Nová práca v tejto dobe

mogaa
4. júl 2021

Máme tu delta mutáciu a stále strašia s novou vlnou....menili by ste prácu v tejto dobe? sama mám pochybnosti keďže mám 2ponuky - 1 cez agentúru druhá v servisný pracovník v poisťovni.....čiže ak naozaj prepukne vo veľkom ďaľšia vlna - obe miesta sú rizikové - jednak stále budem v skúš.dobe a prvá práca je cez agentúru kde mi môžu povedať zo dna na deň dovi-dopo, druhá ponuka je servis v poisťovni ak tu bude korona, kto už pôjde niečo vybavovať do poisťovne? menili by ste teraz istú prácu?

lvula
4. júl 2021

A teraz mas nejaku istu a stabilnú pracu, kde si nespokojná? Podla mna praca v poisťovni je pomerne stabilna, poistné udalosti sa budu diať vzdy, bez ohľadu na ekonomiku.

marci77
4. júl 2021

ja by som sa rozhodovala podla toho, ako by som sa citila v terajsej praci ....ak je to tam na nevydrzanie a hrozi napr. psychicke vyhorenie, nevahala by som ani chvilu, dala vypoved .....a nastupila napr. do tej poistovne ....ak aj pride korona, tak ludia budu riesit telefonicky, mailovo .....takze ak potrebuju v poistovni to miesto obsadit, tak asi vedia preco
a narok na podporu v nezamestnanosti nemate?
ak by sa stala taka situacia, ze date vypoved v terajsej praci, v novej daco nebude fajn .....tak ak mate narok na podporu (za posledne 4roky odpracovane 2roky), tak stale budete kryta a mozete ist na Urad prace
....ale samozrejme ak to v terajsej praci nie je az take zle, este by som vydrzala pokym sa situacia s koronou zastabilizuje

mogaa
autor
4. júl 2021

@lvula no tam odo mńa budú vyžadovať okrem servisu samozrejme nové posuny na obchody....teda aby som klienta spracovala a posun na obchodníka + telefonovanie klientom.....takže nie je to čistý servis, ale ano to znie celkom fajn aj v čase pandémie.....teraz som a mieste kde nie som spokojná ale je to stabilná práca kde by som robila aj v čase korony, tam sa robí stále, oblasť podobná zdravotníctvu

mogaa
autor
4. júl 2021

@marci77 ja sa práve obávam že tá korona sa stane v najbližších rokoch našou súčasťou ako napr.chripka....

leuchtturm
4. júl 2021

s koronou sa musime naucit zit. Ak mas pocit, ze ta nova praca moze niekam posunut, neváhaj a chod do toho.

gdpr
4. júl 2021

Prečo chceš zmeniť? Máš nízky plat, zlý kolektív, zlého šéfa, nerastieš kariérne, nebaví ťa práca, ďaleko musíš dochádzať? Veľmi sú dôležité okolnosti zmeny.

mogaa
autor
4. júl 2021

@gdpr je tam viac dôvodov preč chcem zmenu.....na rovnakej pozícii nás robí viac, jedna z kolegýň je riaditeľkyna dcéra, takže veci treba robiť podľa nej, samozrejme aj prácu si vyberá a kolegyňu s ktorou práve pracuje "riadi" čo bude ktorá z nich robiť, ale je tam toho viac, pracuje sa na zmeny (aj nočné) , stále sa mení rozpis zmien, nemožno si brať hocikedy dovolenky....a je to práca v Domove dôchodcov, takže zamestnancov málo, robí sa piatky , sviatky...nehovorím že je to zlá robota, ale aby ma niekto ešte kontroloval či som niekoho poriadne umyla alebo si vyberal robou a tebe nechával robiť ostatné....

mogaa
autor
4. júl 2021

@gdpr k tvojim ostatným otázkam - plat tam je ok, kolektív rôznorodý, takže ano aj fajn kolegyne aj falošné, kariérne som klesla, dochádzať nemusím....len skrátka je to pre mňa dočasná práca, nechcem ju ostať robiť, je to skrátka -kým nájdem niečo lepšieho....samozrejme vby som chcela niekde v kancelárii, ale mám svoj vek, takže či to bude práca v kancelárii, či v obchode až tak neriešim.....len nechcem robiť na zmeny a robiť od do, po práci nebyť tak vyflusnutá že nevládzem ísť ešte niekam von alebo cvičiť.....tá prvá z ponúk je tiež dočasná práca lebo je to v Amazone, ale zase viem presne kedy mám zmeny a viem si urobiť program(menenia sa mi zo dňa na deň zmeny), tým že je to cez agentúru môžem odísť zo dńa na deň, čiže žiadna výpovedná doba, stále mám možnosť chodiť na pohovory.....tu kde robím sa mi končí skúšobná doba, takže ak si potom nájdem niečo lepšie - výpovedná doba....

