Obvinenie z krádeže

dankabg
25. jún 2024

Ahojte....dnes ma v praci obvinili z krádeže. Už dlhšiu dobu mizli kolegyniam peniaze, aj mne sem tam menšia inokedy väčšia suma( od 5 do 50 eur) tak som si prestala do práce peniaze nosiť. Včera zmizli ďalšie peniaze a na kamerovom systéme som bola zachytená len ja a kolegyňa, ktorá pracuje v miestnosti prepojenej s našou satnou. Samozrejme má nadriadeny vyspovedal s kázal mi priznat sa ku krádeži, ktorú som nespáchala. Cuzdim ľuďom sa nehrabem vo veciach, neviem poriadne ani s akými kabelkami chodia kolegyne do práce, roky som upratovala domy a nikdy som nikoho neukradla.
Moja otázka znie. Mám sa obrátiť na políciu a nahlásiť im, že som bola neprávom obvinená? Aku mám šancu na to, že sa dokáže pravda? Ja nemôžem žiť s nálepkou zlodeja
Ďakujem za každý nazor

pribinak
25. jún 2024

Fuuuu

matullienka
25. jún 2024

@dankabg šéfovi by som povedala, že ja som nič neukradla a nech volá políciu. Aj tebe zmizli peniaze a budeš rada keď sa to vyšetrí

ahhola
25. jún 2024

"A dokaz mame?
Nie? Tak chodte do ritti."
Zaujimave, v dnesnej dobe, ked maju firmy kamery aj na hajzlikoch, nevedia vypatrat chmataka. Zrovna tak to mohol byt ten veduci.
Neobhajovat sa, nech oni dokazuju. 🌀

maranco
25. jún 2024

@dankabg keď ti sem tam mizli peniaze ako si to riešila?

amy2807
25. jún 2024

by som si od neho hned vypytala dokaz ze ako vie ze ja som to ukradla..nech to dokaze..ak nevie tak si prosim ospravedlnenie inak ho zazalujem za pospinenie dobreho mena

cacianka
25. jún 2024

volaj políciu ty, že u vás miznú peniaze, aj tebe
a od šéfa by som si to dôrazne vYprosila, aj by som mu povedala, že som počula, že to on kradne, nech sa prizná, veď stále pobehuje po prevádzke....

dankabg
autor
25. jún 2024

No ja robím v nemocnici. A nepovedala som o Tom nikomu lebo sme boli dobrý kolektív, o nikom by som si nepomyslela, že by tohto bol schopný. Spočiatku som si myslela, že som sprostá a že som tie peniaze stratila, ale keď sa začali takto strácať častejšie, tak som si skrátka do práce peniaze prestala brať. Potom pred asi dvoma týždňami zmizla kolegyni väčšia čiastka, tak sme zistili, že pomaly každej nejaká suma zmizla, jednej kolegyni dokonca veľká a všetky si mysleli to iste- že tie peniaze stratili...no a teraz sa to zopakovalo zas. Dôkaz samozrejme nemá, pretože ani nemá mať aký len mi ide o to, že už tam skrátka ťažko budem môcť pracovať,keď ma všetci budú považovať za zlodejky a väčšina kolektívu políciu volať nechcela.

dankabg
autor
25. jún 2024

V každom prípade ja chcem svoje meno očistiť, pretože nechcem prísť o zamestnanie, hoci preradeniu sa nevyhnem

januska12323
25. jún 2024

No a tá druhá kolegyňa čo? Ju nikto neobvinil?

dankabg
autor
25. jún 2024

@januska12323 no ona pôjde na koberček zajtra. Ale je to sestra staničnej tak neviem...ja ju mám veľmi rada a neverím tomu, že by to urobila a ešte aj nechala zvaliť na mňa...neviem asi som len blbá a naivná. Ale ani v najhoršom sne by ma nenapadlo, že sa mi toto stane

hipuska
25. jún 2024

Ja som tak prichytila muža pri nevere. Dala som na kondómy atrament. Celé ruky mal zababrane. Skúsila by som niečo podobné. Rozhlasila by som, že idem vložiť peniaze a dala do kabelky farbu do peňaženky. Kto by ju chytil, ten by bol od farby.

sardinka32
25. jún 2024

@dankabg Hm, ak sa len stiahneš, táto nálepka Ti ostane....ja by som sa postavila svojmu nadriadenému, že ak nemá dôkazy, tak Ta nemôže obviňovať...podozriví sú de facto všetci...veď aj ten čo kradne sa akože môže tváriť, že mu niečo zmizlo...a iba si to nechá doma. Ak máš svedomie čisté, tak treba bojovať a povedať šéfovi, že Ťa krivo obvinil a poškodil Ti meno a že je to žalovateľné. Aj tak už tam nebudeš môcť zotrvať, ak sa nezistí, kto to reálne je a ten chmaták si dá teraz pozor, lebo si to o Tebe budú myslieť tak či onak.

dankabg
autor
25. jún 2024

@hipuska to znie super, ale neviem či mi to uz teraz pomôže. To som mala urobiť skôr. Teraz sa cítim úplne na ..., no nič. Pôjdem zajtra zas za primarom a nejako sa s ním snáď dohodnem. Nechcem ho dať žalovať za hanenie dobrého mena, ale ak to inak nepôjde tak budem musiet

lukbe
25. jún 2024

@dankabg toto tu bolo minule, len písala tá, co ju okradli. Ak nemajú dôkazy, je to krive obvinenie.

