Nočné zmeny - problém

11. nov 2023

Ahojte baby, môj muž pracuje na zmeny, nočné, ranné, poobedne. Nočné sú pre mňa strach a hrôza. Ten týždeň ako ma môj muž nočné, nesmiem nič, ani buchnut, ani dýchať hlasnejšie. Momentálne som tehotná a začína ma to už vážne hnevať. Vždy aj teraz len čakám kým sa zobudí aby som mohla fungovať, napr. treba lo by upratať byt, len musím počkať kým sa zobudí a to znamená ze mam po celom dni zabitom...
Nevravím, treba sa vyspať ale preboha živého aby mu vadilo, že ja budem v byte popri jeho spánku fungovať, variť, umývať riad, vysavat, upratovať? A keď sa malé narodí hneď vravel ze bude chodiť spať k rodičom. Už som vytocena. Ako to máte prosím VY? 🙂

autor
11. nov 2023

P.S. ešte dodám, že môj muž nepracuje manuálne, robí technika pokiaľ sa nejaká linka pokazí.

januska12323
11. nov 2023

Funguj normálne a pán princ nech si kúpi štuple do uší.

stellarstar
11. nov 2023

Bývate v dome či v byte? Veď normálne si rob svoju prácu a ked sa on chce vyspať nech si strčí niečo do ucha aby nič nepočul. To čo za chlapa? Že nemám dýchať 🤦‍♀️ tak nech sa odstahuje k rodičom 🙄

autor
11. nov 2023

@stellarstar v byte, menší trojizbový. Ma aj štuple do uší a aj tak 🥺

maria1989
11. nov 2023

Co bude robit ked bude plakat dieta?

martinkatinka
11. nov 2023

Tak zase pri vysavani je hluk, to odloz na neskor a ostatne si v klude porob 😉

monikkatt
11. nov 2023

Ked sa vam narodi dieta tak bude chodit spat k rodicom??
To je blb

luccija
11. nov 2023

Chápem ho, lebo som veľa rokov robila nočné.Ten denný spánok nie je nikdy ako nočný veď uvidíš, keď budeš ponocovat s dieťaťom.Ale mala som štuple do uší a vysávať zase nemusíš, keď spí.Varit a bežné veci by som normálne robila.Nevien si predstaviť ako budete fungovať, keď bude dieťa plakať, behať po byť chcieť ísť za ním.Nie každý tie nočné zvláda

ibrunova
11. nov 2023

Tak keď sa zobudí a bude chcieť obedovať, tak mu povedz, že nič si nenavarila, lebo si ho nechcela rušiť.

diewcatqoo
11. nov 2023

My sme kedysi robili s manzelom nocne obaja - nie v tom istom casovom obdobi. Vzdy, ked mal on nocnu, tak ak som potrebovala varit, zatvorila som sa do kuchyne a snazila som sa normalne navarit, akurat teda vyhybala som sa veciam, kde bolo potrebne pouzit mixer, robot a pod, aby to nehucalo. Taktiez som sa snazila aj upratat, ale potichu, ziaden vysavac, netrieskat policami, dverami a pod. A snazila som sa urobit si za ten cas nejaky vlastny program. Tak isto ked som ja robila nocne, tak manzel sa choval podobne. Keby zapol vysavac vtedy, ked spim, tak by som ho asi zabila. Ale vedel, ake to je byt po nocnej, tak mu to nenapadlo.
Proste telo potrebuje aspon 5-6 hodin spanku, aby dokazalo ako-tak fungovat, tak bud, prosim, ohladuplna. To je uplne jedno, ci pracuje tazko manualne alebo len tam proste sedi a nic, ale ak raz v noci nespi, tak to dospat potom nejako musi. Ved uvidis, ked budes mat dieta.. ak bude chore, tiez nebudes spat, ale "len" bdiet pri posteli a budes potom rozbita ako detska hracka.
Skor by ste sa mali zamysliet nad tym, ci zvladnete nejako fungovat, ked sa vam narodi dieta. Lebo tomu usta nezapchas, ked bude plakat pocas muzovho spanku. Mozno by bolo nacase zacat rozmyslat nad inou pracou...

lilizzachy
11. nov 2023

Tak sa potom príprav na peklo....keď bude dieťa , bude plakať, kričať, búchať a absolútne ho nebude zaujímať že otecko sa potrebuje vyspať 😃 ty budeš tiež potrebovať fungovať variť, upratať atď pri dieťati to bude ešte náročnejšie. Ak to nezvláda, nech zmení prácu. Nezávidím ti 🙁 ale musí aj on brať ohľad na teba, že potrebuješ fungovať. A ako hovorím, keď je teraz takýto, očakávaj potom cirkusy že dieťa plače, búcha, kričí a on nemôže spať. V lete ok, môžete byť von a čo potom? V zime? Budeš odchádzať z domu preč na niekoľko hodín aby sa mohol vyspať? Nehovoriac, že nevyspi ani v noci veľmi, závisí od dieťaťa. Takže riešiť čim skôr, debatovať o Tom a keď to nezvláda, nech si nájde prácu kde nemá nočné.

