Obchodný zástupca - výhody a nevýhody

junovka
29. okt 2012

Rozmyslam nad pracou obchodnej zasupkyne pre Kosicky kraj, najidealnejsie nejaka kozmetika a podobne veci s tym....som na polov.invalidnom, uz 2 roky brigadujem v supermarkete a rozmyslala som nad nejakou zmenou v zamestanani, a v konecnom dosledku by som aj ja rada prispela do rodinneho rozpoctu s nejakou vyssiou sumou vyplaty 😅 a nejaka zacala sa sama realizovat.Nechcela by som ziadnu zivnost, len proste pracovat pre nejaku obch. spolocnost ako zastupkyna...bavi ma pendlovat, vybavovat...proste mam rada hektiku v praci 🙂 😉 ...mate niektora skusenost s tymto zamestnanim???Co to vlastne vsetko obnasa??,Da sa vobec sklbit dokopy tato praca s rodinou a domacnostou???Budem rada, ak mi napisete akekolvek reakcie 😉

iwusca
29. okt 2012

Nie som si ista, ale podla mna je vacsina obchodakov na zivnost...skus uja googla zapojit, nieco ti urcite najde 😀 na urade prace je vacsina ponuk pre obchodnych zastupcov..

kathynka
29. okt 2012

@junovka zalezi, pre aku spolocnost by si robila...ja som robila pre farmaceuticku firmu ako riadny zamestnanec, mala som na starosti lekarne v bratislavskom kraji...vyhodou tej prace je, ze si sama menezujes svoj cas pocas dna a ako zamestnanec mas rozne vyhody...obcas stihnes vybavit aj sukromne veci v ramci pracovneho casu...ale ja som sa tou hektikou dopracovala k antidepresivam...a to nemam ani vlastnu rodinu este, o ktoru som sa musela po veceroch a vikendoch starat...stale ti totiz niekto zhora slape na paty, ze treba plnit plan...to je proste heslo kazdej firmy - cisla, cisla, cisla...a ak neplnis, tak budes len stresovat a trapit sa a aj ked si si vedoma svojich schopnosti a plnenia tvojich povinnosti, tak konkurencia tu vzdy bola, je a bude...kazdy sa odvolava teraz na krizu, nikto nechce nic kupovat a uz vobec nie robit si zasoby vopred...nechcem ta samozrejme odradzat od tejto prace, firmy su rozne...a samozrejme aj sefovia...ale ja by som sa uz na poziciu obchodneho zastupcu nikdy nevratila...

meryenes
29. okt 2012

Ahoj, ja som na jar začala robiť ako nezávislý distribútok pre jednu veľkú spoločnosť .Mala som strašný elán a chuť to robiť, kopa energie na začiatku. Mala som však zlé načasovanie (2 malé deti, nedôvera manžela, súkromné dôvody proste), nesprávne informácie, skrátka som to nezvládala (to je na dlhšie). Dala som si teraz pauzu. Plánujem to ešte rozbehnúť, lebo v tom vidím možnosť uplatnenia sa po materskej. Aspoň som skúsila čo to obnáša (školenia, cestovanie, meetingy, stretneš kopu nových ľudí, pracuješ kedy chceš, s kým chceš. A prečo neuvažuješ nad živnosťou? Hľadáš vlastnú finančnú nezávislosť alebo zamestnanecké istoty?
Dá sa sklbiť takáto práca s rodinou a domácnosťou, ale podľa mňa musíš mať 100% dôveru a podporu manžela.

maruska24
30. okt 2012

@junovka a prečo chceš zrovna kozmetiku? to rob už potom rovno avon, alebo orifalme, na tom si svoje predajné zručnosti môžeš skvele vyskúšať /presvedčiť ľudí že práve od teba a nie od susedy je kozmetika najlepšia/. Obchodný zástupca, to je sales manager, teda predajca. Ak nič nepredáš, nič nezarobíš. A v dnešnej dobe, kde bežný pracujúci človek ráta každé euro s kozmetikou moc biznis nerozbehneš. Možno ešte také IT spoločnosti, farmaceutický priemysel, alebo telekomunikácie, ale to je makačka poriadna, firmy nič nedajú zadarmo, to nie je len o kávičkovaní s klientom, ktorý tiež ráta každé euro.

veriiii
30. okt 2012

Sestrin manzel je OZ a jeho praca zahrna aj vela cestovania do zahranicia,na rozne skolenia,musi byt dost mobilny, takze vodicak je samozrejmost..ale v podstate ma prideleny rajon-obchody,kde sa napr.stara aj o vystavene veci,nie je to len o ponukani a predaji.. co sa tyka platu, bolo to dobre,ale od recesie sa kazdy snazi setrit, tak si vymyslaju nerealne ciele....

junovka
autor
5. nov 2012

mate nejake kontakty na firmy, ktore obchoduju so sperkami alebo bizuteriou???? 😕

dzinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz