Nová práca

2. sep 2024

Pekný deň, minulý rok som skoncila SŠ. Odvtedy som mala jednu prácu kde som mala pocit že vôbec do kolektivu nezapadám a nakoniec som aj odisla pretoze to bola praca tzv na cierno. Teraz sa mi naskytla moznost pracovat v potravinách s kolektívom viacerích starších žien. Mám obavy že v práci nezapadnem do kolektívu kedže som taký tichší typ pred novými a tak isto sa obávam toho že tam budem za blbú čo nič nevie kedže v potravinách som ešte nepracovala… Máte nejaké skusenosti ako sa prestať obávať? 🙂

melanta
2. sep 2024

Tie staršie ženy boli tiež niekedy po škole a nič nevedeli. Všetci sme raz začínali. A predstav si, že niektoré staršie ženy nevedia robiť svoju prácu poriadne ani po 30 rokoch praxe. Prichádzaj do práce načas, rob svoju prácu. Na druhej strane, nenechaj so sebou zametať, čiže nerob prácu za lenivých. Neohováraj, ak budeš svedkom ohovárania, nezapájaj sa. Kolektív starších žien môže byť kľudne lepší ako keby tam bol kolektív mladých. Vek nemusí hrať rolu v tom, kto bude dobrá či zlá kolegyňa. To časom zistíš. Zahoď obavy, prídeš, vyskúšaš, uvidíš. Ak to nebude dobré, budeš si hľadať nový job. Si na začiatku cesty, nikde nie je predpísané, že máš hneď všetko vedieť a že všetko bude hneď fungovať. Dopraj si čas.

vevebono
2. sep 2024

Ja nedám dopustiť na staré bosorky u nás vo firme. Bála som sa ich ako čert, postupne sme si k sebe našli cestu a teraz so sušienkami (ako ich volam) vychádzam lepšie ako s rovesnikmi

barborachors
2. sep 2024

Vsetko chce cas. Nikde nie je napísané ze tichý clovek nemôže byt obľúbený. Nastav si od začiatku hranice, neboj sa povedat nie. Ked budes prilis mila, prilis budes chciet vyhovieť, budu ti skákať po hlave. Ked budes nedostupná a chladná, budes za namyslenu a budu ta ohovárať. Skus byt príjemná tak akurat a nenechaj zo seba robit handru.

pe_mi
2. sep 2024

@vevebono to je milé 🙆☺️