Odbery u lekára a nástup do novej práce

7. júl 2024

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, obvodná lekárka mi má urobiť vstupnú prehliadku potrebnu ku nastupu do práce, pohovor bol nedávno a v utorok mi lekárka zistila že nemam platnu preventivku (bola som na tom že ju mam v septembri), tak mi urobila ekg, zmerala tlak a potrebuje mi urobiť moč a krvny obraz aby mi potvrdila spôsobilosť, problem je že mám isť zajtra na krv a priniest tanny moč ale od piatku mam ms. A povedala mi že bez rozboru krvi alebo moču mi potvrdenie nevystavi, len nastup je 8.7 cize zajtra, tak som sa dohodla este minuly tyzden s nadriadenou ze nastup bude až stredu, ale aktualne zrejme musim počkať do skončenia menštruacie aby som mohla priniesť vzorku moču, len nechcem aby mi to ohrozila pracovne miesto, ako by ste postupovali? Lekára aktuálne nemám ešte v mieste pracoviska ale 2h cesty na trvalom bydlisku. Oznamili by ste zamestnavatelovi že lekarka si dala podmienku že potvrdenie nevystavi bez vzorky moču? Alebo by ste len dali nadriadenému kontakt na lekára aby nemal dojem že ide o zavádzanie? Ďakujem za radu ak mal niekto podobnú situáciu.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hylary
7. júl 2024

Ja som bola minulý týždeň na vstupnej prehliadke, tiež nemám preventívnu a povedal mi dr že to nevadí, normálne mi potvrdil papier, zaplatila som a preventívnu si urobím inokedy ..

autor
7. júl 2024

No len moja lekarka aj pri otazke ci to nemoze byt bez krvi a moču povedala jasne ze bez vysledkov jedneho aj druheho to tlačivo nepotvrdi cize na krv by som šla zbytočne, to je na tom blbe ze asi nie kazdy lekar to ma rovnake ale moja sa tak vyjadrila tak ze ci nema niekto rovnaku skusenost, ci na to ten lekar ma pravo vyzadovat to.

autor
7. júl 2024

@hylary moja mi priamo na mieste povedala ze bez vysledkov krvi a moču a platnej preventivky mi tlačivo nepotvrdi, ale moč jej momentalne nemam ako odovzdat, cize to je ten problem a neviem ci lekar ma pravo toto vyzadovat od pacienta ked mu to priamo moze ohrozot odlozenim pracovne miesto

isis234
7. júl 2024

Choď zajtra na krv a dohodni sa s lekárkou, či by ti dala potvrdenie do práce. Mne dal lekár potvrdenie aj bez preventívky. Mala by uznať, že všetko vyšetrenie nepotrebuješ do práce.
Kamoška dala moč aj keď mala menzes .

zena666
7. júl 2024

Ma pravo lebo potvrdzuje zdravotny stav.
Normalne som sa osprchovala a doniesla moč s tym, že mam menzes a krv v moci sa neriešila.

isis234
7. júl 2024

skús napísať moderátorke v skupine Zdravotníci na MK

autor
7. júl 2024

@isis234 lenze ja mam krvacanie velmi silne a neviem si odobrat moč bez toho aby bol sfarbeny, cize myslim si ze mi vzorku s primesou krvy by ma otocili na päte 😕

autor
7. júl 2024

@zena666 vporiadku skusim to teda takto, ďakujem velmi pekne

hylary
7. júl 2024

Tak do budúcna výmen doktorku, vidíš že nie je normálna...

sasesoe
7. júl 2024

Ahoj, ja som bola na vstupnej prehliadke asi až 2 týždne potom, ako som už pracovala, proste takto mala obvodná voľby termín, vôbec to nebol problém. Zväčša je to len formalita

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
7. júl 2024

Je veľký problém sa osprchovať a dať si na tú krátku dobu cikania tampón/kalíšok? 🤷🏼‍♀️

oslo1
8. júl 2024

Normalne jej dones moc a povedz, ze mas menstruaciu. Krv ti zoberie hned.