OČR a nepríjemnosti v práci

21. nov 2023

Ahojte. Vrátila som sa po materskej dovolenke do práce, 3 ročný syn nastúpil v septembri do škôlky. A začalo to - skoro každý druhý týždeň je chorý a musím s ním byť doma. Ja už rodičov nemám a manželovi rodičia sú pracujúci ľudia. V práci sa so mnou už kvôli tomu nikto nebaví z kolegov , ako keby som za to mohla. Malý má drahé vitamíny, otužujem ho, konzumuje veľa ovocia a zeleniny. Napriek tomu je teda dosť často chorý :( bojím sa už aj výpovede, máte to niekto podobne?

h2
21. nov 2023

Spomínaš manžela. Čiže je tu niekto ďalší, s kým sa o tie OČRky vieš spravodlivo podeliť.

ibrunova
21. nov 2023

Striedaj sa s manželom

h2
21. nov 2023

(Predpokladám, že teraz príde odpoveď, že manžel nemôže ísť na OČR z rôznych "veľmi vážnych" dôvodov. 🙄)

sasa1310
21. nov 2023

Pán otec dieťaťa nech sa strieda na OCR. Nevidím dôvod, prečo by nemohol ísť, keď tebe hrozí výpoveď

arianna25
21. nov 2023

Ahoj riešime to všetky a je to veľmi únavné. Neber si to osobne že ako reaguje kolektív. Asi to nepoznajú. Nevedia aké to je keď ti nemá kto pomôcť so synom. Zažila som výpoveď z práce. Nebudem tu klamať. Stáva sa to. Potom som si našla kamošku na stráženie, za peniažky. Aspoň takto. Je to veľká pomoc ale už keď je veľmi potrebné tak idem na OCR ale už menej často.
V poslednom čase už ani kamoška nemôže stále strážiť tak mám tiež obavy. Pracujem manuálne, čiže Home Office nehrozí.
Momentálne už mesiac synček kašle. Kamošky majú vkuse choré deti. Je to takmer všade takto s tými chorobami.

mamina7070
21. nov 2023

na ocr sa da striedat s otcom nenechavat doma pri sopliku a najst si pani na doloecenie z choroby co ho postrazi

tanyan
21. nov 2023

Z pohľadu zamestnávateľa je nepríjemné mať zamestnanca, ktorý tak často vypadáva. Pokiaľ si chceš udržať prácu a je nutné, aby bolo dieťa doma, tak sa musíte prestriedať na OČR - môže ísť aj manžel, aj starí rodičia...
https://www.socpoist.sk/kto-som/zivnostnik-szco...
Na účely získania dávky môžete ošetrovať:
- chorého príbuzného v priamom rade (rodič – dieťa, starý rodič – vnúča, prastarý rodič – pravnúča),
...

aurora33
21. nov 2023

Dieťa má aj otca, nech sa podieľa na starostlivosti aj on.

arianna25
21. nov 2023

A samozrejme s manželom striedačka. Vydaté kamošky to takto robia bežne. A slobodné ako ja - nemajú ani manžela na prestriedanie.

anonymous87
21. nov 2023

Bohuzial, musia si tym prejst vsetky deti a je to bezna vec… ako uz bolo napisane. Striedat sa s manzelom. Inac to nejde 🤷‍♀️

autor
21. nov 2023

@mamina7070 otec sa o dieťa veľmi nezaujíma, keď mám pravdu povedať takže do úvahy prichádza jedine pani na stráženie, to budem musieť zvážiť ak nechcem dostať výpoveď

januska12323
21. nov 2023

Akože nezaujíma? Daj mu na výber pôjde na OCR on alebo ostaneš doma kým nebude zdravý. To jest bez príjmu.

autor
21. nov 2023

@arianna25 ani ja by som ho nenechávala pri sopliku a zakašlani doma ale bohužiaľ Naša škôlka to neakceptuje. Už keď prídem po neho, učiteľky hovoria že musí zostať doma na preliečenie že už je chorý má sopel kašle :(

autor
21. nov 2023

@januska12323 povedal že sa boji s ním zostať doma proste výhovorky. Ale pritvrdim na neho, je to aj jeho dieťa tak nech sa stará

autor
21. nov 2023

Bez príjmu určite ostať nemôžem, máme hypotéku, do toho plyn, strava je drahá , škôlka, hygiena...

h2
21. nov 2023

Jáj, pán manžel sa bojí postarať o vlastné dieťa? Čakala som skôr výhovorky typu, že viac zarába a preto sa viac oplatí, aby bola s dieťaťom manželka. Ale toto?! Jasné, že ti to povie, keď mu to pomôže zbaviť sa tej povinnosti, lebo ty to berieš, ako fakt, že on nezostane, tak zostaneš ty, pričom ti už reálne hrozí výpoveď. Pri najbližšej príležitosti proste berie OČRku on a hotovo, bez diskusie.