avanka
11. nov 2023

Môj robí na smeny 18 rokov,čo sme spolu. Po nočnej vždy mával takýto ľahší spánok,keď si ľahol spať hneď po príchode z práce. Samozrejme sme fungovali normálne,nikdy mi nenadávaj, keď ho deti zobudili. Ale..už roky funguje tak, že ráno sa naranajkuje,dá sprchu,pozrie film a ide si ľahnúť okolo 11,o pol 2 chodí syn zo školy,o pol 4 druhý a o 4 ja a mohli by sme tu mať aj diskotéku a nezobudil by sa. Spí cca do 5, ak je unavený,dlhšie. Normálne varím,periem,umývam riad.
Skús manželovi poradiť toto..aby si ľahol neskôr..
Hnevať sa na nich nemôžeme,všetci,čo majú týždeň nočné,klobúk dolu..rozhádzany bio rytmus,únava,ja by som.nedala ani jednu,veľakrát už o 9 spím😁.
Treba si len nájsť ten správny rytmus a zosúladiť sa

avanka
11. nov 2023

@lilizzachy od malinka som deti učila,aby sa hrali potichu,nekricali,ale šepkali,keď tatinko spí , vysvetľovala som im, že tatinko sa potrebuje vyspať,aby mohol,keď my spíme, pracovat, a vieš čo? Fungovalo to😉.
Jasné, že bábätká nie, ale mne syn starší aj tak spával len vonku,takže ja som ozaj reálne bývala s ním aj 6-7 hodín vonku,aby spal.
Takže žiadne peklo...x rodín takto funguje🙂

mondolina
11. nov 2023

chápem ho, tiež robím nočné, zobudím sa hneď, a potom som nervózna, unavená

kamagma
11. nov 2023

Ja aj manzel pracujeme na zmeny, fungovali sme tak 3roky kym nesla starsia do skolky a teraz 2roky kym mladsia do jasli. po nocnej bezne s dietatom doma aj pred nocnou. Spime iba poobede cez vikendy ked su deti doma a ak mam 2za sebou vtedy spim viac.

mamickalisticka
11. nov 2023

Moj muž tiež robí nočné a spáva doobeda po nich a to máme doma dvojročné dvojičky, ktoré trieskaju hučia buchaju a niekedy skáču aj po ňom 😂 zvykol si, nemal na výber

ferihegy
11. nov 2023

Stuple do usi.

luccija
11. nov 2023

@avanka tvoj muž si pospi aj v práci či nemôže?lebo ja som po 12 tkr ledva prišla domov a nie ešte pozerať film🙂

janage
11. nov 2023

A keby sa vedľa vás nasťahovala rodina s malým uvrieskanym babom by by revalo nonstop ako to moje pred rokmi, by sa odsťahoval natrvalo?
Tak nech kúpi lepšie štuple a fakt si zvyká. Možno budeš z tých stadtnych a bábätko bude kludas, ale ak nie a už teraz nezvláda bežný hluk za zatvorenými dverami, tak budete to mať doma po narodení dieťaťa extrémne vypäté.

1andrea111
11. nov 2023

Záleží od toho aký má kto spánok. Niekto sa nezobudí aj keby pri ňom drevo pilili a niekoho zobudí aj suchnutie. Neuvažuje nad zmenou práce? Lebo sa Vám bude ťažko fungovať, Ty nebudeš vedieť zabezpečiť ticho a on sa nevyspi. A bez spánku sa nedá fungovať.

msnesquik
11. nov 2023

Stuple do usi nepomahaju...ja som nala velky problem cez den zaspat a ked som uz aj zaspala, tak ma zobudilo aj, ked susede nieco hore spadlo na zem...ak musite tyzden fungovat v robote, tak sa cez den musite vyspat aspon trochu
Tie, ktore tu pisete, ze je to blb a podobne, tak ste asi nikdy nerobili nocne a nemohli po nich spat...spanok cez den nikdy nenahradi ten nocny, na poslednej nocnej som uz nemohla ani oci udrzat, cely tyzden ma.bolelo brucho a hlava, nocne nikdy viac
Urcite by som bola ohladuplnejsia, ked nemas s tym skusenost, tak to nesud takto...a nech chodi k rodicom spat, ked budete mat dieta, on sa vyspi a ty sa nemusis obmedzovat

