aj pre mna a na dalsi den mi je do placu🙂 asi je to len o zvyku

ibajaanikiny
30. dec 2022

A co si presne vycitas? Dospeli maju svoje ulohy/role/povinnosti,jednou z nich je aj chodit do prace (teda u vacsiny beznych domacnosti) a deticky si zvyknu,ak nie su v kolektive s detmi,tak so starymi rodicmi,oboje je fajn. Ja som sla do prace,ked mala mala rok,krasne si zvykla,nic zle sa nedeje,stale mame kopec casu na seba,nic jej nechyba-najma po citovej stranke,vsetci sme spokojni. Je to moznost ostat doma 3 roky,aj ked v dnesnej dobe s tou vyskou RP dost o drzku,nie povinnost,ako to vnima vacsina zien…