dankabg
autor
25. jún 2024

@lukbe tak aj mne zmizli peniaze. Bola som blbá že som to nenahlásila, keď sa to stalo

hipuska
25. jún 2024

@dankabg podľa mňa, nie je neskoro. Zlodej bude vždy zlodejom. A duplom, keď si bude myslieť že máte vinníka.

dankabg
autor
25. jún 2024

V každom prípade ani neviem ako mám ísť zajtra do roboty, je mi az zle

ahhola
25. jún 2024

@dankabg uplne normalne, co ty mas s okradnutou a s kradosom?
Ked niekto spatne povie, ze bol okradnuty, tak to mohol byt zrovna ten, co kradol a urobil obet aj zo seba. Inak v 90.rokoch, v jednom centre plnom inteligentov sa toto dialo tiez, najvacsia ciastka sa zmizla vyplata zamestnankyne. Ta sa zrutila, tak sa jej vyskladali. 12 zamestnancov, musel to byt len jeden z nich. Vsetci dobre situovani, aj vtedy hutali, ze niekto skusa, kam az moze zajst, len tak zo zabavy, pre adrenalin, alebo ze sa niekto rozgemblil.... 😈

alickapusinka
25. jún 2024

podať TO na šéfa že ťa krivo obvinil a po očistení mena prešetrený by som odišla inde pracovať a to že je šéf neznamená že ťa môže bez dôkazov len tak obviniť TO podaj. Bude musieť praukazať dôkazy ak nemá máš nárok žiadať odškodné a ospravedlnenie.

dankabg
autor
25. jún 2024

@alickapusinka ďakujem. Zajtra za ním idem tak potom napíšem, že ako som dopadla

alickapusinka
25. jún 2024

@dankabg jasné .Môjho muža kolegyňu tak obvinili dalšie dve kolegyne s krádeže peňazí samozrejme išla na políciu podala na nich trestne oznámenie a vieš čo zaujímavé že odrazu sa peniaze našli ako zázrakom. Museli sa jej verejne ospravedlniť a našla právnika tak jej platili za krivé obvinenie a malý poťahovačky s políciou že chceli ju vytrestať vytrestali samé seba. Museli jej platiť ta jedna išla do predčasného dôchodku a tu druhu preradili inde ale donieslo sa to aj tam tam kde ju preradili čo urobila tak radšej odišla preč sama.

larisa
25. jún 2024

Treba sa brániť podaj trestné oznámenie na šéfa na polícii za krivé obvinenie. Podľa mňa inú možnosť nemáš len ísť na políciu a brániť sa.

doriiis
25. jún 2024

@dankabg ....na tvojom mieste by som trvala na tom,aby zavolali políciu a nech to vyšetrí ta.Alebo by som ich zavolala sama.Ak si to nespravila,nemáš sa čoho báť.

dankabg
autor
25. jún 2024

Ďakujem pôjdem tam.

cacianka
25. jún 2024

@doriiis presne toto treba. Ok, najprv za šéfom a ak okamžite neurobí nápravu, nezavolá on, rovno z jeho pracovne volám políciu ja.
Nech to pánko počuje, že to nerobím poza jeho chrbát, poviem že nemám inú možnosť brániť sa, špiniť sa nedám, tak keď prepuklo že krádeži bolo viac, riešim ja. Aj policajtom poviem, že som si myslela , že som zabudla peniaze doma, alebo mi náhodne vypadli, ale keďže sa to opakovalo, už viem že išlo o krádež, a aj to že viacero kolegov spomínali že im peniaze zmizli. Takže v prvom rade TO za krádež, a medzi rečou spomeniem aj TO za krivé obvinenie. Nech to primár počuje v priamom prenose.
" Viete pán policajt, ja nemám žalúdok na kradnutie, ale ani urážať a obviňovať sa nedám, mám svoju česť a hrdosť". Iba polícia môže pozrieť kamerové záznamy.

Na skrinke kde bola kabelka by museli byť tvoje odtlačky prstov alebo tie predošlé by boli zmazané od rukavíc...
Keď bude po všetkom, pretieraj si pri príchode/ odchode skrinku vlhcenou utierkou tak aby ťa nikto nevidel že to robíš. Nabudúce tam budú iba tvoje a zlodeja (teda ak ho zatiaľ nechytia)

danica2711
25. jún 2024

a čo vlastne bolo na tom kamerovom zázname, že ťa mohli obviniť?

rozculena
25. jún 2024

nebolo tu včera niečo také a potom zistili,že to kradla upratovačka?

dankabg
autor
26. jún 2024

@danica2711 no bolo tam to, že som vychádzala z našej spoločnej miestnosti. Chvíľu predo mnou odtiaľ odišla dokumentácna, ja som ešte rýchlo postojačky pri otvorených!!!! Dverách jedla a potom som utekala na ambulanciu. A primár to zhodnotil tak, že za tú chvíľu čo som tam bola sama, som mala čas kradnut

danica2711
26. jún 2024

@dankabg na základe toho ťa nemôžu obviniť, môžu mať podozrenie (viem, aj to je nepríjemné), ale ako dôkaz toho, že si kradla, to je absolútne nedostačujúce. Nedaj sa zadupať, keď si v práve, bojuj

cacianka
26. jún 2024

Ako si dnes dopadla ?
Volala si políciu ?