denkabemommy
11. nov 2023

Aj môj muž, keď robil nočné a mali sme malé bábätko, tak som ho ja sama poslala spať k svokre 🤷‍♀️. Nevidím na tom absolútne nič zlé, netreba furt hľadieť len ja, ja, ja.. neviem si predstaviť pracovať v noci, stačilo mi, keď syn mal pretočený režim 3mesiace. Pracovať muselo byť veľmi náročné, preto som brala úplný ohľad naňho, doma sa spať nedalo. Namiesto urážania sa, sa skús pozrieť na to jeho očami 🙈

onedaynick
11. nov 2023

@avanka to znie priam az neuveritelne. 7 hodin vonku. Denne.

mogaa
11. nov 2023

mužovi sa nečuduj, skús ty nespať celú noc a ked konečne zaspíš, vedľa v mistrnosti niekto začne umývať riad alebo vysávať....možno je to pre teba neuveriteľné, ale jasne že ho to zobudí.....takže ho chápem....bežne veľa domácností funguje tak, že žena s dieťaťom ide mimo domácnosť kým sa muž aspom na pár hodín prespí...stačia 4hodiny ak bude spať tvrdo, teda nikto ho nebude budiť....nie je to na dennej báze ale žena z ohľaduplnosti ak nechce aby dieťa zobudilo muža, tak sa zariadi inak ako by chcela.....ja naozaj nechápem skôr teba ako chceš upratovať byt keď vieš že tvoj muž prišiel z nočnej a potrebuje sa vyspať - koľká to ohľaduplnosť z tvojej strany že chceš upratovať potichu.....

avanka
11. nov 2023

@luccija nie, čo si..nastavuje stroje vo výrobe, on sa tak nastavil..keď si ľahol o 8, bol o 1" vyspatý", nervózny a unavený. Film bol ako príklad,buď ten alebo si prečíta z knihy, dá prať,povysava,ide do obchodu😁

avanka
11. nov 2023

@onedaynick ver mi..bol to brutál..narodil sa koncom júna, v júli,keď nás pustili domov,som si na 1 prechádzku kúpila noviny, odstavila kočík...a vzápätí pochopila😁 syn bol úžasné a dobre bábo,ale spal cez deň len za pohybu. Nedajbože, keď zastekal pes alebo na semafory naskočila cervdna..3 hodiny doobeda, 3 poobede, či boli 30 st, alebo pršalo, mrzlo, fúkalo..užili sme si..zvykla som si..musela som

slavomira236
11. nov 2023

My ked sme zili v uk..robil muz dlhodobo nocne plus s nami byval este jeden kolega..oni lahli cca o 9tej a ja som odchadzala s babetkom prec von kocikovat..a chodila som a chodils cca o 13 stej sme prisli a zacala som varit . Chlap vstal tenkolega spal az do vecera. Moj potom si este lahal zdriemnut vecer pred smenou na 2hodky ..smena mu zacinala o 23tej...a ano aj moj sa obcas zobudil nervozny je to normalne tahat dlho len nocne chapem to

luccija
11. nov 2023

@avanka áno, tiež som prišla 7:30 a spala od ,8-13 max 13:30 celý deň ma rezali oči bolel žalúdok, ale spať som viac nevedela.Kolkp x som nevedela zaspať, lebo sa mi ešte práca premietala v hlave

ivik4
11. nov 2023

Boze, dalsia padavka 😃
Ale super riesenie po narodeni dietata, nech ide chrapat k rodicom vzdy.

sisaka
11. nov 2023

Pochopia len ľudia, čo pracujú na nočných. Ja musím po nočnej okamžite zaliezť do postele a zobudím sa už o 11 doobeda. Keby ma niekto v tom čase zobudil tak vraždím. Našťastie máme dom, takže keď spím v spálni nevnímam, čo sa deje na dolnom poschodí, ale teda nikto nevysava, nebúcha kladivom, žiadna hlasná telka, žiadne návštevy kamarátov. Ak by mi tam malo vrešťať dieťa, tak sa zbláznim a tiež radšej idem spať mimo domu. Ja robím nočné našťastie od 4 rokov môjho syna, takže to sa mu už celkom dalo vysvetliť, ale niekedy sa stalo, že vbehol do izby “pozrieť sa či spím”, čo ma hneď zobudilo, alebo hlasno rozprával za dverami a dcéra ešte hlasnejšie mu hovorila, nech je ticho 😂, ale to byvalo len cez vikendy, cez týždeň úplne ticho, ak sa susedia nerozhodli kosiť, vymieňať strechu…