Nová práca a výpovedná doba

17alexis
5. okt 2015

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Zvažujem zmenu zamestnania a v súčasnom mám mesačnú výpovednú dobu v prípade podania žiadosti o výpoveď. Ako je to s novou prácou, čo sa týka nástupu? Sú ochotní zamestnávatelia počkať? Prípade si to viem dať nejako podložiť písomne, že mi budú držať miesto? Ďakujem veľmi pekne.

maslenka47
5. okt 2015

o.O To je hadam snad na dohode medzi tebou a tvojim buducim zamestnavatelom, ci "bude ochotny pockat". Niekto je, niekto nie je, niekto zase cielene berie ludi len ku konkretnym datumom (hlavne velke firmy). To si musis dohodnut na pohovore predsa.

Nuz a "pisomne podlozenie" sa vola pracovna zmluva, s datumom nastupu o X mesiacov neskor.

sissy27
5. okt 2015

@17alexis môžeš sa dohodnúť s novým zamestnávateľom na nástupe k dátumu xxx a rovnako tak aj výpovedná doba u pôvodného zamestnávateľa nemusí byť dodržaná, ak bude ochotný tak ťa bez problémov uvoľní k dátumu kedy potrebuješ... ale to si musíš odkomunikovať s nimi, nie s nami...

17alexis
autor
5. okt 2015

@sissy27 to je jasné, len som sa chcela informovať lebo ešte som takto neprechádzala z jednej práce do druhej, vždy, keď som chcela odísť, tak sme sa dohodli, že som mohla ku koncu mesiaca a až tesne pred odchodom som si hľadala inú. V aktuálnej je to tak, že papierovo je výpovedná 2 mesiace, ale dá sa dohodnúť na mesačnej. Naskytla sa mi možnosť robiť niečo iné, čo je pre mňa dosť zaujímavé. Tak ma skôr zaujímali vlastné skúsenosti, či sú zamestnávatelia ochotní počkať, ako to prebieha v takom prípade.

sissy27
5. okt 2015

@17alexis ako toto sa tu fakt nedozvieš, či konkrétne ten tvoj nový / pôvodný zamestnávateľ budú ústretoví a ochotní počkať / uvoľniť ťa skôr... záleží, čo je to za profesiu, koľko majú záujemcov, či si taká jedinečná a oplatí sa im čakať alebo na tvoje miesto majú 10 ďalších, aká je situácia u nich vo firme... je to individuálne a žiadny prieskum ti v tomto nepomôže 🙂

mamasa
5. okt 2015

Dobrý deň chcela by som sa spytat ci mi vie niekto poradiť ako mam postupovat. Moj zamestnavatel mi neumoznili po narrate do práce pracovat len na prvú smenu, tak zvazujem výpoveď.. Predpokladany nastupujem je planetary na 1.11.2015 a podla informacii mam este 16,5 dna dovolenky. Tak neviem kedy je vhodné podať žiadosť o výpoveď a chcela by som dovolenku preplatit. Dakujem za info

mddrilkova
6. okt 2015

Hľadám zdravotnú sestru do zubnej ambulancie v Tatranskej Štrbe na 1 a pol dňa, nástup od 1.11.2015. Volajte na t.č. 0915 635 476 , volať po 18:30.