Ochranná lehota v tehotenstve

chillka
3. nov 2015

Ahojte dievcata, viem, ze týchto tem tu je uz x, ale odpoved na moju otazku som tu nenasla preto by som Vas chcela poprosit o radu 🙂
Takze: Pracovny pomer mi skoncil 11.9.2015 a ja som zistila, ze som tehotna, neviem vsak, ci som bola v tej dobe tehotna (skor to vyzera, ze som otehotnela az tyzden potom). Ochranna doba je 8 mesiacov. Cize som v ochrannej lehote do 11.5.2016. Na strankach soc. poistovne som citala, ze narok na matersku vznika bud ak som v tom case nemocensky poistena alebo som v ochrannej lehote. Ak mam predpokladany termin 15.6.2015 a na matersku by som nastupila 6 tyzdnov pred ocakavanym termínom co je napríklad 2.5.2016 mala by som mat narok na matersku. Chapem tomu spravne? Podmienku 270 dni za posledne dva roky splnam, ajked prerusene s pauzami ale splnam.

Dakujem Vam velmi pekne za rady 🙂

evittam
3. nov 2015

@chillka Tak to vyzerá, že ti to vyjde. 😉

chillka
autor
4. nov 2015

No snad 🙂 a neviete nahodou niekto, ci potrebujem aj potvrdenie od lekara na soc. poistovnu ze som bola tehotna? Alebo si to oni jednoducho vypocitaju?

evittam
4. nov 2015

@chillka Veď píšeš, že si tehotná, či? A na SP donesieš už doklad, keď ťa vypíše na MD, to je všetko.

chillka
autor
4. nov 2015

len ked som sa informovala na SP tak mi povedali ze potrebujem potvrdenie, ze som v case skoncenia PP bola tehotna...ale ako som pisala je mozne ze som otehotnela az tyzden po skonceni PP tak preto sa obavam ci potrebuju potvrdenie alebo to riesia iba keby som chcela ist na PN?

sonka_kh
9. jan 2017

Ahoj Chillka, prosim ako ti to dopadlo? Som v rovnakej situacii...

monulienka47
21. okt 2020

@sonka_kh mam rovnaký problém. Ako ste dopadli vy? Ďakujem