lilinka88
4. júl 2021

Poisťovne malú cez koronu výnimku, boli otvorené. Toho by som sa nebála. Skôr by som pozerala na to,či si obchodný typ, že ozaj dokážeš ľudí zaujať a predať produkty. Robila som v poisťovni, nie ako obchodník,ale priamo na pobočke - front Office a teda nezávidela s tým obchoďakom

mogaa
autor
4. júl 2021

@lilinka88 no veď aj ja by som nebola priamo obchodník - prioritne by som mala riešiť servis a drobné kancelárske roboty, dochádzku, nákup drobného kanc,,materiálu......okrem toho obvolávanie databáz a ak niekto rpíde na pobočku okrem servisu mu dať ponuku aby prešiel k obchodníkovi ....čiže vyťažiť z jeho návštevy maximum - toto všetko chápem - robila som vo viacerých bankách....obchodníka by som nerobila tým som si prešla v bankách takže poznám tie tlaky na predaj...

any17
4. júl 2021

@mogaa ahoj robla som dost dlho v poistovni a veru to co opisujes je len akoze, veru ze prioritne budes musiet robit hlavne OBCHOD, poistovnu nic ine nezaujima len a len novy biznis, je to tak. viem o com hovorim bola som b tom kolotoci 10 rokov. do toho by som na tvojom mieste nesla, prave pre tvoju poslednu vetu.. drzim palce.

lilinka88
4. júl 2021

@mogaa toto ti povedia na pohovore,ale budeš musieť aj ty robiť obchod.bja som tiež prioritné robila servis,ale mala som rovnako stanovené plány na predaj, ktoré som musela plniť. Ono to od tej banky nie je veľmi odlišné. Čiže, nespoliehaj sa na to,že obchod robiť nebudeš. Pokiaľ sa už do toho kolotoča ako si mala v banke nechceš vrátiť,tak toto by som ani neriešila. Pretože aj keď možno zo začiatku to tak nebude, časom na teba budú tlačiť aj s obchodom

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
autor
4. júl 2021

@beata_k
@lilinka88
@any17 kočky viem že ani jedna z tých ponúk nie je ideálna, ale stále samozrejme hľadám......jednoducho v tej DSS nechcem ostať, tam je vyhliadka v čase korony stále byť v práci, rúška, ochranné obleky a štíty......už teraz je ich tam málo a skoro každá si hľadá druhú robotu, čiže ak niekto vypadne zmeny budeme mať aj 5x do týždńa 12-tky- denné, nočné......teraz robíme cca 4x do týždňa 12-tky, takže vždy minimálne 1-3zmeny v mesiaci naviac.....aj preto skôr zvažujem ten Amazon a popri tom si budem hľadať prácu a ano je to tak že aj oni môžu kedykoľvek"zamestnanca"prepustiť a rovnako môže odísť kedykoľvek zamestnanec - tak mi to bolo rovno povedané na pohovore.....a popri tom budem hľadať.....ono práce je veľa, dobrej práce - málo🙂ak je dobrá práca je jej ako šafránu, takže treba vyberať z toho čo je, veď človek na žiadnom mieste nemusí ostať robiť roky.....a účty treba platiť....

gdpr
4. júl 2021

@mogaa tak ked aj toto beries ako nieco docastne tak ja by som mozno aj skusila novu pracu. Ja uz na "vypadok" v 3 vlne sa az tak nespolieham lebo vela ludi hovori, ze bude slabsia ako prve 2 tak dufam, ze normalne uz bude fungovat zivot. Ale na druhej strane obidve tvoje nove prace su dost rizikove co sa tyka uplatnenia v nich ale to uz aj sama vies.

mogaa
autor
4. júl 2021

@gdpr tak teoreticky dobré ponuky sú v BA, ale keďže by som musela dochádzať - plat cca rovanký ako u nás v meste a hodina cesty do BA, tak zatiaľ BA neriešim.....síce by som mala dobrú prácu ale veľ peńazí by som precestovala a cca 3hodiny strata času len cestovaním