tanyan
21. nov 2023

A ako sa k tomu stavia pediater, keď ti tak často vypisuje OČR? Nenavrhol nejaké testy, napríklad na alergiu?
Prípadne ak sú to ľahké soplíky, možno je to iba podráždenie sliznice zo suchého vzduchu a pomohol by zvlhčovač.

ibrunova
21. nov 2023

asi si ho od malinka moc nezapájala do starostlivosti, teraz si myslí, že to všetko sa len tak deje, ale reálne by sa nikomu nepáčilo stále robiť za niekoho, kto je stále na OČR.

aurora33
21. nov 2023

To naozaj sa dospelý chlap boji postarať o svoje trojročné dieťa? Musíš si dupnut. Nech si nezvyká.

scorpionflower1
21. nov 2023

@h2 suhlasim s tebou, ale ona nema paku na svojho chlapa. Nie ze berie OCR a hotovo, no ked odide rano do roboty bez jej suhlasu, vela s tym neurobi.

h2
21. nov 2023

@scorpionflower1 Jasné, že sa treba dohodnúť a nie riešiť to tak, že kto nestihne odísť do práce, ako prvý, tomu to prischne. 🙃 Ale ona musí manželovi povedať, že to takto musí byť. Nie, že on povie "ja sa bojím" a ona hneď "OK, tak zostanem ja".

scorpionflower1
21. nov 2023

@h2 predpokladam, ze tento rozhovor uz medzi nimi prebehol. Predtym pisala, ze sa moc o dieta on nestara. A je to dieta, nie vec, nejde len o toho chlapa. Neobhajujem jej pasivny postoj, len ze teraz riesit laxny postoj chlapa k dietatu, ked ma 3 roky je komplikovane. Ak by rada este ostala doma, tak nech chlapa postavi pred volbu bud budes chodit na OCR aj ty alebo ostanem doma a tahas rozpocet sam.

h2
21. nov 2023

@scorpionflower1 Ale nie je rozhovor, ako rozhovor. Jemu to treba povedať tak, že jej v prípade ďalšej OČRky reálne hrozí vyhadzov z práce a že nutne potrebuje, aby zostával s dieťaťom aj on. Veľa mužov je proste pohodlných a keď žena je ochotná zobrať všetko na seba, prečo by si oni mali robiť vrásky?

mateson
21. nov 2023

Mala som to so synom tak isto a neviem si predstaviť byť stále ne očr. By ma zožrali v robote.

scorpionflower1
21. nov 2023

@h2 ano ja viem, ze to je o pohodlnosti niektorych chlapov, ale ja si myslim, ze tento rozhovor mal prebehnut medzi nimi uz davno a asi aj prebehol a nie je to prvy jeho preslap, sama pise, ze sa moc nestara. U takychto chlapov je to ako hrach o stenu. Treba konat. Bud nech zostane doma z roboty ( k comu aj smeruje) alebo odide aj dietatom, o nic nepride, ked nema on zaujem. Niektori chlapi si uvedomia co je starat sa sam o dieta az ked ho maju v striedavke. Ale je mi luto dietata.

lienka.7
21. nov 2023

@h2 veľa mužov je takých, ze prečo by si robili nepríjemnosti v praci oni, keď ti za nich "zatiahne" zena.

darina77
21. nov 2023

Moja teta vdova si takto privyrábala že strážila v bytovke občas niekoho dieťa, doliečovala a chodila aj do škôlky preňho, keď rodičia nestíhali.

h2
21. nov 2023

@lienka.7 Lebo žena si to nechá. ☹️

thoughtfulweirdo
21. nov 2023

Nuž, namiesto partnera máš doma slabocha a druhé mimino. Teraz už je neskoro meditovať nad tým, ako sa mal alebo nemal zapájať od narodenia, teraz treba riešiť aktuálnu situáciu a tá je taká, že tvoj príjem, ktorý ako píšeš skutočne potrebujete, je ohrozený, a teda treba nájsť spoločné riešenie. Pekne si ho posaď, oboznám so situáciou a pýtaj sa na jeho riešenie.

vler
21. nov 2023

Autorka mala si sa na tuto situaciu pripravit. Vedela si ze na otca nie je spolah, ze stari rodicia nemozu, ze potrebujes prijem a ze skolkarske choroby asi pridu- preco si nezhanala nejaku pani na strazenie uz dopredu, aby si aj zoznamila syna s nou?